Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fact-check oldalak miért...

A fact-check oldalak miért jelentették ki, hogy az amerikai orvos nem a koronavírus vakcina miatt halt meg, ha most meg beigazolódott, hogy mégis?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 9. 20:32
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

30


Nem tudom, hogy nekem volt-e eddig Covidom, de volt jónéhány ismerősömnek és rokonomnak a korosztályomból és valóban csak influenzaszerű van annál enyhébb tüneteket produkáltak.


Nem mondom, hogy nem lehetséges, hogy súlyosabb tünetek produkálsz, viszont egy egészséges 30-asnak én azt mondom a túlélési esélyei 99,99%

2021. febr. 11. 10:11
 32/34 Wadmalac ***** válasza:
60%

"én azt mondom a túlélési esélyei 99,99%"


Ahogy elnézem a kor szerinti halál arányokat, 50-szer kisebb az esélyed az elhalálozásra, mint a 65+-os korosztálynak.


Én a korábbi kalkulációban 20-szorossal számoltam.


Tehát amikor azt mondtam, 150-szer nagyobb esélyed van belehalni a covidba, mint az oltásba, beleszámolva a fertőződésed esélyét is, azt az értéket egy 2,5-szeres értékkel lehet osztani.


150/2,5=60


Még mindig 60-szor akkora eséllyel halsz meg, ha nem oltatsz, mintha oltatsz.


Ha te a saját hasraütős saccodnak a 99,99%-kal jobban hiszel, mint a hiteles statisztikákra alapozott számításnak, lelked rajta.



Csak akkor az nem egy reális helyzetértékelés, hanem annyit ér, mint a "tegnap se jött a vonat" alapú vasúti átjáró áthajtás körülnézés nélkül.

2021. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Hogyan és mikor lett beigazolódva ez? Mert a linkelt oldalon én ilyet nem látok.
2021. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Wadmalac ***** válasza:

" a linkelt oldalon én ilyet nem látok."

gondolom azon a bizonyos factcheck oldalon benyögték, hogy a halálnak semmi köze a vakcinához. Valójában van, láthatóan egy állati ritka érzékenység esetén előfordulhat gond, ami szintén állati ritkán okozhat halált is, főleg, ami itt éppen az eset, amikor nem is ismerik fel időben, mi a baj.

Valószínű, hogy éppen ez az eset lesz az, ami miatt még kevesebb esély lesz ilyen problémában meghalni a vakcinabeadás után, mert most már ismert a kockázat és fel lehet rá készülni.

A 36 érintettből 35-öt ki is kezeltek.

2021. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!