Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez arra utal, hogy hibás a...

Ez arra utal, hogy hibás a matematika?

Figyelt kérdés

Itt van ez a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Azt írja a 4-es válaszoló, hogy nem futhatnak össze a trajektóriák. Ebből én arra következtetek, hogy a matematika alkalmatlan a világ leírására, amennyiben nem determinált a világ visszafelé. Márpedig miért kéne visszafelé determináltnak lennie?


2020. dec. 13. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Mi a végzettséged? :)
2020. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Programozó vagyok.
2020. dec. 13. 11:55
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Azért kérdeztem, mert pont azon gondolkodtam a napokban - és ez egyébként ennek az oldalnak a hatása is -, hogy miért akarnak egyes emberek hatalmas következtetéseket levonni bizonyos tudományterületeken mindenféle előismeret nélkül. Értem én, hogy valakit érdekel mondjuk a matematika, fizika, de ha csak annyira van az embernek ideje, kedve, energiája, hogy laikusaknak szánt dolgokból tájékozódjon, akkor azt is el kell fogadnia, hogy az esetleges világmegváltó ötletei, gondolatai hibásak lesznek.

A világ leírását bízzuk azokra, akik valóban értenek is hozzá, ugyanis marha tehetségesek, illetve tanultak 5+ évet egyetemen, PhD-ztak, majd évekig, évtizedekig kutattak a témában.

2020. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Mivel te nem érted a matematikát, ezért nekem se szabad értenem.
2020. dec. 13. 12:06
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Én a matematikát értem egyrészt (a fizikát nem).

Te viszont azt nem érted meg, hogy először tanulni kell, aztán lehet gondolkodni és esetleg felfedezni valamit.

Elég merész kijelentés, hogy a matematika alkalmatlan lenne a világ leírására...

2020. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szóval ingod nincs a kérdésemről, de azért nagyon magabiztosan kijelented, hogy tévedek. Jelentettelek offolás miatt.
2020. dec. 13. 12:21
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Van egy ezresem rá hogy ez is egy szokásos troll kérdés a gömbös-dimenziós kérdezőnktől. A téma, a reakciók, azok stilusa...
2020. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tak ***** válasza:
13%
Maradjunk annyiban,ha számolni akarunk a matekkal,ahhoz referencia kell,akár a nullpont,de mivel a világegyetemünkben nincs egyetlen állandó és referennciának tekinthető pont sem,így a mateknak sincs értelme,mivel változóval számolva újra és újra más értéket kapunk,vagy ha a változóval kalkulált egyenletbe beillesztünk egy változót,amit folyton változtatni kell ahhoz hogy kijöjjön a matek,nos,ebben az esetben nem vesszük észre hogy nincs értelme ennek a folyamatnak.A mateknak csak annyi értelem van,hogy megszámold az ujjaidat,meg a pénzed,de hogy mennyit ér a pénzed,nos,az folyamatosan változik.
2020. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tak ***** válasza:
15%

Hallod 3-as,te tényleg azt gondolod,hogy aki a 100+ éves törvényeket és világról alkotott hipotéziseket bemagolja 2020-ban,és aszerint akarja érteni és számolni a világot-a világegyetemet,az a legokosabb?

Mert végzettség szerint ez így van,de mit ér az a tudás?

Mit ér a mai 2020-as tudás 100+ év múlva?

2020. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Egészen furcsa stilusban megy a beszéd. Jelent offolásért? Nem értem, hogyha annyira fontos ez a kérdés, akkor miért nem kérdezi meg ott a választ adótól, esetleg üti fel a netet a kedves kérdező. Itt nagyon sok esetben csak vélemények hangzanak el, mivel nincs háttértudás a normális válaszokhoz, tehát idejönni emberkedni elég furcsa dolog. Arról nem is beszélve, hogy szerencsére a tudomány olyan világ, amiben nem fontos, hogy a vizsgálódó mit gondol arról, amit vizsgál, a kemény emberek sem érnek el semmit keménykedéssel.
2020. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!