Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet érezni, hogy...

Hogy lehet érezni, hogy figyelnek, anélkül hogy érzékelnél valamit? Mi a tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvastam olyat emberektől, hogy úgy érezte figyeli valaki, amikor senki sem volt ott. Főleg szellemes sztorikat mesélőknél. pl ebben is tegnap mesélte egy szállodai takarítónő https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__112.. Én még sosem éreztem ilyet, elképzelni sem tudom


Hogyan lehet érezni, azt hogy figyelnek téged? Hiszen semmilyen jelet nem kapnak az érzékszerveid. Az emberek mégis érzik. Mi lehet ennek a tudományos magyarázata?



2021. júl. 11. 15:08
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#26, 28, 30

Amiket írsz, az szamárság!

A hallásnak semmi köze hozzá! Ma reggel kint álltam az út egyik oldalán, mert a főnököm szokás szerint késett! Az út másik oldalán egy lány állt, a telefonját nyomkodta. Volt közöttünk vagy 20 méter! Némán, mozdulatlanul álltam és bámultam: A lány pedig rövid idő után észre is vette, hogy bámulom, pedig az út zajától (járókelők, kerékpárosok) aligha hallott engem! Nem is rám figyelt, hanem a telefonra és mégis kiszúrta, hogy stíröltem!

2023. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Az pedig a perifériás látás.

Megint csak nem tudatosan.

2023. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!