Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier és vagy pályafutás...

Karrier és vagy pályafutás szempontjából mennyire előnyös vagy hátrányos a több fajta szegmensbe való évek, tapasztalatok száma?

Figyelt kérdés
Ha úgy adódik, hogy a sulitok elvégzése után mivel szakmába nincs remény, de dolgozni "kell" és úgy töltesz el éveket, hogy különböző termelésekben veszel részt akár élelmiszeripar, összeszerelő gyár, stb, tehát más más szegmensben, és ha vissza akarsz térni a szakmádhoz mennyire nézik azt, hogy "legalább dolgoztál nem csak otthon henyéltél, így adunk egy esélyt"? Én ebben vagyok most, és azt tapasztaltam, hogy semmi más nem számít csak az adott szakmában tapasztalat, xarnak arra, hogy te máshol de legalább dolgoztál, és hogy van akaraterőd? Miért ennyire elku rvúlt ez a világ? ha egyből nem helyezkedel el szakmádban utána cseszheted? Van ennek így értelme egyáltalán ennek a sok tanulásnak? Kinek milyen tapasztalata van? Remélem érthető volt akérdésem. Köszi. :) Jaj, és bizti van helyesírási hibám, szóval a professzorokat és nyelvtudósokat most nem kérdezném. :)
2017. jan. 8. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:
tehát pontosítok ha pl két évet élelmiszeriparban, két évet összeszerelő gyárban, és nem feltétlen az alja munkában....
2017. jan. 8. 10:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha teszem azt, az eredeti szakmád könyvelő, akkor mit ér mégis a munkaaadód az összeszereléses meg élelmiszeripari tapasztalatoddal? Leginkább semmit sajnos.

Amúgy meg képzeld el, neked ki kell műteni az egyik fogad és odaáll a doki, hogy nyugi, már egy hónapja ezt csinálom, de előtte 10 évet targoncáztam, van munkatapasztalatom. Marhára nyugodt lennél, ugye?

Próbáld már meg egy fokkal értelmesebben megkérdezni, hogy miről mire váltasz, interjún se hátrány, ha nem rébuszokban beszélsz.

2017. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Okés igazad van, de nyílván nem ilyenre gondoltam amiket felsoroltál nyílván egy doki kihagy éveket akkor .... nem erre értettem. PL: Különböző termelésekben dolgoztál, ahol azért szembesűltél a minőségbiztosítás, a termelés hatékonyság, stb dolgaival, és utána egy másik cégnél azért már szeretnél a szakmádban akár környezetvédelem, vagy a minőségbiztosítás területén, dolgozni tehát magasabb fokán egy cég működésének? Én ebben vagyok most, és rokonok hőzöngenek, hogy mire fel szeretnék ilyet keresni ha nincs gyakorlatom? De tudjuk, hogy jól megírva a CV-t főleg ha végzettséged van azért, be lehet kerülni, persze sok helyen úgy ha valakinek a rokona vagy. Nah ez utóbbi nem áll fent. Tehát nem gyári melósból akarok műtős lenni szal érted...
2017. jan. 8. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

"De tudjuk, hogy jól megírva a CV-t főleg ha végzettséged van azért, be lehet kerülni, persze sok helyen úgy ha valakinek a rokona vagy."


Igen, akik rokon által kerültek be valahova, azok mondják mindig hogy egy jól megírt CV-vel bármi lehetséges.

2017. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én azzal tisztában vagyok, hogy ha mindenki azt csinálhatná amit szeretne akkor még nagyobb tumultus lenne, mármint ha meg is van a papírja róla, viszont nem tartomo fernek, hogy sokan csak azért, mert betanították olyan munkára amire más mondjuk tanult, ezért elfoglalja annak a potenciális helyét aki meg is dolgozott érte. Okés, voltam már én is munkában protekció álltal, de ilyen betanított dologra, tehát nem szakmajellegűre, szóval ez mégis csak más. Azért egyes dolgoknál tényleg van átjárás, mármint a minőségbiztosítás, az ugyanúgy a minőség megőrzéséről szól x helyen is mint y-nál csupán más a termék, az annak való előállítását meg azaz ember aki úgyis a soron van hanem csak fentről felügyeli azt, tök mindegy hogy mit hogy raknak össze, mert tapasztalatból mondom, hogy ahol voltam is a 15 éves minőségbiztis nő aki ennyi ideje ott volt, alapvető dolgokban nem volt jártas a termeléssel kapcsolatban.... tudta a jogszabályt, mondott véleményt, de a termelési dolgokban nem vesznek részt ezek az emberek.
2017. jan. 8. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Minőségbiztosítás? Oda 95%-ban protekciósokat vesznek fel. Nem tudtad?
2017. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Környezetvédelemnél tudtam, hogy kihalásos alapon megy.
2017. jan. 8. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!