Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az olyanok mint Dr. Lenkei...

Az olyanok mint Dr. Lenkei Gábor tehát Louis Pasteur-al szembemenve Antoine Béchamp elméletében hisznek hogy magyarázzák az AIDS-et és annak terjedését?

Figyelt kérdés

Bocsi ha nem a legjobb helyre írtam a kérdést.


Tehát aki nem tudná miről van szó a mai napig vannak akik szerint valójában nem a baktériumok, vírusok stb okozzák a fertőzést és a megbetegedéseket hanem más körülmények.


Ez az úgynevezett Terrain Theory ami sajna nem tudom magyarul hogy van ha egyáltalán le lett fordítva.


Béchamp, Lenkei és társai szerint úgy alakulnak ki a betegségek hogy az emberek egészségtelen életmódot élnek mint pl túl sok alkoholt, kábszert vagy energiaitalt fogyasztanak. Nem elég higénikusak nem visznek be elég tápanyagot és ezek teszik kártékonnyá a már eleve bennünk lakozó batériumokat, vírusokat.


Valahogy képtelen vagyok ezt a teóriát komolyan venni a hozzáértők meg gondolom egyenesen hajmeresztőnek gondolják de mondom hátha vannak itt páran akik már hallottak pár "érdekes" felvetést ezzel kapcsolatban



2021. jan. 23. 23:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

[link]


Kis kiegészítő infók

2021. jan. 23. 23:49
 2/19 anonim ***** válasza:
És ez hogyan magyarázza a járványokat?
2021. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem is, mint az 1-ben, ha pusztán ezek, és nem külső kórokozók okozzák, akkor hogyan magyarázza azt, hogy Magyarországon soha senki sem kap el csak úgy spontán maláriát, kolerát, vagy bármi olyat, ami kifejezetten az Egyenlitő környékén jellemző? Vagy hogyan magyarázza azt, hogy az indiánok hirből sem ismertek egy nagy csomó betegséget, amig az európai hóditók oda nem mentek? Olyan kiváncsi lennék rá.
2021. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez nagyon egyszerű; a spanyolok aurájának rezonanciája megváltoztatta az őslakosokét, ezáltal fogékonyabbak lettek a hódítók negatív energiáira, ami köztudottan a mindenféle betegségeket okozza.


End of Sarcasm

2021. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 TappancsMancs ***** válasza:
Nem ismerem az említett elméleteket, de vannak olyan enyhébbnek is nevezhető fertőzések, amit egy tényleg erős és jól működő szervezet legyőz. Viszont vannak amivel biztosan nem bír el még egy erős és egészséges szervezet sem. Tehát szerintem nem két szélsőség az ami a kérdésben megfelelő, hogy vagy így van, vagy úgy, hanem vannak példák mindkettőre. Azt nem tudom az illetők milyen fertőzésekre értik amit, és milyenekre nem.
2021. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 TappancsMancs ***** válasza:
Ja meg a fertőzéseken túl, a kérdésben a betegségekre is részben igaz, hogy az életmód sokféle összetevői szerepet játszanak. Betegségeknél is árnyaltabbak a variánsok. Aki pl túl lazán öltözik nyilván könnyebben megfázik, tehát már ez is egy életmódbeli ok tud lenni. Aki nem eszik megfelelően annak a szervezete sem működhet tökéletesen, tehát ez is lehet egy ok, vagy hozzájárulhat egy betegséghez. Ezek sokrétű dolgok.
2021. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nyilván én is tudom, hogy ezek a dolgok megkönnyíthetik a megbetegedést, de hogy csak ezek okozzanak mindent?? Ennyi erővel néhány ember aki full egészségesen él, soha nem lenne szabad semmit elkapnia. Lefeküdhetne minden nemi beteggel is és akkor sem betegedne meg.


Lenkei is egyszer azt állította, hogy: "Egy kád koronavírusban fürödve sem lenne semmi baja"

2021. jan. 24. 22:57
 8/19 anonim ***** válasza:
Bárcsak kipróbálná...
2021. jan. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 TappancsMancs ***** válasza:

Itt a kérdéskörben az "okoz" az ami talán nincs kellőképpen tisztázva, hogy egyáltalán mit neveznek és értenek oknak ilyenkor.


Az "ok" szó jelentésének tisztázása nélkül nem értik mit mond a másik és kavarodás van.


1. Ok az van, lehet több is egyszerre. Nem csak egy. Több ok is szerepet tud játszani egy adott okozat kialakulásában, de lehet nyomósabb fő ok is közöttük.


2. Ok részben a baktérium (pl) ami bejut egy szervezetbe.


3. Ok a szervezet általános legyengült állapota is.


4. Ok egy adott szerv gyengesége, zavara, meglévő betegsége.


5. Lehet hajlam is az okok között.


6. Az életmód is hat a szervezetre és ez is szerepelhet az okok között.


Olyan ez, hogy mi okozza a szög fába belehatolását? A kalapács? Önmagában nem ha csak letesszük a szög mellé. A kéz mozdulata? Az meg nem ér semmit a kalapács nélkül. Tehát ok az nem egy szokott lenni, hanem több ok is együtt van.

2021. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TappancsMancs ***** válasza:

Lenkei is egyszer azt állította, hogy: "Egy kád koronavírusban fürödve sem lenne semmi baja"


Gondolom nem értette szó szerint, mivel egy ilyen helyzet kivitelezhetetlen, nincsenek kádnyi vírusok, ez csak egy metafora lehetett a részéről. Csak érzékeltetni akart vele valamit. Gondolom.

2021. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!