Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azok, akik arra hivatkozva...

Azok, akik arra hivatkozva félnek a koronavírus vakcinától, hogy nem ismerjük, hogy 4-5 év múlva milyen szövődményt okoznak, ugyanilyen alapon miért nem félnek magától a koronavírustól?

Figyelt kérdés
A koronavírus esetében sem ismertek a 4-5 évvel későbbi szövődmények.

2021. szept. 2. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert nem magától a vakcinától félnek, hanem az összeesküvés elmélettől, ami mögötte van.
2021. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
A vírust nem biztos, hogy elkapod.
2021. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
azért jó esélyed van rá, hacsak nem egy buborékban élsz. és nem tudhatod, hogy benned mit okozhat.
2021. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2

Oké, legyen kb 20% esélyed rá, hogy elkapod a vírust egy éven belül. Ha úgy döntesz, hogy a vakcinát beadatod, az "100% esély", hogy elkapod. 5x annyi.

Ahhoz, hogy az 5x annyi valószínűséget ellensúlyozzuk, az oltásnak ötödannyi egészségkárosító kockázattal kell rendelkeznie, mint a vírusnak.

Szerinted a vírus komolyan csak ötszörös kockázattal rendelkezik, mint az oltás, mikor a vírushoz köthető valamilyen formában több millió haláleset az oltáshoz meg talán össze lehet kapani 100-at?

2021. szept. 2. 19:57
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Azért nem félek egy cseppet sem a koronavírustól, mert természetes úton már rég immunizált vagyok vele szemben. Ezt azért tudom ilyen biztosan, mert folyton úton voltam a korona alatt is, sok emberrel találkoztam, megállás nélkül dolgozom, a koronavírus mégsem volt rám hatással, végig egészséges maradtam.
2021. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Az “oltásellenesek” általában konteós hülyék, de olyan nagy kockázatot azért nem vállalnak ám, hiszen egy olyan betegségről beszélünk, aminek a globális halálozási rátája 2-3 % . Fejlett hyiénés viszonyok között meg nyilván kevesebb is. De aki beoltatták magukat azért joggal utálják az oltáselleneseket, hiszen miattuk húzódik el a járvány, aminek a negativ következményeit meg ugye mindeni viseli.
2021. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
46%

Ezek az emberek nem képesek kockázati arányokat felmérni és természetesen nekik hazugság minden kimutatás, ami ezeket az arányokat hivatalosan meg is mutatja.


Nincs ezzel mit csinálni.

A többségük még valószínűleg akkor sem ismerné el a tévedésüket, ha már a vírusfertőzésben haldokolna.

2021. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
50%

#5: Elég jó esélyed van rá, hogy természetes immunitásod van a vírus ellen.

Legalábbis az első variánsok ellen , azokra úgy néz ki, hogy közel 30%-os természetes immunitás létezik.

Éppenséggel a delta-variánsról ezt még nem tudjuk.

Ezt te is csak most fogod megtudni.

És vagy marad a mázlid, vagy nem.

2021. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Ott hibádzik nálatok, gyerekek, hogy nem számoltok egészséges emberekkel, ...pedig vagyunk azért bőven olyanok, akik ismerjük önmagunkat, tudjuk mit kell tennünk, hogy egészségesek maradjunk, és meg is tesszük mindazt. Segíts magadon, az Isten is megsegít, ugye...

Mindenki csakis magának teremtheti meg az egészségét, senki nem teheti meg helyettünk !

Mindannyian sokkal többre mennénk, ha arra törekednénk inkább (álhatatos munkával), hogy az általános egészségi állapotunkon javítsunk, hogy általánosságban erősebbek és ellenállóbbak legyünk minden betegséggel szemben.

De nem.

Mi gyakorlatilag szarunk arra, hogy ki milyen egészségi állapotban van, mindenféle vizsgálat nélkül boldog-boldogtalant vakcinázunk korona ellen, és a vakcina után is leszarjuk mi van vele, hogy éle-e vagy hal, elvégre ő akarta, az ő felelőssége...


Szóval, melyik a hatékonyabb? Melyik vezet (sokkal) messzebbre?

A vaktában vakcinázgatás vagy a tudatos, aktív, kreatív életvitel?

2021. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

9-es


Több tekintetben sem értek veled egyet, viszont sajnos pont ebben a témában szeretek vitatkozni (egészséges életmód illetve "immunerősítés", COVID nélkül is).


1.

Én azt a mondást vallom, hogy egészséges ember nincs, csak rosszul diagnosztizált.

Rengeteg embernek van valamilyen nyavalyája már 20-40 éves kora között, magas vérnyomás, magas koleszterinszint, reflux, 2-es típusú diabétesz, allergia, autoimmun betegségek, folyamatos hurutosság (ha nem is krónikus orrmelléküreg-gyulladás vagy COPD, de folyamatosan gyulladt garat például), kisebb-nagyobb szívgondok, például mitralis prolapszus, epilepszia, különböző anyagcserezavarok és napestig lehetne sorolni. (Ebben a felsorolásban elrejtettem az én bajaimat is és írtam egyebeket is.)

Ezt csak a miheztartás végett írom, ugyanis én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezek igazából befolyásolnák a COVID kimenetelét. A leginkább azt tudom elképzelni, hogy az a betegség teszi az embert veszélyeztetetté, ami miatt a szervezet nehezebben viseli a lázat, az esetleges oxigénhiányt, egy esetleges, alapvetően kevésbé veszélyes szívizomgyulladást.


2.

Az immunrendszert nem lehet erősíteni és ha lehetne, igazából bajban lennénk...

Továbbá a gondot az esetek nagyon nagy részében a túl erős / nem megfelelő immunválasz okozza és vírusos fertőzéseknél sokszor a halál oka is ez.


3.

Ha valaki brutál jó genetikát örököl és mellé legalább relatív egészségesen is él, akkor nehéz számára elképzelni, de a krónikus betegségekről sokszor nem az egyén maga tehet. Igazából hatalmas arányban határozza meg ezeket a genetika és a környezeti tényezők, emellett az életmódnak körülbelül csak annyi szerep jut, hogy az életminőségbe szól bele valamennyire és abba, hogy az ember hogyan viseli magát a krónikus betegségeket, hogyan reagál a gyógyszerekre.


4.

Nem lehet az embereket hibáztatni az egészségtelen életmódért.

A mai világban az ember elmegy dolgozni, becsületesen ledolgozza a munkanapot, hazamegy, ellátja a háztartást, ha vannak gyerekei, velük tanul, játszik, párjával beszélget, esetleg van egy kis én-ideje (de sokszor nincs), majd ágyba ájul. Valószínűleg munkába rohanás közben a pékségben vette meg a reggelijét, ami túl sok feldolgozott, gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz és semennyi rostot (zöldséget). Ebédelni a kollégákkal ment ki, mivel nem sokszor keveset eszik, hanem kevésszer sokat, ezért szénhidrátos köretet választ (mármint úgy értem, nem zöldségköretet, tudom, abban is van CH), húst tuti eszik, ezek mellé a savanyúság külön pénzbe kerül és macera is kiszedni, az elmarad. Bedönt 5 kávét a nap során, ami nem jó a gyomornak és persze szinte tuti, hogy 2-3 cukor van benne. A lépésszáma az egész nap folyamán 3-5.000 és 5-6 órát alszik csak.

Egész egyszerűen a mai élet túl gyors, időhiányosak vagyunk, emellett túl mesterséges és túl egészségtelen.

Nem mindenkinek van energiája megpróbálni egészségesebben élni...

2021. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!