Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem egyszerűbb genetikai...

Miért nem egyszerűbb genetikai kódot hordozó oltás helyett antigén oltásokat készíteni?

Figyelt kérdés
Aki ért a témához, az tudja, hogy mire gondoltam. Ha van lehetőség arra, hogy megkapjuk egyből az antigént (tüskefehérjét), miért nem egyből azt kapjuk meg? Miért szükséges ezt a szervezetünknek legyártani, ha alapból megkaphatnánk injekcióban? Hiszen, ha rögtön a tüskefehérjét szúrják belénk, akkor azonnal reagálni fog az immunrendszerünk, viszont ha a tüskefehérjét kódoló genetikai kódot, akkor előbb még a riboszómának is le kell legyártania, és csak utána fog reagálni az immunrendszer az antigénre.

2021. szept. 23. 02:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: hatalmas köszönet a tartalmas válaszért!


Anyukám a kínait kapta meg, ami adjuvánst tartalmaz, de mégsem tűnik hatékonyabbnak, mint az mRNS, sejteket fertőző oltások. Erre van valami magyarázatod?

2021. szept. 24. 16:43
 22/22 sadam87 ***** válasza:
100%

#17/#20

Nagyon alapos válaszok, sokat lehet tanulni belőle! Megkérdezhetem, hogy te ilyen szakterületen (immunológia vagy virológia) dolgozol?

Csak egy megjegyzésem volna ezzel a mondattal kapcsolatban (17. válasz):

"Hasonló a helyzet a placentával is, az is egy komoly szűrő amin nem jut át minden, de nem tudom hogy az oltás tüskefehérjéi átjutnak-e."

Az tény, hogy a placentának is van szűrő funkciója, de azért sokkal kevésbé erős, mint a vér-agy gátnak (én inkább egy átlagos kapilláris falhoz hasonlítanám). Még kisebb immunglobulinok is átjutnak rajta.

2021. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!