Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2^2^c számosságú halmaz...

U. Xorter kérdése:

2^2^c számosságú halmaz objektumait hogy lehet ábrázolni?

Figyelt kérdés

c: pl. egy szám a számegyenesen, de ugyanez a vektor is a komplex számsíkon.

2^c: pl. egy szám->szám hozzárendelés (általában függvénygörbe) a koordináta-rendszerben, de ugyanez többváltozós függvények esetén is (felületek).

2^2^c: pl. egy függvény->függvény hozzárendelés a függvénytérben, de hogy ábrázoljuk?

(c = continuum)



2021. okt. 10. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt akkor tudod megmondani, ha megadtad a leképezést. A szám -> szám hozzárendelés egy tetszőleges egyváltozós skalárfüggvény amúgy, a többváltozós függvény az vektor -> szám hozzárendelés és semmiképpen nem felület.
2021. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kartoffel, én ezeket úgy szoktam ábrázolni, hogy rendelek pár gramm gombát a smartbazaarról, bekapom, várok egy fél órát - órát, felnézek a plafonra, és megjelenik a megoldás. Neked is ezt javaslom. Az általad űzött mágikus matematikát semmi értelme papíron és képernyőn végezni, víziókban viszont annál inkább.
2021. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most a c az egy szám, vagy egy continuum ? Ennek fuss neki még 1x mert ez így elég nehezen értelmezhető kérdés.
2021. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1-es: próbáltál már a Google-be beírni kétváltozós egyenletet, mint ezt itt:

[link]

Nekem gépen egy szép nyeregfelület jelenik meg.

Oké, legyen a függvény->függvény leképezés a deriválás.

#2-as: c continuum, ahogy a kérdésleírásban is leírtam, meg arról a címkék is árulkodnak. Nem tudom miért gondolod azt, hogy szám, talán a hatványozás miatt? Vess egy pillantást a Beth számosságokra:

[link]

Eszerint Alef-0 = Beth-0 < c = Beth-1 < 2^c = Beth-2 < 2^2^c = Beth-3 < ...

2021. okt. 11. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Te írtad: "c: pl. egy szám a számegyenesen," a kérdés legelején. Nem én találtam ki. Ezért akartam rámutatni az ellentmondásra.
2021. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4-es: a számegyenesen lévő számok számossága c - erre utal a példa. Ui. egy függvény sem 2^c, ehelyett a függvénytér számossága.
2021. okt. 11. 15:11
 7/12 anonim ***** válasza:
6: Olvasd már vissza a saját kérdésedet. A kérdésedben nem ezt írtad, hogy a számegyenesen lévő számok számossága c. Tényleg olvasd el, hogy mit írtál! Szó szerint idéztem a Te kérdésedből!
2021. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam. A kérdésem a különböző számosságú halmazok objektumairól szól. Továbbra is tartom, hogy egy c számosságú halmaz objektuma (értsd: eleme) pl. egy szám a számegyenesen.
2021. okt. 11. 15:29
 9/12 anonim ***** válasza:

"c: pl. egy szám a számegyenesen, de ugyanez a vektor is a komplex számsíkon."


Mármint az összes valós szám a számegyenesen vagy az összes komplex szám a számsíkon.


"2^c: pl. egy szám->szám hozzárendelés (általában függvénygörbe) a koordináta-rendszerben, de ugyanez többváltozós függvények esetén is (felületek)."


Az összes számból-számot leképező függvények számossága akar lenni?

Ha ez akar lenni akkor ennek a számossága is continuum.


"2^2^c: pl. egy függvény->függvény hozzárendelés a függvénytérben, de hogy ábrázoljuk?"


Itt kérdés hogy milyen függvény-függvény hozzárendelés. Meg gondolom itt is az összes ilyennek a számossága, nem egy darab függvény->függvény hozzárendelés. Könnyen lehet hogy ennek a számossága is c.

2021. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Erre a mélységre csak vízben tudok alámerülni.
2021. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!