Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért volt előnyös az ázsiai...

Miért volt előnyös az ázsiai emberek életének szempontjából, hogy ferdére alakuljon ki a szemük?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy minden bizonnyal az apai ágú őseim Ázsiából származhattak, mivel egyértelműen látszik az arcbeállításomon és a hajam színén, valamint a bőröm és apukám bőre is egy kicsit sárgás beütésű, de fehér. Nem is csodálkozom, hisz tanultam történelmet és nagyjából ismerem Pannónia és a magyarság történelmét, vándorlásait, háborúit, országának megszállásait is. Az enyhe kifejezés, hogy volt lehetősége a családomnak ilyen vért is szerválni egy kicsit. Anyukám európaias. Egyik nap mostam az arcom és megfordult a fejemben, hogy miért lehetett evolúciósan előnyös, hogy az ázsiaiaknak így alakult ki a szeme. A feketeséget például lehet érteni a negroid nagyrasszhoz tartozóknál, mivel így álltak ellen az erős napsütésnek és a szintén erős sugárzásnak. De a ferde vágású szem miért volt előnyös? Ha jól tudom az így kinéző embereknek részben (pl. turáni rassz) vagy egészben (pl. délkelet-ázsiai rassz) hiányzik egy bőrredő valahonnan a szem, illetve szemhéj környékéről és a szem külső sarka is kicsit markánsabb.


Ez miért volt előnyös? Miért alakult ki?



2022. márc. 7. 20:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

10-es!

Az első mondatod áll: a fények, a földrészen jellemző időjárás.

A többi butaság.

2022. márc. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Egyszerű biológiai és környezeti hatás.


[link]

2022. márc. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12-es a következmény, ami manapság folyik.


Az alap viszont ez:

[link]

2022. márc. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez még pontosabb.

[link]

2022. márc. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

“ A korabeli szélsőséges éghajlati viszonyokban a szűkebb szemek rendkívül előnyössé váltak, többek közt a hóvakság ellen is védtek.”


Ergo: természetes kiválasztódás célja ebben az esetben a környezeti ártalom kivédése.

[link]

2022. márc. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
11-es, jártam Ázsiában, vannak Ázsiai barátaim. Nem az ujjambol szoptam, tőlük hallottam, ott tapasztaltam. De biztos butaság, mert te jobban tudod.
2022. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
5%

#16


Azért azt te sem gondolod ,hogy a modern világítási eszközök miatt van olyan szemük. De biztos baromi gyors a generációváltás :D

Olyat én is olvastam régebben ,hogy a szemük formájának köze van az ottani fényviszonyokhoz, időjáráshoz (nem a modern világítás miatt hanem inkább hóvakság, hideg szelek meg ilyesmik miatt). De úgy rémlik ez nem volt biztos, csak találgatás s valószínüleg a szexuális szelekció legalább annyira ha nem jobban közrejátszott. Minden esetre a kettő nem zárja ki egymást szóval mindkettő miatt lehetett előnye.

2022. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Jézus. Nem mondtam, hogy amiatt van. Hanem hogy ez összefügg. Nyilván ha a hóvakság miatt sötétebbnek látnak dolgokat, akkor a szobát is jobban meg kell világítaniuk, hogy rendesen lássanak.
2022. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
59%

#18


Igen, gondoltam ,hogy így érted. Csak hát először csak a neonvilágításról beszéltél, majd mikor a 11-es írta ,hogy igazad van a fényekkel kapcsolatban de nem amiatt olyan a szemük (gondolom erre írta ,hogy “a többi butaság”) akkor te írtad ,hogy de te tudod mert jártál Ázsiában s vannak ázsiai ismerőseid. Hát értjük ,hogy ottan erősebben világítanak de nem emiatt olyan a szemük. Viszont a kérdés arról szól ,hogy miért lett olyan eredetileg. Az erősebb világítás inkább következménye a más szemnek, de ahhoz először más szem kell kialakuljon s elterjedjen.

2022. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Így van, következmény.
2022. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!