Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A homoszexualitás hogyan...

A homoszexualitás hogyan alakulhatott ki az evolúció során?

Figyelt kérdés
Milyen haszna lehett egy-egy faj túlélése érdekben, esetleg csak random alakulhatott ki?

2021. dec. 10. 00:56
1 2 3 4 5
 31/42 Pombe ***** válasza:

Kedves @Kérdező!


A #28-adra nem tudok érdemben válaszolni. Egész életemben jó ha talán két alkalommal találkoztam homoszexuálissal, úgy hogy beszéltem is velük, de az is tök semleges...


Mondjuk azt le kell írnom dicsekvésből (és kizárólag emiatt), hogy volt amikor utánam fütyültek férfiak (fontos momentum a történetben, hogy pasi vagyok...) hangos hujjogások közepette (pl. ezek arabok voltak egy menő Bolgár szállodában, és egy cseppet se tűntek visszafogottnak, se irányíthatónak). Bár lehet, talán félreértettem a helyzetet, és csak a kezemben tartott márkás teniszütő késztette őket ilyen elragadtatásra, mindenestere a vihogó teniszpartnerem azt javasolta, hogy most igazán eljött az ideje, hogy ingyen beszerezzek két hordozható hangszórót, amiket a társaságunk otthon felejtett...

2021. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

"ezek arabok voltak egy menő Bolgár szállodában, és egy cseppet se tűntek visszafogottnak, se irányíthatónak"


Bar az arabok altalaban muszlimok es "Allah szemeben ez bun". Viszont ez csak altalanositas.

2021. dec. 14. 16:26
 33/42 Pombe ***** válasza:

@Kérdező


#32: "Viszont ez csak altalanositas."


Hullára nem. Azt írtam le, ami történt. Következtetést csak te vontál le, és nem én. Még ezt is írtam: "A #28-adra nem tudok érdemben válaszolni."

2021. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Marmint a reszemrol altalanositas hogy az arabok muszlimok
2021. dec. 14. 17:07
 35/42 Pombe ***** válasza:

Amúgy szvsz. a muszlim világ tulajdonképpen toleránsabban kezelte a homoszexualitást, mint a keresztény világ, legalábbis azokban a korokban, amikor a vallás nagyobb befolyással bírt.


Kérdező(#32): "Bar az arabok altalaban muszlimok es "Allah szemeben ez bun""


Hogy mennyire bűn, az azért kérdéses, ugyanis tudtommal Mohamed próféta soha nem tiltotta meg a homoszexualitást, mindössze csak a megvetésükről biztosította őket. Valójában tudtommal az iszlám korai periódusában nem igazán szankcionálták a homoszexualitást, meg merem kockáztatni, hogy végig a muszlim történelemben nem vették a dolgot annyira komolyan, mint a keresztények. Pl. a 19. és 20. század elején is több homoszexuális menekült Marokkóba a zaklatások elöl.


Ugyanakkor az igaz, hogy egyes hadisz gyűjteményekben konkrétan halálbüntetés jár a homoszexualitásért (az alapot itt is a Szodoma és Gomora ügy képezi), de ezt tudtommal és jellemzően nem igazán vették komolyan. Az arab világban a férfiak lényegesen intimebb kapcsolatot tartanak fenn sokszor, mint a fehér ember. Pl. simán sétálnak Egyiptomban kézen fogva, még a katonák is néha, mint nálunk a lányok. Afganisztánban a férfiak gyakran szem körüli sminket is viselnek. A férfiak olykor ölelkeznek, sőt, csókot is váltanak (persze nem vad nyelvezésről van szó...). A muszlimok erősen patriarchális beállítottságúak, és egy cseppet se félnek attól, hogy a férfiszépséget ünnepeljék, ráadásul ezt teszi a Korán is nem egy helyen.


Könnyen lehet, hogy az én esetemben is csak ilyesmi történt, vagyis nem homoszexuális arabokról volt szó, hanem ők csak lelkesen megdicsértek kb. úgy, mint ahogy nálunk is a lányok sokkal őszintébben és lelkesen képesek dicsérni egymás szépségét. Nálunk a heteró férfiak egymás között ilyet soha nem tennének (a homoszexuálisok hogy ezt hogy dolgozzák fel egymás között, arról lövetem sincs). Legfeljebb elmorognak egy olyasmit, hogy el kell ismerni, a fickó jóképű, na de lelkendezés ebből sose lesz.


Ugyanakkor az is igaz, hogy folyamatosan nőtt az arab országokban a homoszexualitás üldözése (másrészt megbocsátóbbak a férfi homoszexualitással szemben), a törvények betartása is keményedett, de valójában ezekkel együtt sem váltak keményebbé, mint a korábbi vallásos Európa. A mainál már persze durvábbak, de progromszerű üldözés nem jellemző, mondjuk talán azért se, mert az Arab világokban nem annyira elterjedt a homoszexualitás (sőt, azt ott jellemzően csak a nyugati kultúra sajátosságának vélik) - legalábbis a felmérések szerint.


És hát eléggé meglepő, hogy egy Arab országban ez történt:

[link]

2021. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Tom Benko ***** válasza:

@Pombe: Nem, a darázsderék nálam biztosan kizáró kategória. Elborzaszt. Nem vagyok egyébként egyedül vele, jópár ismerősömnek hasonló a véleménye. Hm, valóban darázsderék: [link]


A beduinok esetében konkrétan a szép nő 100 kg-nál kezdődik. Aggódik is az UNICEF, mert kb. úgy tömik a lányokat, mint a libát, ami aztán eléggé rosszat tesz az egészségüknek.


A fenék kihangsúlyozásához nem a deréknak kell vékonynak lennie, hanem a csípőnek szélesebbnek a deréknál.

2021. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Pombe ***** válasza:

#36: "Nem, a darázsderék nálam biztosan kizáró kategória"


Szerintem mi nem ugyanazt értjük a darázsderék alatt. Jóóó, igaz, régen úgy értették, hogy valami fűzővel..., meg kivették a bordát... de ma már szerintem simán a a szép karcsú lányt jelenti. Bár, elbizonytalanítottál... Mindenesetre bárkitől halottam, hogy darázsderekú, az úgy értette, hogy hagyományosan nagyon szemrevalóan karcsú.


#36: "A beduinok esetében konkrétan a szép nő 100 kg-nál kezdődik."


Jaaaj! :D


Mauritániában, Észak-Afrikában és az arab világban szépnek tartják a kövérséget, húsosságot, de ez nem jelenti azt, hogy ne vadulnának meg ettől ugyanúgy, mint mi is: [link]


Ez egy gyönyörű vékony beduin nő! Bárhova kimész az arab világokba, odavannak a hagyományosan csinos szimpla szőke europid csajokért is, és nem is kevéssé...


Ez a kövér dolog csak egy társadalmi beidegződés az arab világban, szó szerint szélesebben értelmezik a női bájakat (kb. olyan, mint a középkorban a hurkás testű nők ábrázolása, amik sokkal inkább az előkelőséget, a jómódot és a gazdagságot reklámozták, és csak másodlagosan a női szépséget - a régi ilyen festményeken ezek a nők feszes arcúak, szintén feszes kis, nem tolakodó mellekkel, és eléggé hájasan hurkás testtel - ilyen nők nem léteznek a valóságban, vagyis ezek alakját az ideológia teremtette meg, és nem a valóság, ám az akkori korból a kevés számú örömlányokat mutató képek már egészen másképpen néznek ki...).


Jómagam is simán nagyon szépnek tartom olykor a dundi nőket, ha feszesek és formásak, sőt, az ilyen töltött galamb lányoknak babaszerűen nagyon szép szokott lenni az arcuk is, és ha kellően formásak, akkor olykor még szexibbenek is látom, mint a vékony szépségeket, de azért...


Beírod a keresőbe: Bedouin womens

[link]


És nem látom sehol se a te száz kilós nőidet.


#36: "A fenék kihangsúlyozásához nem a deréknak kell vékonynak lennie, hanem a csípőnek szélesebbnek a deréknál."


Jaj, ne má'. Ugye nem akarsz meggyőzni arról, amiről látszik, hogy nem úgy van? Persze geometriailag igazad van, de könyörgöm, ki az a vak, aki nem lát óriási különbséget egy karcsú derékból kiformálódó gömbölyű popsi, meg egy széles derékból kiszélesedő popsi között?


[link]

Szerinted ez volt akkoriban a szexideál??? Ez jelkép! A termékenység, bőség... stbstb. Csak nem képzeled, hogy ez a nő, főleg azokban a mostoha időkben életképes lett volna? Az lehet, hogy volt a falunak/törzsnek egy ilyen mutogatásra szánt nője, de nem gondolhatod komolyan, hogy...??? :D


Most is tudnék tömegével mutatni neked képeket baromira elhízott nőkről, és ha véletlenségből 10000 év múlva csak ezeket találják meg, akkor jogosan gondolhatnának arra, hogy mi a 21. században ezt kedveltük?


A kommunista érában sokszor uniszex, éles vonalakkal megrajzolt férfias arcú nőket ábrázoltak, meg öntöttek szoborba. Akkor szerinted ezek élő alteregóit hívták meg a pártvezérek a titkos házibulijaikba is? :D - hát, nem! A nyakadat teheted rá.

2021. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Tom Benko ***** válasza:

@Pombe: A szemrevalóan karcsú nem darázsderekú. Két külön fogalom, éppen amiatt, amit írtál is.


Maga a darázsderék is a fenék nagyítására jó, egyszerű optikai csalódás. Tudod, mint a körös ábra: [link]

2021. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Vuk-91 ***** válasza:
Én még annyit hozzátennék, hogy nem kell mindenre magyarázatot keresni, van amire nincs. A homoszexualitásnál is sokan keresik az értelmét, de szerintem elég ha "csak úgy" van.
2021. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 lcb ***** válasza:
#6 Az egyed szempontjából a homoszexualitás egy fogyatékosság. A homoszexuálisok meg vannak fosztva attól a vágytól, amely genetikai állományuk továbbadását segíti, így a génállományuk többnyire nem öröklődik, azaz a homoszexualitás egy evolucionálisan előnytelen tulajdonság eszerint a nézőpont szerint.
2021. dec. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!