Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi oxigén kell a sátorfűté...

Mennyi oxigén kell a sátorfűtésnek?

Figyelt kérdés
Vettem egy sátorfűtést. Mindenhol csak azt írják ,hogy ügyelni kell a megfelelő szellőzésre. De azt sehol nem tudtam eddig megnézni, hogy az pontosabban mit jelent. 227 grammos Bután palackról üzemel. 4 órát fűt egy palackal (+-10 perc). A kocsi ajtaja sarkig nyitva volt amíg ment. Nem mertem bezárni. Tehát 56,75 gramm Butánt éget el egy óra alatt. Annak mennyi oxigén kell? Van olyan éjjeli őr aki azt mondja hogy Ő csak két ablakot húz le olyan 1-2 centire egymással átlósan (Suzuki Swift méretű kocsiban) az ablak 40 centi széles. Az elég lenne? Mert lehet hogy 15-20 percenként kiszáll cigizni és ahogy az ajtót nyitja az alatt az 5 másodperc alatt szinte a kocsiban lévő teljes levegő ki cserélődik, és ezért van még életben. Nem pedig mert az a kétszer 80 négyzetcentiméter szellőzés elég lenne neki. Meg ezek hazudoznak össze vissza. Én nem adok olyan sokat a szavukra, hogy lehet elalszok miattuk a kocsiba. A kocsi (Suzuki Swift) kb 1 légköbméter lehet. Tehát kb meddig húzzam le az ablakot hogy legyen megfelelő szellőzés, de fölöslegesen ne pazaroljam a meleget? Hány centire kb? Plusz még ugye én is a kocsiba vagyok tehát nekem is kell oxigén.

#kémia #oxigén #Sátorfűtés #Bután gáz égése
2021. ápr. 13. 02:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Alszik=alszok
2021. ápr. 13. 17:42
 12/14 A kérdező kommentje:

#9-es

A te válaszodat külön köszönöm. Ilyesmi számítása gondoltam. Csak nem tudtam hogy mit kell számolni meg hogy. Örülök hogy időt szántál a kérdésemre.

2021. ápr. 13. 17:48
 13/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, igen résnyire nyitott ajtóra gondoltam.

Az állófütés valóban jó ötlet, az elvileg 1 liter benzin óránként, és nem kell folyamatosan járatni, zárva lehet a légtér, hogy ne szökjön el a hö.

2021. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én kicsit akkor is lehúztam az ablakot, mikor még jó idő volt nyáron és nem kellett fűteni. Olyan fél centire. Hogy ne használjam el a benti levegőt. Egy köbméter levegőre 4 óràt írnak, hogy egy embernek addig elég. Úgyhogy nem akartam kockáztatni ezért akkor is kicsit le volt húzva az ablak ha csak én voltam a kocsiba és nincs fűtés.
2021. ápr. 14. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!