Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért feltételezik, hogy volt...

Miért feltételezik, hogy volt egy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Mi van ha az univerzum mindig is létezett volna, és az idő másképp telik mindenhol?

2022. jan. 21. 10:19
1 2 3 4 5
 31/48 Mojjo ***** válasza:
86%
@31: Ez a legyes verzió. Nem hiszem, hogy újat tudnék mondani, a témát kimaxoltuk - legalábbis szerintem.
2022. jan. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
31%

Akkor végül is hány százalékos biztonsággal jelenthetjük ki, hogy ősrobbanás márpedig volt ?

100 százalékot ki mer jelenteni bárki is ?

2022. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Mojjo ***** válasza:
90%

@32: 100%-ban még az sem biztos, hogy a körülöttünk tapasztalt világ létezik - lsd szolipszizmus.

Sőt. Annak is véges kis - bár elképesztően kis - esélye van, hogy a világon minden teljesen random, összevissza mozog, csak véletlenül mindig minden úgy mozgott eddig a legkülönféle léptékű megfigyeléseink során, mintha létezne gravitáció, elektromágneses erő stb stb...

Szóval 100% a tudományban nem létezik. De ha a fenti agymenésektől eltekintünk, akkor az ősrobbanásnak, azaz annak, hogy a múltban a látható univerzum egy sokkal kisebb és forróbb állapotban volt és onnan jutott a mostaniba, teljes a bizonyossága - olyan biztos, amennyire biztosan bármit is kijelenthetünk.

2022. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
22%
Volt korábban egy Face Book-os szakmai csoport és egy bizonyos kérdésben oltári nagy vita kerekedett. Több , mint 4000 fős volt a csoport. Természetesen ennyien megközelítőleg sem figyelték a vitát. Rajtam kívül még 2 ember állított valamit, a többiek az ellenkezőjét.Már már hülyének voltunk beállítva hárman, mire sorra előkerültek a 100 százalékos bizonyítékok, mérési jegyzőkönyvek , egyéb iratok, melyek alapján a mai napon is igazolni lehet, hogy kinek is volt igaza. Ami érdekes, hogy a sok ellenző közt számos 70 éven felüli volt, azaz 45-50 év munkával , rutinnal a hátuk mögött és lám mégsem volt igazuk. Volt olyan is köztük, aki oktatja az adott területet és mindvégig rossz elveket oktatott. Egyetlen ember volt köztük, aki a végén azt mondta, hogy ezt sosem gondolta volna, a többiektől semmi elismerés nem érkezett, csak a hallgatás. Éppen ezért a szóban forgó csillagászati vita ismerőit arra buzdítanám, hogy ragaszkodjanak ahhoz az állításhoz, hogy az "ősrobbanás egy elmélet, ami a mai tudásunk szerint nagyon valószínű, de ennél semmiképp sem több" , mivel mindig jöhet 3 ember, aki mást mond és lehet, hogy nekik lesz igazuk és akkor senkinek sem szégyen szemre hallgatással megadni a másik igazát.
2022. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
96%

Maradjunk annyiban, hogy elsőnek is tisztázni kéne, hogy pontosan mit értünk ősrobbanás alatt:

ez azt jelenti, ahogy a most látható világunk egyetlen pici és forró pontból kitágult, és lehűlt.

Ez 99.99%, hogy valóban így történt, ahogy a tudósok leírják.

A maradék 0.01% pedig az, ha egy tréfás kedvű isten jól be akar csapni minket, vagy pedig a Mátrixban élünk, vagy netán szolipszizmus van. Azért ennek így együtt is elég kicsi a valószínűsége.

2022. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
35-ös. A 99,99 százalékhoz az is kell, hogy legyen legalább 1db szakértő ember, aki ismeri az univerzum működésének 99,99 százalékát. Remélem abban egyetértünk, hogy ilyen ember nincs a földön és sosem lesz. A magam részéről nem gondolnám többnek az ősrobbanás valószínűségét, mint 70 százalék. Lehet, hogy még sokat is mondtam, de a 70 százalék akár "nagyon biztos" is lehet , tekintve, hogy ilyen sok évre kell visszamenőleg megállapítást tenni. Annyi minden történhetett ennyi idő alatt, hogy történhetett valami, ami ugyanezt az általunk most látható végeredményt hozná.
2022. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
53%

1Fizikus


Visszaolvastam (sajnálatos módon) amiket hárman írtatok. Fáj már az egótoknak, ha nem csak azt olvassátok ami a szájatok íze. Nem mondom, hogy nem értem meg, mert erős az ego börtöne. A félreértések elkerülése végett fizikus vagyok. Így jártatok


Rengeteg fizikus véli azt az univerzum modellt amit vázoltam. Itt van pl az ELTE-BME címzetes fizikus profeszorának cikke. Mit mond? AZt mint én. [link] nagy irodalma van alternatív elméleteknek. Az itt emlegetett Dávid Gyula is elmondja az előadásának végén azt az elméletet amit vázoltam, hogy ez is lehetséges. Nos itt kútba dőltek az itteni trollok is


Az univerzum keletkezését nem értjük. Kevés tudásunk van, mint porszem a Szaharában. Nem érdemes ezzel a tudásunkkal az univerzum keletkezéséről filózni, mert nem sok különbség van köztünk és a homokozóban levő hét éves gyermek tudása között az univerzum végtelenjéhez képest. Kellemes ezen agyalni, de nem szabad ezt komolyan venni. Nem kell ezen összeveszni, ahogy itt pár fizikus szakról kibukott jelőltet


Vannak mozaikok. De ezekből mást is ki lehet rakni. Nem teljesen egyértelműek. Ott van pl a vöröseltolódás, aminek kapásból háromféle magyarázata is lehet. Miért csak az egyiket fogadjuk el? Mert abból egy materialista hipotézis gyúrható össze?


A kérdés kulcsa abban van, ha azon kezdünk el töprengeni, ha nem létezne az ősrobbanás, ha nem tudnánk hogyan keletkezett a mindenség, akkor mit feltételeznél a kezdet keletkezésének:? Mit vesz el az ősrobbanás tőlünk?

Ez az irány a helyes👌

2022. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
87%

Akkor szerinted a többi 30% mi lehet?

Ezekre hol vannak a bizonyítékok?

Azért a tudósok nem hasraütésre és érzésre alapoznak... ez nem így működik.

Az ősrobbanásra nagyon sok bizonyíték van.

2022. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

38,

A 30 százalékba bőven belefér az amit még nem ismerünk, tehát erre még bizonyíték sem lehet. Egy hibás bizonyíték úgy is létrejöhet, hogy hibás az alap, ami alapján a bizonyítékot megalkottuk.

2022. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
19%
Azt hiszem a #37-es "1 fizikussal" egyet tudok érteni, de mivel én nem vagyok szakember, így csak az egészhez való hozzáállását tudom díjazni, szerintem akár példát is lehetne róla venni.
2022. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!