Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás? Hogyan történt?

Ősrobbanás? Hogyan történt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok képes felfogni. Nekem úgy magyarázták, hogy előtte semmi sem létezett (nem tudom, mennyire igaz ez, mármint hogy az eredeti elmélet ezt állítja-e). Ha ez így van, akkor hogyan jöhetett létre "robbanás"? Egyáltalán a mai értelemben vett robbanás volt ez?

Azzal magyarázzák, hogy a bolygók, csillagok stb. folyamatosan távolodnak egymástól, így a világűr folyamatosan tágul. Kérdem én, hogyan lehetséges, hogy valami, ami eleve végtelen, még tágul is?

Illetve ha akkor abban az egy pontban történt egy robbanás, akkor abban a pillanatban létre is jöttek a ma ismert természetes kémiai elemek? És ennek a pontnak meghatározható-e a helye?

És hogyan lehetséges, hogy mindez odáig fajult, hogy ma gondolkozó emberek élnek - kérdem ezt katolikusként (nem megcáfolni akarom az elméletet a Teremtéstörténettel, ne menjünk bele a teológiai részébe) - ?


Elsősorban olyanoktól várnék választ, akik értenek is hozzá, és nem csak elküldenek a k@rva anyámba ráguglizni, mert sokat kerestem már, de sehol sincsen úgy leírva, hogy felfogjam.



2021. márc. 19. 10:57
1 2 3 4
 11/32 Wadmalac ***** válasza:
81%

Az nagyon jó, hogy van benned egy ilyen érdeklődés.

Csak sokat akarsz markolni egyszerre. Kicsit olyan, hogy most fogom magam és letöltöm az internetet.

Inkább foglalkozz külön-külön sorban a kérdéses részkérdéseiddel, ha így egyben akarsz infót minderről, az átadott infó a valóshoz képest nagyon kevés lesz, neked viszont egyszerre túl sok, vázlatosan fogod megérteni, összekeveredve és majd valami kotyvalékra fogsz emlékezni az igazság morzsáiból. Az meg majdnem olyan rossz, mint a semmit sem tudás.

Türelem és lépésről lépésre haladás.


És hidd el, mindaz, amit most suliban tanulsz, mind-mind fontos alap ahhoz, hogy a kérdésedre a komplett választ megértsed.

Most unalmasnak tűnhet, de látod, téged érdeklő kérdések válaszához fog hozzásegíteni.


Hajrá!

2021. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Tényleg csak ma volt a kérdező előtti utolsó ősrobbanásos kérdés.

Mit az isten: az is majdnem ugyanígy nézett ki.


Egyébként ELKÉPZELÉSEK azért vannak, hogy miből alakulhatott ki az ősrobbanás.

Ezeket leírom ismét, negyedjére:

- lehetséges, hogy egy másik világból keletkezett. Hogy hogyan, az jó kérdés. Ebben az esetben ez a másik világ valószínűleg most is létezik valahol, számunkra elérhetetlenül.

- Még az is lehetséges, hogy tényleg a semmiből keletkezett. Na, erről aztán végképp nagyon keveset tudunk. Azért tartjuk csak elképzelhetőnek, mert a világunkban - igaz, nem a semmiből - folyamatosan keletkeznek és eltűnnek új részecskék.

Valamint ha az időtlen semmiben egyáltalán létezik olyan dolog, hogy valaminek a keletkezése - az holtbiztosan létre is fog jönni.


Na, nagyjából ennyit tudunk az ősrobbanás okairól.

2021. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

#9 Ha nem írom le, hogy vallásos vagyok, akkor te nem is írsz ide? Ez lenne a baj? Én nem akartalak megtéríteni, csak gondoltam, tudatom, hogy annak ellenére, hogy hiszek valamiben, még érdeklődök a másik oldal elméletei iránt is.

"Az egoizmus és a félelem kombinációja." Nem tudom, hol véltél egoizmust vagy félelmet felfedezni a kérdésben. Nem gondolom, egoista lennék, de ha az is vagyok, az nem egy ilyen kérdésből fog kiderülni.

2021. márc. 19. 12:30
 14/32 anonim ***** válasza:
78%
#10 Az állandó negatív tapasztalat rosszat hoz ki mindenkiből.
2021. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Wadmalac ***** válasza:
76%

"gondoltam, tudatom, hogy annak ellenére, hogy hiszek valamiben, még érdeklődök a másik oldal elméletei iránt is"

Csak csöndesen megjegyzem, az ősrobbanást nem tagadja a katolikus egyház sem. Csak kis szekták, fanatikusabb, Bibliát szó szerint értelmező kisebbségek vetik el.

Ők tagadják az evolúciót is.


A felvilágosultabb vallásosság nem tagadja mindezt, csupán mindezt együtt tekinti az isteni teremtés gyümölcsének. Ősrobbanást, evolúciót, tokkal, vonóval együtt.

2021. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Wadmalac!

Amint látod, ezekből a kis szektákból igen sok és igen fürge tag futkos errefelé.

Legalábbis téged 1 perc alatt sikerült lepontozniuk.

Szerinted is meg kéne kergetni őket?

2021. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
#16 Ha jól értem, aki lepontoz, az szektás?
2021. márc. 19. 12:41
 18/32 anonim ***** válasza:
44%

Aki a jót ENNYIRE gyorsan lepontozza?

AZ bizony igen.

Te pontoztad le?

2021. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Mojjo ***** válasza:
93%

Azt hiszem, ennél lejjebb már nem kerülhet a tudomány rovat.

Az egy dolog, hogy mennyi troll kérdés szokott jönni nap, mint nap, meg mennyit emelgetnek ki éveken keresztül. De ha jön egy teljesen jó, és maximálisan a témába vágó kérdés, akkor maguk a válaszadók cseszik rommá, offolással, a kérdezőre támadással, vallások ellen fröcsögéssel, csak mert egy mellékes fél mondatban a kérdező megemlítette, hogy katolikus, az a legalja.

Volt már a kérdés? Oké, akkor linkeljük, ha ott volt releváms válasz. Nem tudunk rá válaszolni? Oké, akkor hagyjuk, hogy mások válaszoljanak. De ahelyett, hogy normálisan beszélgetnénk a témáról, gyűlölködni, uszítani kell és kb leoltani a kérdezőt, hogy hogy merészelt kérdezni, az a legalja. Brutálisan a legalja.

2021. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Wadmalac ***** válasza:
53%

#16:

Nem hiszem, hogy ez annak a jele lenne, hogy sokan vannak.

Alapigazság, hogy nagy jót tenni általában sok ember kemény közös munkával tud, nagy rosszat pedig kevés is könnyen.

Ennek a matematikai igazsága is hamar látszik a válaszpontozások alakulásában.

:)

2021. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!