Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az akadémikus tudományos...

Az akadémikus tudományos tekintélyével élt vissza az Ivermectin cikke esetében? Nem kellene használni azonnal itthon?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése:


RÖVIDEN: Van egy '70-es években felfedezett Nobel-díjas gyógyszer. Évtizedek óta használják gyógyászatban humán célokra, gyermekeknél is. A legbiztonságosabb gyógyszerek egyike. Magyarországon csak állatgyógyászatban alkalmazzák, de a vivőanyagában semmilyen emberre káros anyag sincsem mega dózisok esetében sem. Most úgy tűnik a tapasztalatok szerint, hogy a Covid 19-re eredményesen alkalmazható. megállították a járvány terjedését Bolíviában, Pruban, Egyiptomban, Indiában Ivermectinnel. Világszerte 46 különböző orvos javasolja Covidra. Emberek százezreinek életét mentette meg a gyógyszer világszerte.


MI MAGYAROK: Mi itthon mit csinálunk? Elkezdjük gyártani azt a Remdesivírt, amint a világ már rég túllépett. A halálozási számokon látszik a hatástalansága a szernek. Két magyar kutatóorvos javasolta, hogy Ivermectint használjunk a Covidra. Erre egy MTA akadémikus ír egy csúsztató cikket, amiben elmondja, hogy szerint hatástalan az Ivermectim és veszélyes gyógyszer. [link] Csúsztatás szerepel benne. Egy NÉBIH állásfoglalásra hivatkozik. Ellenben a NÉBIH nem kifejezetten az Ivermectin gyógyszerről ír, mint veszélyes anyagról, hanem úgy általában az állatgyógyszerekről. [link]


VILÁG: A világ többi részén már alkalmazzák az Ivermectint. Pár napja ausztrál kutatók adtak ki egy állásfoglalást, miszerint az Ivermectin megöli a Covidot. Azokon a helyeken, ahol Ivermectint használnak magukért beszélnek a járványgörbék [link] Megállították több országban a járványt [link] Az Ivermectin minden stádimban sikerrel alkalmazható, kevesebb mellékhatása van a Remdesivírnél és szövődmények nélkül gyógyulnak a betegek (peru [link]


Az Akadémikus professzor csúsztat: Ráadásul már 2005-ben azt írta az Ivermectinről, hogy teljesen biztonságos. Idézem : "Sarkadi Balazs, 2005:

"Másrészt az Ivermectint széles körben használják a folyami vakság (onchocerciasis) kezelésére Afrikában. Érdekes módon, több, mint 20 millió beteget kezeltek Ivermectinnel, és egyetlen dokumentált idegrendszeri mellékhatást sem tapasztaltak.”

Forras: [link]

("On the other hand, ivermectin is widely used to treat river blindness (onchocerciasis) in Africa. Interestingly, more than 20 million patients have been treated with ivermectin without any documented central side effects.")"



2020. dec. 8. 16:58
1 2
 11/15 sadam87 ***** válasza:
89%

*Folytatás

Épp ideje volt új választ kezdeni...


"Ez a metaanalízis nevetséges módon a tanulmányoknak csak nagyon kis hányadát használja fel, a hibáit másfél oldalon át sorolják itt: [link] 46-47. oldal"

Olyan kutatást, aminek a hibáit oldalakon keresztül sorolják fel.

Ez az ivermeta oldal meg nagyon érdkees, mondjuk nekem elég fura, hogy névtelenül publikálnak a szerzők. Mondjuk ez önmagában még nem befolyásolja a valóságtartamát az elemzésüknek, csak itt jön az, hogy míg náluk az jön ki, hogy az ivermectin milyen szupi, egy másik metaanalízis oldalon valami egész más...

[link]


"Kétszer linkelted az előző cikket"

Valóban, elnézést.

"Minek linkeled ezt a cikket, ha pont a gyógyhatást igazolja, csak téged nem győz meg?"

Azért, mert gondoltam, megrpóbálom objektíven nézni a helyzetet. Ahogy leírtam, az első három találatot linkeltem be (mehettem volna tovább is, csak nem volt kedvem beidézni az egész google scolart).

"Nem csak számítógépes szimulációkkal igazolták a gyógyhatást már, hanem 30-nál is több, embereken végzett placebós kísérlettel, mint azt már a fenti metaanalízisek sorravettek."

Bocs, ez jogos, csak az abstractot futottam át, azt meg félreértettem. :S

Azt azért megjegyzem, hogy az analízisbe bevont tanulmányok (Table 2) nem dolgoztak túl nagy mintával (néhány 10 vagy néhány 100 vizsgált személy), az ötből egynél kontroll csoport sem volt, 3-nál meg a kontroll csoportban hidroxiklorint kaptak, ami nem biztos, hogy túl szerencsés a vizsgálat szempontjából.


"És ő hány ember haláláért és szenvedéséért felelős, azért mert így ellenkampányol a gyógyszernek, ami bizonyítottan hatásos?"

Én még mindig várom a bizonyítást...

"A világ lakosságának 28%-a használja jelenleg. "

Hacsak az említett országokban és területeken a lakosság minden tagjában nem nyomják jelenleg egyszerre az ivermectint, akkor ez az állítás nem nagyon igaz...

Az érdemi érveket inkább várnám a Sarkadira való fröcsögés helyett...

2021. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az angol Királynőt 3.erzsébetet Ivermektinnel kezelték. Biztosan nem lehet rossz [link]


Az ivermektin 92% -kal csökkenti a Covid halálozását, Főbb tanulmányok szerint, mi pedig Remdesivirt gyártunk meg vakcinázunk. NoKappa

[link]


Afrikából nézve a koronavírus a gazdagok betegsége, mert ők filléres humán Ivermektinnel megállították. Nálunk meg a TEK rátöri az ajtót aki külföldről rendelt humán Ivermektint!! Nem vicc. Gyógyszerhamisításért kezdtek eljárást ellene.

[link]


Egyértelműen igazolódott, hogy az ivermectin hatékony a covid ellen!! Nem mondhatják a tudjuk kiknek az emberei (orvosai, kutatóik) hogy hát ezt nem lehetett tudni csak a végén [link]


[link]

2023. okt. 28. 15:13
 13/15 sadam87 ***** válasza:
66%

#12

"Az angol Királynőt 3.erzsébetet Ivermektinnel kezelték. Biztosan nem lehet rossz"

Vagyis nem.

[link]

"Az ivermektin 92% -kal csökkenti a Covid halálozását, Főbb tanulmányok szerint, mi pedig Remdesivirt gyártunk meg vakcinázunk. NoKappa"

Kár, hogy ezeknek a "főbb tanulmányoknak" az eredményei hibás statisztikán alapulnak...

[link]

"Afrikából nézve a koronavírus a gazdagok betegsége, mert ők filléres humán Ivermektinnel megállították."

Még csak szó sincs az idézett cikkben az ivermectinről...

"Egyértelműen igazolódott, hogy az ivermectin hatékony a covid ellen!!"

A Twitter bejegyzésben (gratulálok, hogy ezt te bármennyire is értékelhető forrásnak tekinted!) idézett cikk egy gyógyszerészcég által készült, amennyire láttam, nem volt független ellenőrzés. A nyers eredmények sem elérhetők (én legalábbis nem találtam). Ezt egyértelmű igazolásnak hívni... nem kicsi csúsztatás!


Gratulálok! Ismét sikerült álhírek, igazoltan hibás kutatások, ellenőrizetlen eredmények és teljesen irreleváns linkek elegyét ideböfögnöd!

2023. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13 Megint hazug állítások. Bizonyára képszerkesztési hiba az oka, hogy a fősodrású média, akik el akarják hallgatni az Ivermectin gyógytó hatását éppen bevágnak egy videoba a királynő mellé. És te ezt el is hiszed!?


Nézd meg akkor ezt [link]


A világon mindenhol ahol használták megállította a Covidot. A szegány országokban ezért szabadultak meg tőle vakcina nélkül. Ahol Ivermectinnel kezeltek embereket ott senki nem betegedett meg a kemény hullámban sem. Dokumentációk tömkelege bizonyítja hatásosságát, csak itt a fehér országokban kellett oltakozni. A TEK még rá is törte az ajtót aki venni merészelt külföldről [link]

2023. okt. 30. 14:12
 15/15 sadam87 ***** válasza:
Látom, már csak a személyeskedés maradt, miközben te terjesztesz szemenszedett hazugságokat. Köszi, nekem ebből elég volt.
2023. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!