Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet elfogadni...

Miért nem lehet elfogadni hogy a nap valójában zöld?

Figyelt kérdés

[link]


"És hogy még egyet kavarjunk a dolgon, a tudósok megmérték, hogy a napfényben melyik színkomponensből van a legtöbb, és azt kapták, hogy az 500 nanométer körüli hullámhosszúból – ez pedig a zöld. A teljes válasz tehát arra, hogy milyen színű a Nap, az, hogy:


UGYAN SÁRGÁNAK LÁTJUK, DE IGAZÁBÓL SZIVÁRVÁNYSZÍNŰ, AMIBŐL A ZÖLD A LEGERŐSEBB, DE ETTŐL MÉG FEHÉR.



2021. ápr. 24. 00:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ezo kategóriában valaki be akarta bizonyítani hogy megváltozott a nap színe.

Nem.


Nem értem miért helyezték át ide.


"AMIBŐL A ZÖLD A LEGERŐSEBB"


Zöld és kész.

2021. ápr. 24. 09:10
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

Akkor minek írtad ki a kérdést? :))

Unokaöcsém is állítja, hogy ő helikopter és kész, de legalább nem kérdezi meg, ha nem akarja hallani a válaszokat. :)

2021. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Noti75 ***** válasza:
52%

Nagy baj, ha tudatlan az ember. De sokszor még mindig jobb, ha tudatlan és hallgat, mint amikor kevés ésszel félreértelmez ilyen tudományos cikkeket, aztán úgy gondolja, hogy ő már nagyon okos lett, ideje "felvilágosítania a sok húlyét"... 😁


Készülőben van egy új videó "Gyakori kérdések idiótái" címmel. Szerintem sanszos, hogy bekerülsz kedves kérdező. Remek paródia alapanyag lettél. 😁

2021. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Buta vagy utolsó.


Nem ÉN állítom hogy a nap színe zöld.

A cikk azt írja hogy zöld.


Funkcionális analfabéta vagy.


Értelmezd a szöveget aztán kezd elölről.


"Gyakori kérdések idiótái" Te leszel a főszereplő.

2021. ápr. 24. 10:47
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A Nap valójában lila!
2021. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Noti75 ***** válasza:
87%

Tudod nem az a baj, hogy nem értesz valamihez, senki sem ért mindenhez. Pont azért van ez az oldal is, hogy kérdezhess arról, amit nem tudsz. Az sem baj, bár nem túl szimpatikus, hogy arrogánsan fogalmazod meg a kérdésed, már az elején éreztétek, hogy te egy zseni vagy, a másik hétmilliárd ember meg hülye az élethez.


A baj ott kezdődik, hogy amikor többen is próbálnak normálisan, értelmesen rávezetni téged, hogy miért nincs igazad, akkor megsértődsz és leszólod őket, ahelyett, hogy elgondolkodnál kicsit.

Szintén nagy baj, hogy szemmel láthatóan nem tudod értelmezni azt, amit olvastál. (ha már felmerült, hogy itt valaki funkcionális analfabéta) A cikkben ugyanis, amire olyan bőszen hivatkozol, egy szóval sem állítanak olyan butaságot, hogy a Nap zöld színű lenne. Ezt csak te hiszed, nyilván azért, mert nem tudod normálisan értelmezni, amit olvasol. Ezzel semmi baj nincs, vannak ilyen emberek, nem szabad elítélni őket. A baj az, hogy te hülyézed le a többieket, mert ők tudják értelmezni az írott szöveget és látják, hogy szó sincs benne olyanról, hogy a Nap zöld lenne.


Tehát összegezve:

Teszel egy állítás, ami tényszerűen nem igaz(a Nap zöld). Belinkelsz egy cikket, amiben sehol nem írják, hogy a Nap zöld lenne, de mivel nem tudod értelmezni az ott leírtakat, így azt hiszed, hogy a te igazadat támasztja alá, így mindenki más húlye.

Itt tartunk eddig.


Tényleg nem bántani akarlak, inkább segíteni. Javaslom olvasd el mégegyszer a cikket, ezúttal figyelmesen, mindenféle belemagyarázás nélkül. Próbáld értelmezni, ha nem érted, kérj segítséget. Ha mástól nem tudsz, akár én is szívesen segítek, ha van olyan mondat vagy gondolatmenet benne, ami összezavar.

Tényleg nem gúnyolódásként írom, ha úgy van szívesen segítek értelmezni. Mert így, akármelyik csoportba teszik át a kérdésed, mindenhol kiröhögteted magad, az még neked sem jó.

2021. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem gúnyolódásból írod.


Volt egy kérdés amiben azon vitatkoztak hogy a nap sárga vagy fehér.

Szerintem zöld.


Én tudom értelmezni a cikket. Szerintem te vagy az aki nem képes elfogadni hogy zöld.


Most linkeljem be még1x?



[link]



" But, as can be seen in the image above, it emits most of its energy around 500 nm, which is close to blue-green light. So one might say that the sun is blue-green!"


Hiába okoskodsz, ha meg kell határozni a színét, akkor zöld.


Én pontosan értem hogy miért nevezik zöldnek. Megint csak hülyét csináltál magadból.

2021. ápr. 24. 14:00
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most mi van?


Én értem, szerinted zöld.

De a kérdésben még csak azt mondtad, hogy:

sárgának látjuk

a zöld a legerősebb benne

igazából szivárványszínű

de ettől még fehér


Ebből több álláspont is leszűrhető. Az teljesen igaz, hogy sárgának látjuk. Ahogyan az is, hogy e legerősebb benne a zöld, amennyiben a cikk igazat ír. Aztán elismered, hogy igazából szivárványszínű, de nem is, mert inkább fehér. Most mégis arról próbálsz minket meggyőzni, hogy zöld.

2021. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Noti75 ***** válasza:
83%

Ok, próbáltunk páran segíteni, hiába. Van akin nem lehet...


Látom a többiek feladták már az elején. El kell ismernem, ők sokkal bölcsebbek voltak nálam. Mindjárt az elején látták, hogy úgysem érted majd. Igazuk lett. 😁

2021. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Noti75 ***** válasza:
86%

18-as!


Az van, hogy valójában már a kérdező sem tudja, hogy mit ír. Egy a lényeg, mindenki hülye, csak ő villamos.

2021. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!