Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha minden ember Adam es Eva...

Ha minden ember Adam es Eva laszarmazottja, akkor hogyan lettek kulonbozo borszinu emberek? Vagy ez evolucio?

Figyelt kérdés

#ember #elmélet #bőrszín #Evolílúció
2021. márc. 29. 13:24
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
51%

"Ha az ember a Szíriuszról származik és ott egyszerre hat anya hordott ki minket egy közös apával, akkor hogy lehet, hogy most a Földön élünk és csak egy anyánk van???"


Ez is lehetett volna a kérdésed. Pont ugyanannyi értelme van. Amit te akarsz kérdezni: Hogy magyarázza a Biblia a különböző rasszok létezését?


Arra meg az a válaszom, hogy leginkább sehogy. Mint ahogy azt se, hogy hogyan szaporodott Káin, ha rajta és a szülein kívül nem létezett más ember? Hogy lett neki felesége az Édentől keletre?

2021. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Ádám és Éva egy mese. Akik elhiszik, azok a boszorkányok létezésében is hisznek, meg mindenben, amiben az emberek többszáz meg ezer évvel ezelőtt hittek?
2021. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Kerdeznem hogy suliba jartal e de szerintem mar ott is ezt tanitjak. Szerintem ne foglalkozz a borszinekkel. Isten ajándéka
2021. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
87%

Afrika az emberi evolúció őskontinense.

Nektek kimaradt a történelem, biológia óra?

2021. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%

Amúgy nagyi. Kíváncsi vagyok az egyházi iskolákban mennyire oktatják az evolúciót, az ősmeberek eredetèt.

Vagy a vallásos emberek Tényleg azt hiszik,az emberek ősei ugyanolyan "vonásokkal" rendelkeztek,mint a mai ember?

Mit mondanak vajon az ősember leleteket?

2021. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De ennek a kérdésnek, ha valakit nagyon zavar a vallási felhang a megfelelője lehet a hogyhogy vannak fehér/sarga emberek miközben egy közös ostol szarmazunk?

Sőt hogyhogy létezik zsiraf ha mind egy eukariota egysejtutol szarmazunk?

2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
volt ideje az evolúciónak. Fel se tudja fogni az emeber, hány millió éve van már élet a Földön.
2021. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

#16 úgy, hogy az emberek a vándorlásaik során fizikailag alkalmazkodtak az adott körülményekhez. Na meg ahogy távolodtak egymástól bizonyos népcsoportok, úgy alakultak ki a különböző génállományok. Szerinted ha a koronavírus egy éven belül százféleképpen tud mutálódni, akkor a gének évmilliók alatt nem módosulnak? :D Pl a fehéreknek Európában nem volt szüksége melatoninra, nyilván ezért fehérek stb. A hajszín és a szemszín egyre sötétebb, ahogy délebbre haladunk, nyilván nem véletlenül. Bár azt állítják, hogy a kék szem egy véletlenszerű génmutáció eredménye, én ebben annyira nem hiszek, azért kék a kék szem, mert kevés benne a melatonin. Kiknek van kék szeme? Az északi embereknek. Ergo szerintem a bőrszín, a haj- és a szemszín ugyanolyan okból halványult, különben az ázsiaiak és a feketék is lehetnének kékszeműek, meg szőke hajúak is.


Lényeg a lényeg, én se vallás, se evolúcióhívő nem vagyok, de azért még mindig inkább hiszek a tudományban, mint az alaptalan mesékben.

2021. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

Mondtam már máshol is, hogy sose szerencsés a vallást és a tudományt keverni.

1: A mitokondriális Éva nem az egyetlen ősünk volt! Sok nő élt akkoriban, és 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐍𝐄𝐊 az utódai vagyunk.

2: Nem igaz, hogy az elején csak pár ember volt. Majomcsoportok voltak, nem kicsik, és ezek kezdtek átalakulni.

Amikor már eléggé átalakultak, onnan hívjuk őket előembernek.

Igaz, volt egy szakasz, amikor az emberiség majdnem kipusztult, akkor kb. 2000 ember maradt életben - de ez jóval később volt, akkor már régóta emberek voltak!


Szóval nem volt soha egy olyan szakasz sem a történelemben, amikor Ádám-Éva élhetett volna. Soha nem alakult így a fejlődés.

2021. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18 én ezt értem és tudom. Sőt ma már közhely. De ötezer éve, mikor az Ádám és Éva története keletkezett meg nem volt ilyen műveltsége az embereknek, ezért peldabeszedekben számukra közérthetően fogalmaztak meg a tapasztalataikat, itt azt hogy egy közös ostol szarmazunk.
2021. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!