Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek Puzsér Róbertnek...

Szerintetek Puzsér Róbertnek igaza van Elon Muskal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Puzsér szerint az egész Musk jelenség egy hatalmas blöff és valójában Musk csak abból él, hogy nagyokat mond...

Valós innovációk nem fűződnek a nevéhez.

A Mars termaformálása pedig sosem lesz lehetséges.



2021. jún. 3. 13:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%
Puzsér egy ripacs, kb bárkibe beleköt, hogy 1 percre a középpontban legyen. Musk meg egy üzletember jo pr-al, de alapvetően még így is többet tesz az emberiségért, mint bármely politikus.
2021. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

*khm, terraformálás az...


Puzsér ilyeneket mondott? Hát, fene se tudja, én jó véleménnyel vagyok Elon Musk-ról, mert ő is amolyan gyermekien lelkes, ambíciózus személyiségnek tűnik nekem, aki űrkalandokról, meg gyors kocsikról álmodozik. Nem példakép, csak szerintem ő a legemberléptékűbb a gazdagok között, bár azt se tartom kizártnak, hogy esetleg marketingtrükk ez a részéről. A Mars-ról meg annyit, hogy én dolgozok egy rajzfilmsorozaton, amiben 2086-ra már van Marsi kolónia, azon két kráter (Schiaparelli & Newton kráter) köré épült nagyvárossal, Albával és Ghiával. Yep, szerintem még megélhetjük ezt. Egyébként Puzsér és Winkler pont olyan emberek a szememben, hogy szinte semmiben nem értek velük egyet (illetve többnyire találok rajtuk fogáspontot), de mindezek ellenére tisztelem a munkásságukat. Szükség van ilyen emberekre, ahogy Petőfikre is szükség volt 170 évvel ezelőtt.

2021. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
87%
Puzsér képes bármit és annak az ellenkezőjét is fröcsögve, ordítva megindokolni, a tárgyi tévedések nála nem számítanak. Az ő véleménye egyáltalán nem releváns. Musk nekem sem a szívem csücske, ő egy kőgazdag vállalkozó jó(?) PR-ral, akinek ha csak a Paypal lenne élete fő műve, már akkor is többet tett volna az emberiségért, mint Puzsér.
2021. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy terraformálás, csak a telefonom valamiért átjavítja termára, ha nem figyelek...


Nekem sok belső problémámat meg tudta a Puzsér fogalmazni, olyan tűpontosan hogy az valami hihetetlen...

És számomra szinte hihetetlen jó, erkölcsileg is megkérdőjelezhetetlen megoldásokat ajánlott rá.


Szóval én hajlamos vagyok adni a szavára és azon is elgondolkodni amiben elsőre azt gondolom, hogy biztos nincs igaza...


Viszont ugye se nem mérnök, se nem fizikus, se semmilyen tudományos ismerettel nem rendelkezik...


Az új önkényesben beszélt Muskról, YouTubeon várhatóan néhány hét múlva lesz meghallgatható...

Nem tudom, hogy PC-n vagy Androidos készüléken lehet e ingyen hallgatni, de iPhoneról biztosan: [link]


De már régen is sokat szidta Muskot...


Erkölcsileg egyébként hajlamos vagyok én is elítélni Musk egyes megnyilvánulásait...

Ebben még talán igaza is lehet Robinak.


De folyamatosan alá akarja ásni Musk intellektusát is...

Például ilyeneket mond, hogy az apja volt Afrika leggazdagabb embere és bevásárolta Muskot az egyetemre.

Holott a valóságban olyan felvételi tesztet írt a Musk, amilyet előtte még egyetlen diák sem...


Ahhoz nem értek, hogy a Mars terraformálása mennyire lehetséges, de azt még valamennyire én is átlátom, hogy egy Mars utazás akár már most is kivitelezhető lenne maximum 3 év alatt (oda-vissza összesen), de mintha pár hónapja olyat is mondott volna a Puzsér hogy egy Mars utazás 20 évet venne igénybe...

2021. jún. 3. 14:15
 5/43 Wadmalac ***** válasza:
77%

Szerintem Puzsér hosszasan dolgozik az ilyen szövegek összeállításán, hogy megfeleljenek a beállított végletesen szkeptikus, szarkasztikus, radikális imázsának.

És itt a valóságtartalom, sőt, a valós véleménye másodrendű, a lényeg, hogy hozza stílusra, amit a követői elvárnak, hozza, amitől az utálói utálják és ezzel mindkettő figyelmet és egyben médiaprofitot generáljon.

Így nem több, mint imázs-clikcbait, nem mondom, okosan megtervezve és működőképesen.


Musk meg közben szépen, tőkét, energiát nem sajnálva tervezi, gyártja, építi a jövőt, csak melléktermékként produkál média-clicbaitet.


A kettő hasznosságát szerintem csak a vak nem tudja megkülönböztetni.

2021. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

#3. Mondjuk azt én sem tudom, hogy a PayPal az miben szolgálja az emberiséget...

Azt értem, hogy miért ér milliárdokat az ötlet...

De nem érték annyira.0

2021. jún. 3. 14:17
 7/43 A kérdező kommentje:

#5. Ha ez igaz esetleg, akkor Puszér az egyik legdurvább pszichopata a földön...

De egyébként ha követnéd a munkásságát, akkor látnád hogy mennyiszer mondott nemet az anyagi javakra azért hogy hű maradhasson az elveihez.

Biztos ebből is jól él amit csinál, van több Budapesti ingatlan a birtokában, de én tudom hogy bizonyos alkalmakkor több száz millióra mondott nemet.

2021. jún. 3. 14:22
 8/43 anonim ***** válasza:
87%

"olyat is mondott volna a Puzsér hogy egy Mars utazás 20 évet venne igénybe"

És Musk a hatalmas blöff? Még szerencse, hogy nálunk vannak ilyen mindenhez értő megmondó emberek. :)


Amúgy meg lehet nézni, hogy mikor polgármester akart lenni, mivel állt elő. Kb. mintha fogalma nem lenne, mi egy polgármester feladata, vagy mik a főváros problémái. Kb. csak az autók belvárosi kitiltásán rugózott, de azon hosszasan. Úgy állította be magát, hogy neki nem kell ehhez értenie, ő hozza a vízióját, és azt kell majd megoldani (valakinek). Ehhez képest Musk is hozza a vízióit, de ő legalább tesz is érte.

Amúgy én is kritizálom néha Muskot, de azért nem így általában, mint embert.

2021. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Ha ez igaz esetleg, akkor Puszér az egyik legdurvább pszichopata a földön.."

Dehooogy.

Csak nagyon körmönfont stratéga. És nem buta.


"mennyiszer mondott nemet az anyagi javakra azért hogy hű maradhasson az elveihez"

Amiktől "hiteles" karakter és eme hitelesség megőrzése többet hoz a kasszára, mint pár ilyen alkalmi bevételért elbukni a médiasikert.


"én tudom hogy bizonyos alkalmakkor több száz millióra mondott nemet."

Természetesen. Ha az azt jelentette volna, hogy megeszi az aranytojást tojó tyúkot, hosszú távon nem éri meg.

és nem kizárt, hogy annyira benne van már ebben az imázsban, hogy meg sem tudna tőle szabadulni és a vele járó tömegbefolyásolás hatalom-érzésétől.

Mondom, nagyon nem hülye. De az a fajta, akit nem szívesen tudnék a hátam mögött.

2021. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Wadmalac ***** válasza:
75%

Musk viszont rögeszmés.

Látni akarja azt a sci-fi jövőt, amit gyerekként sci-fiben megismert és ezért bármin keresztülküzdi magát.

Amikor valaki rögeszmés, az általában nem jelent jót. De ha egy közérdekű cél a rögeszméje, az láthatóan hasznos, mert a nehéz feladatokban nem azt látja, mit miért nem lehet, hanem, hogy mit hogyan lehet mégis.

Néha túl bizakodó, néha hibázik, néha nem több fantasztánál? Igen.

De éppen elég párhuzamos kemény célja van (ami nála egyértelműen az élhető jövö a Marson ÉS a Földön is), amiből ha pár el is bukik, a többi hatalmas hasznot hozzon az emberiségnek.


És az emberiség számára letett személyi érdemeik súlyával együtt Puzsért és Muskot egy mérleg két serpenyőjébe ejtve Musk a Marsig lőné ki Puzsért.

2021. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!