Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láthattam egy csillag halálát?...

Láthattam egy csillag halálát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hullócsillagokat néztünk a barátaimmal. Egyszer csak érdekes jelenségre lettem figyelmes: egy csillag - amely addig egy helyben, változatlan fényerővel volt látható - egyszer csak felvillant, majd eltűnt. Először azt hittem, repülő, de nem villant fel megint. Az ég tiszta volt, sehol még egy fátyolfelhő se volt. Hogy mit láttam, abban egészen biztos vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 30. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy műholdat láttál? Van geostacionárius műhold is, ami a Földről nézve olyan, mintha egy helyben állna. Szerintem a Nap megvilágította, és ahogy a műhold fordult, felvillant, megcsillant rajta a Nap fénye, aztán árnyékba került, vagy másfelé verődött róla a fény.

Szerintem itt egész jól leírják a csillagok halálát:

[link]

2010. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nova lett volna akkor azt sokkal tovább láttad volna, ha jól tudom évekig és nem csak egy pillanatig.
2010. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

igen de akármit is látott az már évezredekkel ezelőtt megtörtént.

már a nap fénye is 8 perc alatt ér ide, nem hogy más csillagoké, szóval bármi lehetett.

2010. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan hagyd már ezt a hülyeséget! Nem mindegy mikor történt? Nekünk most történt, mert most látjuk.

Főleg ha, ami a legvalószínűbb amit hercat is ír, hogy egy műhold volt.

2010. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

off előző:nem hülyeség! egy csillagnak több százezer év alatt jut el a fénye ide, szóval ha most látna vki ilyet, az a múltat látja.


kérdésre:egy csillag halála évekig tart, nem csak egyszeri felvillanás. keress utána a neten.

2010. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem csillag halála volt
2010. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

műhold lehetett,ahogy leírták..de ha arra is gondoltál,hogy repülő,akkor nem voltál benne biztos,hogy régebben is ott volt,mert akkor nem gondoltál volna repülőre.

én amikor néztem a hullócsillagokat,akkor egy érdekeset láttam,amilyet még sose...ugyanez votl a lényege,mint amit te mondtál,azzal a különbséggel,hogy én azt is láttam,hogy a semmiből tűnt elő,egyre nagyobb fény,és eltűnt..

de azt olymódon egyszerűen magyarázom,hogy az is egy hullócsillag volt,csak pont felém tartott.remélem érthető.és ahogy belépett a légkörbe pukk...akkor volt a felvillanás,mikor szétégett

2010. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Katonai műholdak kb 2 évet töltenek el az ürben utána a bolygó valamelyik részén leesnek, a légkör elérése során elkezdenek izzani, láttam már ilyet!
2010. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azonkívül, ha ilyen lenne, tele lennének vele a hírek, mert ez nagy szenzáció.
2010. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!