Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A synlabos antitest tesztnél...

A synlabos antitest tesztnél mi számít jó védettségnek?

Figyelt kérdés

Azt tidom, hogy 50 au/ml-től pozitív, nekem kínai vakcina után közel 2500, de pl pfizernél több 10ezrest is olvastam már.

Szerintetek?

Egyébként betartom a szabályokat, csak uszodába szeretnék járni meg néha haverokkal lógni, és azért picit még aggódom, mert keónikus beteg vagyok.

(Mondjuk fuatal, 24 éves)


2021. máj. 1. 13:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírás miatt, telóról írok gyorsan :D
2021. máj. 1. 13:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt azt írja a Synlab [link]


"Összefoglalva


amennyiben a PCR eredménye és az antitest eredményei negatívak lettek, megnyugodhat: igen nagy valószínűséggel kizárható, hogy fertőzött lenne a vírussal. Ugyanakkor védettséggel sem rendelkezik, tehát továbbra is óvatosnak kell lennie, figyelnie kell a megelőzésre! (maszk viselése, fizikai távolságtartás, kontaktus lehetőségek csökkentése, rendszeres kézfertőtlenítés stb.)

ha a PCR eredménye és az IgM eredménye negatív, míg az IgG pozitív, akkor nagy valószínűséggel már találkozott a vírussal és rendelkezik védettséggel. Megnyugodhat, de továbbra is legyen óvatos! (Előfordulhat újrafertőződés, hiszen a vírus mutálódhat!)

Minden más esetben feltétlenül konzultáljon háziorvosával vagy a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hivatalos csatornáin keresztül vegye fel a kapcsolatot az illetékesekkel!"

2021. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem pl. 92 egység volt 1 hete úgy, hogy szeptemberben nem igazoltan, de nagy valószínűséggel túlestem rajta
2021. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!