Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ismét megdőlt a fizika alapelv...

Ismét megdőlt a fizika alapelve? Alapjaiban sikerült megcáfolnom az energiamegmaradás elvét.

Figyelt kérdés

Szóval a semmiből nem keletkezhet csak úgy energia? Dehogynem! Sőt, méghozzá végtelen energia! Vegyél egy böhöm nagy mágnest! Lehetőleg korong alakút. Föléje helyett egy kisebb, hasonló formájú mágnest ellentétes polaritással! Lebegni fog. Méghozzá úgy, hogy nincs semmilyen energiaforrása, a "semmiből" állítja elő a lebegéshez szükséges erőt. Egészen a végtelenségig.

Na? Sakk-matt tudomány? Szimulációban élünk,vagy sem?


2021. máj. 3. 11:27
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
De mégis tartja, és a hokedlivel ellentétben nincs ott semmi.
2021. máj. 3. 15:42
 22/47 anonim ***** válasza:
92%
"De mégis tartja, és a hokedlivel ellentétben nincs ott semmi." - Hát ha a mágneses tér magának semmi, professzor úr.......
2021. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
85%

„De mégis tartja”

Igen, tartja, de ezt mire nem tudod felhasználni? Például tudsz csinálni csak állandómágnesekből motort?

2021. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Gugu Gabor ***** válasza:
80%
Csak kíváncsiságból miért kell böhöm nagy mágnes? illetve mi számít böhöm nagynak?
2021. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
27%
Ezen már régóta gondolkodtam én is. Érdemes lenne felkeresni Hraskó Györgyöt. Esetleg Szokoly Gyulát.
2021. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
85%

Én teljesen hülye vagyok a fizikához, de még így is azt mondom, hogy valami erő vagy energia azért csak tevékenykedik ott. Mágneses tér keletkezik szerintem.

Amúgy miért kell ennyire komolyan venni egy trollt? Egyesek úgy reagálnak a marhaságra, mintha vizsgán lennének. Ez a felhasználó bohóckodik csak.

2021. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
81%
A Földnek is elvileg örökké meglesz a gravitációja, ami erőt fejt ki a rajta lévő tárgyakra. De vajon munkát hogyan is végez? (Lásd: potenciális energia.)
2021. máj. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Wadmalac ***** válasza:
68%

"Ez a felhasználó bohóckodik csak."


Akkor húzzon a humor rovatba, oda is gyenge.

Én attól tartok, hogy tényleg ennyire lóg a deszka.

2021. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
75%
Úgy hívják, hogy "troll", és éppen emiatt nem fog a humor kategóriába menni.
2021. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
65%
Troll? Annál lehet komplexebb az ürge. Már a nickje is sokatmondó...
2021. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!