Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért volt előnyös az ázsiai...

Miért volt előnyös az ázsiai emberek életének szempontjából, hogy ferdére alakuljon ki a szemük?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy minden bizonnyal az apai ágú őseim Ázsiából származhattak, mivel egyértelműen látszik az arcbeállításomon és a hajam színén, valamint a bőröm és apukám bőre is egy kicsit sárgás beütésű, de fehér. Nem is csodálkozom, hisz tanultam történelmet és nagyjából ismerem Pannónia és a magyarság történelmét, vándorlásait, háborúit, országának megszállásait is. Az enyhe kifejezés, hogy volt lehetősége a családomnak ilyen vért is szerválni egy kicsit. Anyukám európaias. Egyik nap mostam az arcom és megfordult a fejemben, hogy miért lehetett evolúciósan előnyös, hogy az ázsiaiaknak így alakult ki a szeme. A feketeséget például lehet érteni a negroid nagyrasszhoz tartozóknál, mivel így álltak ellen az erős napsütésnek és a szintén erős sugárzásnak. De a ferde vágású szem miért volt előnyös? Ha jól tudom az így kinéző embereknek részben (pl. turáni rassz) vagy egészben (pl. délkelet-ázsiai rassz) hiányzik egy bőrredő valahonnan a szem, illetve szemhéj környékéről és a szem külső sarka is kicsit markánsabb.


Ez miért volt előnyös? Miért alakult ki?



2022. márc. 7. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
A kialakuló mutációk véletlenek és nem kell feltétlenül előnyösnek lenniük, elég, ha nem hátrányos, legalább is jelentős mértékben nem.
2022. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1.

Tehát akkor nincs olyan gyakorlati oka, mint mondjuk a feketéknél a fekete vagy legalábbis sötét bőrszín?

2022. márc. 7. 20:30
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla.
2022. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen kinézeti dolgoknál, amelyeknél nem tudunk funkcionális okot találni előfordulhat, hogy az volt benne az előnyös, hogy divatba jött, egyszerűen szépnek találták esztétikai okból és ez segítette a terjedését.
2022. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4.

Azt mégis hogy? A szemet nem tudták jóval az ókor előtt átoperálni esztétikai okokból, mivel egyrészt már az ókorban is ferde szemmel ábrázolták az ázsiaiakat, másrészt nagyon hosszú idő kell ahhoz, hogy a test megszokja és úgy maradjon. Jó példa erre a körülmetélés. Az egyiptomiak, zsidók, asszírok, arabok, föníciaiak, sumérok, punok, valamint még Európában és Ázsiában is egyes helyeken alkalmazták már az őskor óta feltehetőleg, de csak az ókorban ábrázolták vagy jegyezték le, mégis nő fitymájuk a férfiaknak a mai napig és még csak nem is rövidebb. A ferde vagy mandulavágású szem nem olyan, mint a tetoválás, hogy megcsináltatom, mert tetszik, hanem, vagy öröklöd és így születsz, vagy nem.

2022. márc. 7. 21:02
 6/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%
Aki részben vagy egészben ferde szeműnek született az kívánatosabb lehetett az ellenkező nem számára. Kb így kell érteni az “esztétikai okokat”, szexuális szelekció. Legjobb s egyik leggyakoribb példa a páva hatalmas farktollai. Előnyös? Hát, szinte több hátránya van mint előnye, de ha egyszer ez tetszik a tojóknak akkor ez fog terjedni amíg tényleg nem fog jelentős hátrányt jelenteni (utána vagy kihal a faj vagy fokozatosan kisebbedik a farktollazat, attól függ).
2022. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6.

Akkor miért nincs ferde szeme az európai, afrikai vagy ausztrál népeknek?

2022. márc. 7. 21:32
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Vagy azért, mert azoknál nem alakult ki ez a mutáció, vagy nem találták szépnek és így inkább hátrányos volt, mint előnyös.
2022. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#7


Ugyan azért amiért nincs minden madárnak méteres farktolla. Nem mindenhol, mindenkinek ugyan az a szép. Ha tényleg csak szexuális szelekcióval terjedt el ez a szemforma akkor máshol vagy nem alakult ki vagy egyszerűen nem tartották annyira vonzónak ,hogy napjainkra itt is általános legyen.

2022. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy tudom hogy van jelentősége de már elfelejtettem, hogy mi. A fénnyel függ össze. Azt tudom, hogy ők sokkal élesebb fényekkel világítanak az otthonaikban, sokkal gyakoribb a neon, mert nekik a mi lámpáink nem elég világosak.
2022. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!