Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ennek a tanulmánynak az...

Ennek a tanulmánynak az eredménye cáfolhatja az evolúciós elméletet?

Figyelt kérdés

Egy tanulmány, az emberi DNS-ről:

"Whatever the actual reason behind the decimal

system in the code, it appears that it was invented outside the

Solar System already several billions years ago."

[link]



2021. ápr. 15. 17:50
1 2 3
 11/23 Mojjo ***** válasza:
100%

@10: Hol látod a problémát? Én nem látom sehol - mindjárt ki is fejtem.


Amúgy te nem az evolúció elméletét linkelted, hanem konkrétan az emberi faj evolúcióját, szóval tényleg elbeszéltünk volna egymás mellett.


Általánosságban az evolúció az élőlények - a már létrejött élőlények - változásáról szól. Az nem tartozik a tárgyához, hogy az adott élőlények, illetve maga az élet hogyan is jött létre. Ha egy istenség teremtette, ha a világunk csak szimuláció és egy programozó alkotta, ha földönkívüliek hozták létre egy kísérletben, vagy ha puszta természeti folyamatok által jött létre, az evolúció maga hajszálpontosan ugyanúgy működik. Épp ezért teljesen irreleváns, hogy E.T. mit üzen a DNS-ünkben, hogy mi, hogy és hol jött létre évmilliárdokkal ezelőtt. Az emberi evolúcióval ugyanez a helyzet, csak az élőlények szót cseréld előemberre. De egyébként azt nem értem, miért konkrétan az emberi evolúcióra akarjuk vonatkoztatni a cikket, ha már, miért nem a biológiai evolúció egészére.

2021. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Mojjo ***** válasza:
100%

A fő kérdésben egyébként evolúció elmélete volt. Ahogy írtam, az evolúció az élőlények változásáról szól az időben.

Ennek a folyamata pedig 3 lábon áll. Ezek:

- Reprodukció: Az élőlények szaporodnak

- Variáció: A szaporodás során nem tökéletes másolatot hoznak létre önmagukból

- Szelekció: az élőlények környezete szelektál a variációk közül - egyes variációk előnyösebbek, mások hátrányosabbak, mint a többi


Az evolúció csak akkor tudna nem működni, ha a fenti 3 pont egyike nem lenne igaz. Azaz vagy nem szaporodnának az élőlények, vagy tökéletes másolatolat hoznának létre, vagy nem szelektálna a környezet. Mivel nem ez a helyzet, mivel a fenti 3 pont mindegyike igaz, az evolúció működik - nem tud nem működni, nincs rá semmilyen mód, hogy ne működjön. Ezért lesz szükségképpen nem a fő kérdésedre a válasz.

Ha konkrétan az emberi evolúció lépcsőfokairól szerettél volna kérdezni, arra ilyen egyszerű módon nem lehet azt mondani, hogy mindenképp pöccre igaz. De a cikk speciel abszolút nem cáfolja, ezt első ránézésre is látni, a #11-ben elmondott okokból.

2021. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád nagy vonalakban, hogy miről van szó a cikkben? Túl hosszú, és angolul van, nem hozzá idegállapotom.
2021. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Valóban rosszul fogalmaztam meg a kérdést. A jelenlegi tudásunkat értettem alatta, az ember származásáról/ kialakulásáról.
2021. ápr. 15. 18:54
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14

Akkor gonolom valami olyasmiről van szó, hogy valami intergalaktikus civilizáció gyártotta az embereket, és ledobta őket a Föld nevű bolygóra.

Mik támasztják ezt alá?

Azt, hogy a Földön alakultunk ki a többi élőlényhez hasonlóan, alátámasztják a régészei leletek és, hogy a DNS-ünk rokoni kapcsolatra utal a többi Földön található élőlénnyel.

2021. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 sadam87 ***** válasza:
100%

Egyrészt ahogy Mojjo írta, a cikk magának nem mond ellent az evolúcióelméletnek, legfeljebb az abiogenezisnek.

Másrészt más egy, a fenti cikkre hivatkozó publkáció szerint egyáltalán nem szükségszerű, hogy a cikkben megfigyelt mintázatok mesterségesen alakuljanak ki.

"These prerequisites amount to informatic relationships between molecular structures and functional properties that are, from a physico-chemical point of view, entirely arbitrary, and which seem so massively coincidental that some theorists have been led to suppose that the code has an intelligent design of extraterrestrial origin [14]. However, what we will see is that similar base triplets are most likely to end up as codons for amino acids with similar molecular properties, not through some process of code optimization, but simply because each step in the progressive differentiation of coding assignments had to preserve the functionality that had already been established. In fact, information-rich coding is only possible in natural systems that hit upon some operationally encoded definition of ‘similarity’, no matter how rough and ready initially, and then progressively refine it, most likely through transitions over a series of discrete steps."

[link]

(A [14] az általad linkelt cikkre utaló hivatkozás.)

Őszintén szólva én nem teljesen értettem, hogy jutottak erre a következtetésre az általad linkelt cikkbe (erre csak arra volna esélyem, ha sokkal több időt rááldoznék), mindenesetre felületes olvasással nekem kicsit erőltetettnek tűnik. De nyilván lehet, hogy jobban el kellett volna olvasnom.

2021. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#15 Én ilyet nem mondtam. De ez egy lehetséges következtetésnek tűnik.(?)
2021. ápr. 15. 19:12
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A cáfolat kizárt, a kiegészítés (értelmezés módosítás) feltehető.

A hivatkozott szerzők között mikrobiológus, számelmélész, kvantumfizikus, elméleti informatikus (kódelmélet) és sok más terület művelője fordul elő.


Mindezekből, továbbá a cikk absztraktjából és bevezetőjéből világossá válik, hogy egy átfogó genomértelmezés eddigi eredményeihez tesznek hozzá új észrevételt. Nehezen hiszem el, hogy a témával alaposan foglalkozó kutató fordul meg erre, és laikus számára közérthető választ ad. Azt még nehezebben hiszem, hogy bárki más érdemben hozzá tudjon szólni.

Annyi kivehető, hogy szó sincs az evolúció eddigi eredményeinek megkérdőjelezéséről, sőt.

2021. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"it appears that it was invented outside the Solar System already several billions years ago"

Én sem látom, hogy ez a kijelentés mi alapján történt. Egy matematikai mintáról szól a cikk (bár én is csak átfutottam), de az ebből levont következtetés elég hasraütésszerű.

2021. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wadmalac ***** válasza:
88%

Csak vázlatosan átnézve a cikket, az a véleményem, hogy a pareidolia kifejezést kiterjeszthetjük a látott és tévesen ismert dologgal azonosnak vélt random alakzatok köréről a tudomány területén természetes mintákba mesterséges hasonlók belelátására.


Feltaláltuk a szonárt. Kiderült, hogy a denevérek, cetek már millió évek óta használják.

Feltaláltuk a számítógépes digitális kódolást és annak optimalizációját. Kiderült, hogy a természet milliárd évek óta használja.

Előbbinél fel sem merült a tervezettség (de, kreacionistáknál igen, de azt inkább hagyjuk).

A másodiknál most igen.

De a kettőnek az alapja ugyanúgy semmi.

2021. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!