Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tökéletesen poláris...

Egy tökéletesen poláris napszinkron műhold ha az egyenlítő felett 8:00-kor megy át helyi idő szerint, akkor minden más pont felett is 8:00-kor megy át?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 22:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te azt gondolod, hogy 24 óra alatt ugyanoda kell visszaérkeznie, ami közel sincs így.
2021. jan. 3. 01:07
 12/63 sadam87 ***** válasza:

Nem. Talán ha pont az átlagos éjjel-nappal határvonalon repül, akkor nagyjából igen, de egyéként értelemszerűen, ha az egyik oldalon (például amikor észak fele megy) nappal repül át, akkor a másik (déli irányú) oldalon éjszaka. Amúgy ha a pálya nem tökéletesen merőleges az Egyenlítő síkjára, emiatt sem mindanhol pontosan ugyanakkor a (átlagos Nap állás szerint mért) helyi idő szerint halad át. Ezen a képen látható:

[link]

Illetve mivel a Föld egyenlítői kidudorodása okozza a precessziót, gondolom, hogy nem folyamatos a forgató hatás.

2021. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:

Ha ennyire kötözködni akarsz, akkor minden létező szakkönyvbe bele kell kötnöd, ahol azt írják, hogy adott pont felett helyi idő szerint mindig ugyanakkor halad át.

Természetesen lesz egy éjszakai áthaladás, ami földmegfigyelés szempontjából általában lényegtelen.

2021. jan. 3. 11:46
 14/63 sadam87 ***** válasza:

"Ha ennyire kötözködni akarsz, akkor minden létező szakkönyvbe bele kell kötnöd, ahol azt írják, hogy adott pont felett helyi idő szerint mindig ugyanakkor halad át."

Miért is? Én egy szóval sem beszéltem arról, hogy az adott ponton rrepül át éjszaka is (mellesleg a te kérdésed sem erre vonatkozott). Gondolom, ha olyan a keringési ideje (pl. másfél óra), akkor lehet olyan, hogy az adott pont fölött éjszaka és nappal is átrepül, de ez nem hiszem, hogy szükségszerű volna.

2021. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

"Én egy szóval sem beszéltem arról, hogy az adott ponton rrepül át éjszaka is"


Pedig az adott ponton repül át éjszaka is, csak éppen neked fingod sincs erről.

2021. jan. 3. 12:49
 16/63 sadam87 ***** válasza:

#15

Igen? Például ha egy 1:43 keringési idejű napszinkron műhold pontosan 12:00-kor megy át egy egyelítői pont felett nappal, akkor pontosan mikoris megy át szerinted felette éjszaka?

Amúgy szívesen a választokat...

2021. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyjuk, nyilvánvaló, hogy nem értesz hozzá.
2021. jan. 3. 13:44
 18/63 sadam87 ***** válasza:

#17

Jó, akkor segítek, nem fég éjszaka pontosan ugyanafelett a pont felett átmenni, ha páros a napi keringések száma. Nem nehéz rájönni.: ha pontosan páros számú keringést végez egy nap alatt a műhold, akkor 12 órával a nappali áthaladás után (mikor az adott pont a pályája éjszakai oldala alatt tartózkodik) a műhold értelemszerűen ismét a nappali oldalon van. Biztos neked is ment volna, ha érdemben foglalkoztál volna a válaszokkal.

2021. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

#18

Mondom, hogy hagyjuk. Általános iskolás matekfeladatnak remek kérdéseket feszegetsz, azonban a földmegfigyelés kicsit máshogy zajlik, mint ahogy te gondolod.

Totál lényegtelen hogy a műhold páros vagy páratlan keringést végez, mivel egy SÁVBAN pásztázza a felszínt, nem pedig egy vonalban.

2021. jan. 3. 14:06
 20/63 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a kérdésem továbbra is él (lehetőség szerint olyanok válaszoljanak, akik láttak már műholdat): Ha az egyenletíő felett 8:00-kor halad át, akkor minden más pont fölött is 8:00-kor halad át (a nappali oldalon)?
2021. jan. 3. 14:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!