Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ennek a tanulmánynak az...

Ennek a tanulmánynak az eredménye cáfolhatja az evolúciós elméletet?

Figyelt kérdés

Egy tanulmány, az emberi DNS-ről:

"Whatever the actual reason behind the decimal

system in the code, it appears that it was invented outside the

Solar System already several billions years ago."

[link]



2021. ápr. 15. 17:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Esetleg forradalmasítja az emberről alkotott képünket?
2021. ápr. 15. 17:56
 2/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
98%

“Ennek a tanulmánynak az eredménye cáfolhatja az evolúciós elméletet?”


Őszintén megmondom ,hogy még nem olvastam el a tanulmányt de megpróbálom már most megválaszolni a kérdést. Majd a nálam okosabbak részletesen kifejtik. A fő kérdésre a rövid válasz: nem.

2021. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Érvek? Azért még is csak egy komoly állításról van itt szó, bármennyire is ellentmond az eddigi világképünknek.
2021. ápr. 15. 18:07
 5/23 Mojjo ***** válasza:
99%

Egyelőre még én sem olvastam el a tanulmányt, és az elkövetkező egypár napban aligha fogom. Nyilván konkrét, jól kifejtett véleményt a tanulmány alapos átolvasása, a hátterének, módszereinek, eredményeinek megismerése után lehet mondani. Ehhez pedig bele kell invesztálni jó sok időt és energiát. Ha lesz is valakinek kedve hozzá, időbe fog telni, így kis türelemre szükséged lesz.


A fő kérdésre értelemszerűen mindenképpen nem lesz a válasz*, de nem vagyok benne biztos, hogy azt szeretted volna egyáltalán kérdezni, amit kérdeztél. De tisztázzuk akkor:

Te mire gondolsz "evolúciós elmélet" alatt? Kifejtenéd, mi szerinted a lényege?


* = tudom, illene indokolni, de előbb szeretnék megbizonyosodni róla, hogy nem beszélnénk-e el egymás mellett és megtudni, te mit értesz a fogalom alatt.

2021. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Az evolúció tényét nem lehet cáfolni.
2021. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#5 Szerintem ugyanazt értjük rajta. Hogy lehet egyáltalán másképp értelmezni? Valljuk be, a vizsgálatból kiragadott rész gyökeresen ellentmond a jelenlegi ismereteinknek, hiszen évmilliárdokról, meg Naprendszeren kívüliségről beszél. (ha jól értelmezem)

Ezt viszont sehogy sem lehet összevetni a jelenlegi tudásunkkal, tehát valakinek tévednie kell.

2021. ápr. 15. 18:28
 8/23 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Hidd el, nagyon sok ember teljesen mást ért evolúciós elmélet alatt, mint amiről valójában szól. Szóval megtennéd kérlek, hogy leírod pár mondatban, hogy szerinted miről szól?
2021. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A 2013-as publikálás óta ez senkinek sem tűnt fel?:DD

Valahogy nem látom a tanulmányban, hogy mi alapján

állítják az idézett mondatban leírtakat.

2021. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#8 Persze. Röviden összefoglalva, amit jelenleg tudunk róla ( vagy tudni vélünk inkább), azt értem:

[link]


Na most a fenti idézettel, akárhogy próbálkozok, nem tudom összeegyeztetni a jelenlegi ismereteinket. Nyilván nem ezen az oldalon fogunk pontot tenni erre a kérdésre ( ha ez lehetséges egyáltalán), de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. ápr. 15. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!