Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyakorlatban mennyi esély...

A gyakorlatban mennyi esély van rá, hogy egy villámcsapástól tönkremegy a számítógép?

Figyelt kérdés
Eleve, arra mennyi esély van hogy pont hozzám csap be, illetve hogy tönkreteszi a számítógépet?
2021. júl. 13. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem már tette tönkre a pc alaplapját közeli villám /meg a bojlert/


valószínű az áramhálózatba csapott, mert 5-6 szomszédnak is sok elektromos fogyasztó romlott el.


a biztosító kb 1 héttel később jött volna felmérni.


inkább megcsináltattunk mindent magunk, mert bojler és net nélkül semm lehet élni.

azóta nincs biztosítás a házon.

2021. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam olyan gépet, amit az internet kábelen keresztül feljött villám okozta túlfesz nyírt ki. Szóval kicsi rá az esély, de van.
2021. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
12 olyan nincs!
2021. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
13 as ! De van felénk is halottam ilyet !
2021. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#13: Akkor ne hidd el. De ott voltam. Jött a zivatar, villámcsapás a közelben. Az áram elment, csak pár óra múlva lett helyreállítva. Minden működitt, kivéve a gépet. Szétszedtem és a hálózati interface IC-je szabályosan leolvadt. Egyértelműen a netkábelen jött fel a túlfesz (ez még nem optika volt, egy szál UTP jött a szolgáltatótól).

A vicc az, hogy a routeren kiment a WAN port (ahol bejött a túlfesz) és az a port, ahova a gép volt csatlakoztatva, de a többi port működött és a routerre kapcsolódni is tudtam. Kvázi 3 portos switchként továbbra is működött. :D

2021. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Aztamindenit, vigyázni kell , ⚠️
2021. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!