Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás? Hogyan történt?

Ősrobbanás? Hogyan történt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok képes felfogni. Nekem úgy magyarázták, hogy előtte semmi sem létezett (nem tudom, mennyire igaz ez, mármint hogy az eredeti elmélet ezt állítja-e). Ha ez így van, akkor hogyan jöhetett létre "robbanás"? Egyáltalán a mai értelemben vett robbanás volt ez?

Azzal magyarázzák, hogy a bolygók, csillagok stb. folyamatosan távolodnak egymástól, így a világűr folyamatosan tágul. Kérdem én, hogyan lehetséges, hogy valami, ami eleve végtelen, még tágul is?

Illetve ha akkor abban az egy pontban történt egy robbanás, akkor abban a pillanatban létre is jöttek a ma ismert természetes kémiai elemek? És ennek a pontnak meghatározható-e a helye?

És hogyan lehetséges, hogy mindez odáig fajult, hogy ma gondolkozó emberek élnek - kérdem ezt katolikusként (nem megcáfolni akarom az elméletet a Teremtéstörténettel, ne menjünk bele a teológiai részébe) - ?


Elsősorban olyanoktól várnék választ, akik értenek is hozzá, és nem csak elküldenek a k@rva anyámba ráguglizni, mert sokat kerestem már, de sehol sincsen úgy leírva, hogy felfogjam.



2021. márc. 19. 10:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%

#19 Abszolút egyet értek, Mojjo. Szerintem #10-nek is elege van már a trollokból, lassan már mást sem lehet olvasni a tudományok rovatban, mint a sok idióta troll kérdését. Elősör én is azt hittem, hogy ez is pont olyan kérdés lesz, mint pl. az az 1. VH-s vadbarom, aki mostanában élvezkedik a tudományok rovatban. És elhiszem azt is, hogy a modik sem tudják igazán, hogy mennyire kellene szigorúnak lenniük és mennyire nem. Ha nem elég szigorúak, akkor egy nagy anyázós hulladékba fordul a GYK, ha meg túlságosan azok, akkor meg kihal a GYK. Nekik se lehet könnyű pengeélen táncolva minden nap azt olvasni, hogy már megint a modik...

Az egész problémát szerintem azok a retardáltak okozzák, akiknek életük legnagyobb örömét jelenti az, hogy itt garázdálkodhatnak a GYK-n. De végeredményben ők is csak szenvedő alanyai annak a rendszernek, ami kitermeli őket magából, ennek pedig már keményen politikai okai vannak. Sajnos. És megint oda jutunk, hogy a fejétől bűzlik a hal....

2021. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Wadmalac ***** válasza:
83%

"De végeredményben ők is csak szenvedő alanyai annak a rendszernek, ami kitermeli őket magából, ennek pedig már keményen politikai okai vannak."

Erős túlgondolás. Elég csak végignézni a kommenteket egy külföldi youtube videó alatt. Mindenhol ez megy. És mindig is volt ugyanennyi hülye. Csak közösségi média előtt nem hallatszott a hangjuk.

2021. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon olyan érzésem van, mintha az utóbbi hónapokban, egy-két évben nagyon megnőtt volna a troll kérdések, válaszok aránya a gyakorin. Mintha régen nem lett volna ennyi... Vagy csak a nosztalgia miatt érzem igy?
2021. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%

#23 Szerintem igen. Egy jó 10 évvel ezelőtt szaros tinédzser fejjel engem is jópár évre kibannoltak innen, mert túl jól szórakoztam a troll kérdésekkel. A különbség csak annyi volt, hogy akkoriban a troll kérdéseknek (és válaszoknak) a humor volt az alapja (lehet vitatkozni azon, hogy viccesek voltak-e vagy sem, felnőtt fejjel nyilván nem igazán, de a szándék akkor is a poén volt), a mai troll kérdések viszont magukat komolynak kiadó, vitaszító, hergelő stílust vesznek fel, ahogy ebből a kérdésből is tökéletesen látszik. A mi "poénjaink" hirtelen kitalált egysorosak voltak, aztán hátradőltünk és nevettünk a válaszokon, ezek meg képesek fene tudja mennyi időt eltölteni azzal, hogy kitalálják ezeket, aztán legépeljenek három oldalt és még ezek után ott ülnek a kérdés fölött, verik az F5-öt és reagálnak a válaszokra, még több vitát kirobbantva. Ez a különbség!


Amúgy ha már itt tartunk (nem témába vág): mégis milyen moderátor rendszere van a GYK-nak? Viccen kívül sok éven át nem tudtam kérdést írni. Új felhasználó új email címmel, új eszközről, új IP és MAC címmel, de még így is megismert. :D Fogalmam sincs mennyi ideig lehettem bannolva, de jópár év volt és nem tudtam kijátszani.

2021. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezhetem, miből gondoljátok, hogy troll vagyok?
2021. márc. 19. 16:45
 26/32 Mojjo ***** válasza:
87%
@25: Abszolút nem hiszem, hogy az lennél. Mások, páran, valamilyen oknál fogva meg a katolikus szóra ugrottak.
2021. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
25, en nem gondolom.
2021. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az a gond, kérdező, hogy a kérdésed rendkívül hasonlított az előző 6 pont ugyanilyen kérdésre.

Talán ezeket el kellett volna olvasnod előtte, ahogy az oldal is kéri tőled.

Ezért ne lepődj meg az ilyen reakciókon.

Azt viszont áruld el, hogy végül kaptál választ a kérdésedre?

2021. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
4%

#25 Onnan, hogy MINDENKI, szó szerint MINDENKI, kivétel nélkül MINDENKI tisztában van vele, hogy kérdésedre nincs válasz. Te is. Te is nagyon jól tudod, hogy míg a teológia arra épül, hogy az ember KREÁL egy választ a kérdésekre, addig a tudomány hajlandó időt áldozni az IGAZI válaszok megkeresésére és megértésére. Te is nagyon jól tudod, hogy a kérdéseidre a választ még nem találta meg a tudomány. Keressük, de még nincs meg, talán soha nem is lesz, ki tudja. Te is nagyon jól tudod, hogy válaszok nincsenek, elméletek vannak csak azokat, pedig megtalálod a wikipédián, vagy a youtube-on, vagy az ezernyi helyek egyikén. Aki ezek után mégis feljön GYK-ra megkérdezni ezt, annak kizárólag 2 oka lehet:


1. Szellemileg visszamaradott

2. Troll


Nyilvánvaló, hogy alapvetően nem vagy szellemileg visszamaradott, legalábbis nem olyan mértékben, ami meggátolna a google használatában, szóval csak egyetlen opció maradt: troll vagy.


De ezt te is nagyon jól tudod, szóval nem tudom, hogy kinek magyarázom mindezt. A levegőnek, talán.

2021. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha a kérdésére nincs válasz, akkor hogy lehet, hogy mi mindet megválaszoltuk?:)

Ne haragudj, kérdező, hogy pont itt alakult ki egy ilyen vita, nem neked szól már.

Ha még kérdésed van, írd le bátran, megpróbáljuk megválaszolni!

2021. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!