Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Főiskolán/egyetem tényleg...

Főiskolán/egyetem tényleg csak analízis van meg integrál/derivál számítások?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a felsőoktatásban már szinte csak analízis van, meg integrál/derivál. Tehát amit én most tanulok matekból 4 évig az ott nem is kell?
2011. aug. 22. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit most tanulsz az kell hozzá, különben nem fogsz tudni deriválni. Erre épül.
2011. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakra mész, de analízis szinte mindenhol van, mert ott tanulod meg az alapokat. Azon felül szakja válogatja.


Amit te most tanulsz matekból az játék és mese, jó esetben arra elég lesz, hogy a jelöléseket megértsd az első pár előadáson.

2011. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amit most tanulsz, abból sokminden kelleni fog ott is, a többi pedig az élet más területein kellhet. Semmi feleslegeset nem tanultál. Meg lehet még statisztika, komplex számok, stb.


Egyébként sok szakon nincs is matek, pl bölcsész szakokon nem igazán fogtok ezzel bajlódni.

2011. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Most matek szakos vagyok, és nagyon szeretem.:) Remélem egyetemen is így marad:D
2011. aug. 22. 21:54
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Leginkább tételeket fogsz bizonyítgatni. Az analízis meg nem csak deriválás és integrálás, sőt, sokkal több.
2011. aug. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg informatikusként tanulsz tovább, ott az analízis mellett van valószinűségszámítás, és számításelmélet (lineáris algebra,gráfelmélet,számelmélet,az algebra egyéb területei,halmazok,csoportok és még sok minden).
2011. aug. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én 8 félév analízist tanultam, és elég sokmindent tanultunk a tárgy keretein belül az integrálás/deriválás mellett.

Emellett tanultam még vagy 3-4 féle matekot (operációkutatás, valószínűségszámítás/statisztika, lineáris algebra, diszkrét matek, meg még isten tudja)

De egyébként nem csak matekot tanítanak sehol, még a matek szakon sem.

2011. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Matek szakon a matek szinte összes ágával megismertetnek. Lesz analízis, algebra, geometria, meg más efféle nyalánkságok. Matek szakon heti 25-30 matek órád lesz, a különféle ágakból természetesen. De az analízis lesz a legnehezebb.
2011. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na az jó:D
2011. aug. 26. 12:34
 10/10 anonim válasza:
Az első analízis előadásra bementünk kb. 300-an, a másodikra kb. 250-en, a többi feladta a harcot, azóta sem láttam őket. Van még kérdés?
2012. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!