Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember képes bőr nélkül...

Az ember képes bőr nélkül élni? Vagy egy bizonyos idő után visszanőne?

Figyelt kérdés
Néztem egy filmet (Mártírok) és a nőt benne megnyúzták, és még akkor is élt... Csak kíváncsi vagyok
2011. aug. 9. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát egy ideig él, de sokáig biztos nem. visszanőni meg nem fog szerintem, legfeljebb ha kisebb területen hiányzik bőr...
2011. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ja hülyevagyok, jó hogy nem nő vissza, mert ha valakinek ki kell műteni egy részt akkoris mondjuk combból pótolják...
2011. aug. 9. 23:19
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem élne sokáig a bőr véd minket a külső behatásoktól pl bacik meg minden. De nem tudom milyen brutál filmet láttál amúgy :/
2011. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért hal meg rövid időn belül mindenki, mert kiszárad. Az égési sérülést szenvedett emberek is a kiszáradás miatt halnak meg. A bőrnek direkt olyan a szerkezete, hogy nagy hatékonysággal tartja belül a nedvességet.


Ha nincs bőr, akkor olyan sebességgel veszít a szervezet a nedvességből, hogy azt nem lehet ivással pótolni. Infúzióval sem nagyon.


Sokan - néha még tanárok is - azt a hülyeséget mondják, hogy az égési sérültek megfulladnak, mert megszűnik a bőrlégzés... Ez baromság a bőrlégzés csak egy kiegészítő jelenség, és semmilyen létfontosságú folyamat nem függ tőle.

2011. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Eleve olyan súlyos sokkos állapotot okozna a veszteség,amely visszafordíthatlan lenne.
2011. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Kiszáradna,elvérezne,elfertőződne stb. Nem élné túl senki.
2011. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
3. válaszoló: szerintem létfontosságú a bőrlégzés. én azt hallottam, ha valakinek a testét tetőtől-talpig bevonják olajjal, az egy idő után megfullad, vagy nem így van? :/ bocsi, hogy offoltaam..
2011. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tetszik a ***** válasza:
100%
A bőrlégzés elenyésző (kevesebb, mint 1%° O2 bevitel), úgyhogy az nem befolyásolja. Hát ha érbren megnyúznák, akkor abba halna bele. Ha csak úgy veszünk egy bőr nélküli embert, a kiszáradás okozza a halálát. Nem nő vissza, mert a bőrhám osztódással szaporodik. Ha kiirtod az egészet, mi osztódna?
2011. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
blá ez a gondolat nagyon undorító, köszönöm mindenkinek a választ. a filmben amúgy vízbe tették a nőt, miután eltávolították a bőrét, most már értem, hogy miért
2011. aug. 10. 00:23
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"én azt hallottam, ha valakinek a testét tetőtől-talpig bevonják olajjal, az egy idő után megfullad, vagy nem így van? :/ bocsi, hogy offoltaam."


Ez csak a békákra igaz, akiknek a tüdeje olyan fejletlen, hogy ha lekötjük nem hal bele, de ha a bőrlégzését gátoljuk akkor meghal. Tehát igen, van olyan élőlény ami belehal az olajozott bőrbe, csak nem az ember. Az ördög ugye a részletekben lakik. ;)

2011. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!