Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás? Hogyan történt?

Ősrobbanás? Hogyan történt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok képes felfogni. Nekem úgy magyarázták, hogy előtte semmi sem létezett (nem tudom, mennyire igaz ez, mármint hogy az eredeti elmélet ezt állítja-e). Ha ez így van, akkor hogyan jöhetett létre "robbanás"? Egyáltalán a mai értelemben vett robbanás volt ez?

Azzal magyarázzák, hogy a bolygók, csillagok stb. folyamatosan távolodnak egymástól, így a világűr folyamatosan tágul. Kérdem én, hogyan lehetséges, hogy valami, ami eleve végtelen, még tágul is?

Illetve ha akkor abban az egy pontban történt egy robbanás, akkor abban a pillanatban létre is jöttek a ma ismert természetes kémiai elemek? És ennek a pontnak meghatározható-e a helye?

És hogyan lehetséges, hogy mindez odáig fajult, hogy ma gondolkozó emberek élnek - kérdem ezt katolikusként (nem megcáfolni akarom az elméletet a Teremtéstörténettel, ne menjünk bele a teológiai részébe) - ?


Elsősorban olyanoktól várnék választ, akik értenek is hozzá, és nem csak elküldenek a k@rva anyámba ráguglizni, mert sokat kerestem már, de sehol sincsen úgy leírva, hogy felfogjam.



2021. márc. 19. 10:57
1 2 3 4
 31/32 Mojjo ***** válasza:
95%

@29: A főkérdés alatti leírásban összesen 6 kérdést tett fel a kérdező. Ebből négyet (azaz több cca 67%-át!) gond nélkül meg lehet válaszolni korrektül a jelen tudásunkkal is. Egyet félig-meddig, egyet pedig semennyire, de azoknál is le lehet írni, hogy hogyan is állunk jelenleg, mit tudunk és mit nem, mik okozzák a nehézségeket stb stb. (Ami azt illeti, én reméltem, hogy eljut ide a beszélgetés és majd ezekről is lehet beszélgetni itt - de hát kicsit máshogy alakult.)

Tehát ha jó szándékkal állsz a kérdéshez, pont hatból hatra lehet írni.

Én azt javaslom, legközelebb pl inkább olvasd el a kérdéseket, mielőtt elkezdesz hisztizni, hogy márpedig ezek nem megválaszolhatóak, és ha továbbra sem megy, akkor fogadd csak meg szépen a saját tanácsod és olvasgasd a wikit, mert a saját írásod alapján azt kell gondolnunk, vagy troll vagy, vagy szellemileg visszamaradott. Ja, és ha már válaszolni nem tudsz egy kérdésre se, leglább ne b.szd rommá a topicot a hisztiddel. Köszi!

2021. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

majd én összefoglalom a témát tömören és velősen:)



1xcsak fogta magát az egész hóbelevanc és felrobbant a picsába.



és azután eltelt 1 kis idő, és így lettünk mi kis férgecskék, akik itt hisztériázunk gyakorin :)

2021. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!