Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az olyanok mint Dr. Lenkei...

Az olyanok mint Dr. Lenkei Gábor tehát Louis Pasteur-al szembemenve Antoine Béchamp elméletében hisznek hogy magyarázzák az AIDS-et és annak terjedését?

Figyelt kérdés

Bocsi ha nem a legjobb helyre írtam a kérdést.


Tehát aki nem tudná miről van szó a mai napig vannak akik szerint valójában nem a baktériumok, vírusok stb okozzák a fertőzést és a megbetegedéseket hanem más körülmények.


Ez az úgynevezett Terrain Theory ami sajna nem tudom magyarul hogy van ha egyáltalán le lett fordítva.


Béchamp, Lenkei és társai szerint úgy alakulnak ki a betegségek hogy az emberek egészségtelen életmódot élnek mint pl túl sok alkoholt, kábszert vagy energiaitalt fogyasztanak. Nem elég higénikusak nem visznek be elég tápanyagot és ezek teszik kártékonnyá a már eleve bennünk lakozó batériumokat, vírusokat.


Valahogy képtelen vagyok ezt a teóriát komolyan venni a hozzáértők meg gondolom egyenesen hajmeresztőnek gondolják de mondom hátha vannak itt páran akik már hallottak pár "érdekes" felvetést ezzel kapcsolatban



2021. jan. 23. 23:47
1 2
 11/19 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy ha gondolod mutasd meg, hogy hol mondta ezt és meg lehet nézni. Inkább érzékeltetésnek szánhatta. Nézzük meg, de ki vesz ilyet szó szerint, olyan mintha egy háziasszony azt mondaná, hogy egy tonna koszt söpörtem össze. Nyilván nem volt az még egy kg sem.
2021. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy szokták mondani, hogy "ezerszer elmondtam", ami nyilván nem számszerűen ezret jelent matematikai értelemben.
2021. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
2021. jan. 25. 17:31
 14/19 TappancsMancs ***** válasza:

Megnéztem és úgy látszik van egy törölt video, ami nem elérhető. A szövegkörnyezet és az előadásmód megmutatta volna az egyéb részleteket.


Így a csuda tudja, hogy értette. Gondolom, mivel mégiscsak végzett orvos, nem szó szerinti módon. A neten látszik, hogy mennyire rákattantak erre a közlésre :) nagyon sok helyen idézik a mondatot.


Annyi igaz, hogy más ez leközölve és egy lazább fogalmazásmódú video előadásban. Gondolom kértek egy hibaigazítást tőle és csókolom.


Vajon ő maga mit mondott erről utólag? Mert ilyenkor illene azt is közölni, vagy hát érdemes lenne. Mindegy. Ezt most az emberek tényleg szó szerint értették? Az se semmi.


Minden esetre így, hogy nincs meg az eredeti video, szerintem metafora volt, vagy hasonlat, vagy valamilyen érzékeltető szófordulat, mint pl:


"Iskolai Tananyag 5-8. osztályos tananyagok - Metafora


Példa:

" Szívemnek gyöngyháza, lelkem Iluskája"

(Petőfi Sándor: János vitéz)

A gyöngyházat Iluskával azonosítja."


Hasonlat - Példa:

Mint komor bikáé, olyan a járása,

Mint a barna éjfél, szeme pillantása,

Mint a sértett vadkan, fú veszett dühében,…

(Arany János: Toldi)


Ez nagyon jó :)

[link]



...

[link]

[link]

Hasonlat - wiki [link]

2021. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Meghallgattam a 2 órás videóját ahol a koronáról és a betegségekről beszél. Szerintem ezt simán komolyan gondolta. Szerinte nincsenek kórokozó batkériumok és vírusok érted? Nyilván nem létezhet egy kádni koronavírus de pont ezért jött ilyen extrém példával hogy ha létezne neki attól sem lenne semmi baja mert ő minden mást egészségesen csinál.


A Terrain teóriában hívőknél ez a lényeg. Szerintük ha egészséges életet élsz konkrétan sebezhetetlen vagy betegségek szempontjából

2021. jan. 25. 19:56
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:

Tudod ez olyan, mint amikor - és itt nem keresek példát, de tuti akadna - hogy manapság a mega adag vitaminoknak nagy a kereslete, és biztos volt már, hogy valaki azt mondta, hogy "Ó a C vitamint kilószámra is ehetjük". Na ez is ilyen. Ki enné kilószámra a vitamint? Senki.


Annyi igaz, hogy egy orvosi végzettséggel és egy ilyen komoly, a világot érintő vírus helyzetben, amikor ezzel foglalkozik a fél világ, célszerűbb a szabatosabb fogalmazás. Meg mégiscsak orvos, tud úgy is közölni dolgokat, ahogy orvosi oldalról megfelelő. Nyilván.


Orbánnak is most volt egy videója, hogy amiben kicsit túl barátiasan fogalmazott, és támadták érte mintha gúnyolódna, pedig nem volt abban semmi lekezelő attitűd. Ez hallható is benne. Ja és nem vagyok Fideszes. Nem is követem annyira, ezt is valaki mutatta. De ez is ilyen, és függetlenül attól, hogy valaki fideszes vagy sem, tény, hogy bárknek nekiesenek és a kákán is csomót keresve nyúzzák bármiért adott esetben.


Pédaként kicsit előrébb állítottam a beszélgetés hangvétele miatt:

[link]

2021. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 TappancsMancs ***** válasza:
Nem tudom, ha nincs meg az eredeti, akkor már csak "ahogy én értettem, ahogy mások értették" marad. Ezért nem kell eltávolítani semmit sem. Nézd meg az Orbán riportot, asszaonyságnak hív valakit, és teljesen normális. Csak annyi, hogy talán túl közvetlen, de a politikát tekintve legalább emberibbre sikerült :) A Lenkei doktor is talán tévesen fogalmazott. Ennyi. Amúgy miért nem kérdezik meg őt is erről? Ez kicsit gyanúsnak tűnik. Hogy "Hogyan értette a kádnyi vírust?" stb stb Meg mindenki tényleg mondhat olyat, amit talán másképp kellett volna mondani, ez előfordul, de ha törlik már csak a hangoztatott vélemény marad, az meg bizonytalan.
2021. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TappancsMancs ***** válasza:

"Szerinte nincsenek kórokozó batkériumok és vírusok érted?"


Mutass akkor tőle valamit amiben ilyeneket mond. Én kétlem. De jöhet.

2021. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Sziasztok! TappancsMancs, te értesz a vírus témához? Ha van kedved vagy kedvetek, írjatok már ehhez a kérdéshez is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..


Köszönöm előre is!

2021. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!