Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért feltételezik, hogy volt...

Miért feltételezik, hogy volt egy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Mi van ha az univerzum mindig is létezett volna, és az idő másképp telik mindenhol?

2022. jan. 21. 10:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Abban igazad van, hogy az idő másképp telik tulajdonképpen mindenhol (sebességtől, gravitációtól függően például).
2022. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon röviden és lebutítva: A vörös eltolódásból tudjuk, hogy tágul az univerzum. A tágulás sebességéből visszaszámolva azt kapjuk, hogy kb 13,8 milliárd évvel ezelőtt egy nagyon kicsi és sűrű állapotból indult ki az univerzum tágulása. Röviden ennyi.
2022. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%

Plusz még egy csomó más bizonyíték is van rá.

Hallgass Dávid Gyulát.

2022. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%
Kikövetkeztették, hogy nem lehetett máshogy. Ha most 36 éves vagy, akkor joggal feltételezem, hogy '85 körül születtél. :)
2022. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván vannak, logikai úton kikövetkeztethető dolgok, elvégre egy bűnesetet is nagyon sokszor a logika alapján oldanak meg. Viszont épp tegnap láttam a TV-ben, hogy tudom is én milyen 78b nap körül kering egy bolygó, ami a mai csillagászati ismeretek alapján nem lehetne olyan közel a napjához. Tehát akkor vagy helytelenek az ismereteink, vagy valami olyan ismeretlen erő fékezte le a nap felé tartó bolygót és állt pályára ami ismeretlen a csillagászat számára. Remélem nagyjából jól fogalmaztam, nem értek a csillagászathoz. Mivel nem vagyunk a mindent tudás állapotában, így biztosra talán nem kellene mondani az ősrobbanást. Nem is értem, hogy ha léteznek olyan dolgok (erők) ,melyeket nem ismerünk, akkor hogyan képesek a tudósok ilyen volumenű dolgot biztosra állítani. Láttam már olyan műsort is, amiben a NASA alkalmazott elismerte, hogy talán időszerű lenne átgondolni az ősrobbanás elméletét.
2022. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%

Tudod, az a helyzet, ötös, hogy halvány lila gőzöd nincs az ősrobbanás bizonyítékairól.

Mivel viszont a tudósoknak van, EZÉRT mondják biztosra az ősrobbanást.

2022. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%

"időszerű lenne átgondolni"

Ilyenkor ez azt jelenti, hogy voltak még ott olyan dolgok is, amiről idáig nem tudtunk. NEM azt jelenti, hogy nem volt ősrobbanás.

2022. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
17%
#6-os volt már olyan a történelemben, amire a tudósok azt mondták, hogy biztos és utóbb kiderült, hogy mégsem az ? 100 százalék, hogy volt már ilyen. A NASA-tól nyilatkozó ezek szerint komplett hülye volt ? Megpendített egy másik lehetőséget is.
2022. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
10%
#7-es , természetesen nem azt jelenti. A statikus állapotra nem mondta véletlen valaki, hogy az biztos ? Dehogynem mondták.
2022. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%
Te valahogy kevered a bizonyított tényeket a feltevésekkel.
2022. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!