Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek távcsövet vennéd meg...

Melyek távcsövet vennéd meg hosszútávra az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

150/1200 lencsés heq5, vs 180/2700MC Eq5?

Tudom,ebből az árból egy nagyobb dobson tükrös kijönne.De Newton rendszerű biztosan nem kellene... Alapvetően lencsés távcső párti vagyok, évekig használtam,ahogy egy kisebb Makszutovot is. Az MC mellett szól hogy könnyebben hordozható, kisebb helyet foglal. A lencsés mellett, az egyszerűsége, fényerősebb (igen ez színezne nagyobb nagyításon) ellene a kényelmetlenebb betekintés a hossza miatt zeniten. Alapvetően minden területre lenne használva (amit enged) de leginkább kettősök és nyílt, gömbhalmazok, Hold és bolygók.

Szívem szerint a lencsés (főleg apo 150 es :D) de a kényelem is fontos...



2021. júl. 9. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"A lencsés mellett, az egyszerűsége, fényerősebb (igen ez színezne nagyobb nagyításon)"

Nem biztos, hogy szinezne, minőség és "apo" kérdése. Én itt találtam meg őket:

[link]

[link]

Ha a mélyég fotózás nem opció, akkor nekem a lencsés szimpatikusabb, de ez egyéni vélemény. Ráadásul én biztos akarnék előbb-utóbb fotózni is, szóval az is szempont lehet. Azt már neked kell tudni, hogy a szállítási kényelmetlenséget mennyire vállalod be az észlelés öröméért cserébe. :)

2021. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A fotózás nem lenne később se. Lehet félreérthetően írtam. A 150 es refi akromatikus vs a 180MC. Ezért írtam a színezést.

Az apo 150 az csak álom, ha tehetném biztosan az lenne...

2021. júl. 9. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja értem, bocs. Egyébként a Makszutov is teljesen jó választás, megfelelő minőségű okulárt kell hozzá választani.
2021. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!