Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fogadták el a bohóc...

Miért fogadták el a bohóc Darwinnak az elméletét, ha még a nyelvek is “teremtés”-nek, “creature”-nek nevezik az embert?

Figyelt kérdés
A nyelvészeti szempontnak sosincs súlya a tudományban?
2021. jún. 11. 20:47
1 2 3 4 5 6
 41/55 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#40


Vannak némi “súlycsoportbeli” eltérések. Te alapjaiban nem érted az evolúciót viszont nagy mellszélességgel kiállsz ,hogy márpedig téves, nem magyarázható vele az amit magyaráz stb. Jelzem egy olyan tudományos elméletről van szó amit a nálunk sokkal okosabbak sem tudtak megdönteni 160 év alatt, ellenben annál erősebb bizonyítást nyert. Nem érzed kicsit “súlytalannak” a helyzetedet s nem gondolod ,hogy bölcsebb lenne mondjuk először elmélyedni az általad kritizált tudományterületben mielőtt ilyen véleményeket formálsz? Lehet nem szeretni meg nem elfogadni az evolúciót vagy bármely más tudományterületet, de ha véleményt formálsz róla ,pláne kritizálod, akkor illene nem csak az alapokat hanem részleteiben is ismerni. Neked még az alapok az zavarosak.

2021. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 sadam87 ***** válasza:
100%

#40

Ez így van. Majd ha érvelsz amellett, hogy miért is ne alakulhatna ki evolúció során egy uszonyból egy láb, akkor reagálok azokra (mint ahogy reagáltam is az érvekre az előző válaszodban).

Egyébként akkor részletesebben:

"egyrészt azért mert túl kicsi a valószínűsége ennyi egymást követő mutációnak"

Ez pontosan mit jelent? Mennyi a túl kicsi? Szerinted mennyi mutáció következik be egyébként? Ez egy teljesen alátámasztatlan kijeletést. Így szépen, bőven is kifejthetem, de mivel nem támasztottad alá semmivel, így én is csak leírtam a valóságot: nem igaz az állítás.

De akkor kicsit konktértabban: emberben kimutatták, hogy generációról generációra kb. 100 új mutáció jön létre. (Ezek csak a csíravonalmutációk értelemszerűen.) Ember esetében a generációs idő legyen durván 25-35 év (és ez lényegesen nagyobb a legtöbb emlősénél például). Jelenleg például él a Földön kb. 7 milliárd ember. Ez azt jelenti, hogy durván 700 milliárd új mutáció kerül az emberiség csíravonalába 30 évente. Most ha veszünk ehhez egy evolúciós skálát, például egy millió évet, akkor úgy már rögtön felmentünk 23 ezer milliárd mutációra. (Jó, a számolásom pontatlan, hiszen csak nem rég értük el a hétmilliárdot. De ha a népesség ezredét veszzük, az is 23 millárd mutáció. Az szerintem annyira nem kevés...)

"hogy sok tudományos dogmát nem is kell megmagyarázni az embereknek"

A tudományban nincsenek dogmák.

"elfogadják azon elven, hogy a sokkal okosabbak azt jobban tudják."

Ne fogadd el. (Bár néhány esetben elkerülhetetlen, és sok esetben előnyös - pl. egészségügy - általánosságban az a legrosszabb, ha az embereke meg sem próbálják megérteni a tudományt. A középiskolai természettudományos oktatás is azért tart ott sok helyen az országban, ahol, mert sokt tanát (és diák, és szülő) az tekinti tanulásnak/tanításnak, ha bemagolja a diák az anyagot. Pedig annak elég kevés köze van a tanuláshoz.)

Ellenben nézz utána annak, hogy mi is az az evolúcióelmélet pontosan. Mert az már elég egyértelmű, hogy nem tudod. Értsd meg, és ezután kritizáljad.

"Pedig a sokkal okosabb emberek is pont ugyanolyan emberek, nem tévedhetetlenek."

Ezt senki nem is állította. Sőt, a tudományos kutatás pont tévedések sorozata. Csaka tudományak épp az a lényege, hogy az elméleteket, modelleket folyamatosan ellenőrzik, és így megtalálják a hibákat. Az evolúcióelméletet nagyon sokan ellenpőrizték. (Sőt nem csak Darwin ismerte fle a folyamat lényegét, hanem vele egyidőben, de tőle teljesen függetlenül Alfred Russel Wallace is. Már az evolúcióelmélet története is úgy kezdődött, hogy két nem buta ember ugyanarra a következtetésre jutott.)

2021. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

41


Meddig kell elmélyednem mégis? Amíg elfogadom? Ez hasonló a vallási indoktrinációhoz?


Nem értem meddig kellene még tanulmányoznom. Elmélkedek ezen már évek óta de nem áll össze a kép. Akkor tényleg meg kell hajolnunk a “fejesek” előtt és elfogadnunk anélkül, hogy értenénk?


A tudományban is érvényben vannak az erőtörvények, magyarán az erősebb kutya szaporodik. Nem hinném, hogy minden kutató egyetért az evolúcióval, csak épp annak az érdekcsoportnak a teoriája lett a nyerő amelyik nagyobb befolyást tud felmutatni. Ez a jelenség a tudományokban is tetten érhető.

2021. jún. 13. 14:54
 44/55 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#43


“Meddig kell elmélyednem mégis? Amíg elfogadom?”


Nem, amíg megérted. Evolúció (meg úgy általában a tudományban) esetében ha elérted a “megértettem” részt akkor biztos vagyok benne ,hogy el is fogadod. Ha nem fogadod el akkor lehet érvelni s kísérleteket felmutatni ,hogy miért nem jó az evolúció.


Nem arról beszéltem ,hogy “az erősebb kutya b@ik” hanem arról ,hogy adott egy elmélet amit több mint másfél évszázada nem tudta megdönteni senki aki a témában járatos, erre jössz te akinek már az alapok is hibásak de azért kritizálod. Ez olyan mintha a világ legjobb focistáját kioktatná focizásból egy olyan ember aki nem tudja megkülönböztetni az európai focilabdát az amerikai/ rögbi labdától. Kioktathatja a focistát, csak épp nevetségessé teszi magát azzal ,hogy 0 tudása van a fociról de a legjobbakat próbálja kioktatni. Te is kritizálhatod az evolúciót nem csak a GyK-n hanem akár szemtől szemben a világ legelismertebb evolúcióbiológusaival, csak éppen nem te fogsz jól kijönni belőle.

2021. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 sadam87 ***** válasza:
100%

#43

"Meddig kell elmélyednem mégis?"

"Nem értem meddig kellene még tanulmányoznom."

Már többször, többen jeleztük, hogy elég sok téves állítást tettél az evolúcióval kapcsolatban. (Pláne ahhoz képest, hogy azt mondtad ismered.) Amúgy nem muszáj egyáltalán tanulmányoznod. Csak nem nagyon értjük, miért hiszed azt, hogy meg tudod cáfolni, ha azt sem tudod, miről van szó.

(Amúgy meddig is tanulmányoztad eddig? Mert erre sajnos nem válaszoltál korábban.)

"Nem hinném, hogy minden kutató egyetért az evolúcióval, csak épp annak az érdekcsoportnak a teoriája lett a nyerő amelyik nagyobb befolyást tud felmutatni. Ez a jelenség a tudományokban is tetten érhető."

Ez egy gyönyörű összeesküvés elmélet, ami teljesen alaptalan, cserébe az égvilágon semmivel sem támasztod alá. (És még ha ne adj isten, igaz is lenne, akkor sem cáfolná az evolúciót. A tudományos elméleteket érvekkel, bizonyítékokkal lehet cáfolni, nem fiktív háttértöténetek kitalálásával.)

2021. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, elmélyedtél benne, sokáig, évekig tanulmányoztad, ezzel szemben olyan kérdéseket teszel fel, amelyek közül sokra az általános iskolás 6. osztályos tankönyvben megtalálhatóak a válaszok. Hogyan mélyedtél el benne, ha ilyen kérdésekre sem sikerült választ találnod? Átlagos iskolásnak ez fél-egy év tananyag, heti 1-2 biológiaórával számolva, neked pedig évek alatt sem sikerült még ezeket az aqlapokat sem megértened belőle? Szerintem engedd el ezt a témát, ez egyszerűen nem neked való. Keress valami más magyarázatot, valami vallásit, vagy ezoterikusat, vagy találj ki magadnak egyet, mindegy.

De ne azt nyilatkozd, hogy az evolúció hülyeség, hanem azt, hogy nem érted az evolúciót. Oké, nincs semmi baj, én sem értek az autószereléshez meg a kenyérsütéshez sem meg az ügyvédi munkát sem nekem találták ki. De ettől még nem lesz hülyeség sem a kenyérsütés, sem az ügyvédi munka, csak nekem nincs affinitásom hozzá. Ez van, az utolsó polihisztor az antik görögöknél halálozott el.

2021. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

46


És is ezt mondom, hogy én nem értem. De nyilván attól még más értheti.


Ott van a relativitás-elmélet is. Azt is valószínűleg csak néhány ember érti a Földön mégis elfogadott. Nem kell mindenkinek értenie ahhoz, hogy széles körűen elfogadott legyen.


A gond ott van, hogy akik nem értik azoknak nincs választásuk, mint elfogadni.

2021. jún. 13. 22:14
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

"A gond ott van, hogy akik nem értik azoknak nincs választásuk, mint elfogadni."

Szerintem van választásod. Bármikor beülhetsz az iskolapadba, és megtanulhatod a kellő alapokat, majd az egész evolúciótr, vagy relativitást, vagy akármit, senki sem gátol meg benne. Sőt, adott esetben még ösztönöz is az állam, a munkahely, akármi, hogy beülj és tanulj valamit.

Ha viszont nincs affinitásod hozzá, akkor tényleg engedd el inkább, ne görcsölj meg mérgelődj rajta, nem éri meg. éppen annyian ismerik, amennyi ahhoz szükséges, hogy egyre jobb gyógyszerek meg egyre nagyobb almák legyenek a piacon, meg hogy a szúnyog ne terjessze a maláriát. Ennyi bőven elég is az evolúcióból nekünk átlagembereknek. Ezek ugyanis biztos jelei annak, hogy az evolúció működik, és nekünk átlagnak még csak tudnunk sem kell hozzá, hogy hogyan.

2021. jún. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Gofrisütő ***** válasza:
100%

"A gond ott van, hogy akik nem értik azoknak nincs választásuk, mint elfogadni."

Nem. Lehetőségek: elfogadod/nem fogadod el/leszarod/megtanulod, hogy megértsed, és elfogadod/megcáfolod/nem fogadod el/írsz a gyakori kérdések.hura, tudás nélkül kioktatod a vitapartnereidet.

Mond meg, 7 lehetőség közül miért pont ezt kellett? Belinkelhetném neked a te érvelési hibád weboldalt, mert szerintem mindegyiket elkövetted, de leginkább ezt: [link] mivel senki sem állította, hogy az evolúció okozza ezt, és ez tudatos. Meg kell értened, hogy az evolúció az egy jelenség, egy név amivel illettük, hogy azok a reprodukciók maradnak életben, akik úgy születtek, hogy allkalmasabbak legyenek az életre. Ez teljesen véletlen, ezért egy lény lehet kevésbé alkalmas, és alkalmasabb az életre, de csak az utóbbi fog elterjedni. Meg tudtuk fogyelni, hogy ez egy létező jelenség, csak mivel kevés ideje figyeljük, ezért csak kos változásokat láthattunk. És mond meg nekem, melyik weboldalon olvastál az evolúcióról? Mert tiszta hűlyeségek lehetnek benne. Ja és nézd meg ezt: [link]

2021. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

49


Ezt el is fogadom, a véletlenszerű mutációkban nincs semmi felfoghatatlan.


Viszont olyan szintű biodiverzitást ami a Földön van nem okozhatnak ilyen véletlenszerű kis DNS replikációkba becsúszott hibák.

2021. jún. 14. 15:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!