Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért népszerűbbek az áltudomá...

Miért népszerűbbek az áltudományos előadók?

Figyelt kérdés
Figyeltem néhány videó alatt, hogy hány megtekintés volt és az a szomorú tapasztalat, hogy a valódi tudományos előadókat alig nézik, követik, szemben a másik oldallal, akiket néha tízszer annyian néznek! Szerintetek mi ennek az oka?
2022. márc. 27. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tudományt művelők előadó képessége nem feltétlenül kiváló, mert más agyi területek fejlettek egy tudósnál, mint a jó előadóknál. A jó előadó a hallgatóság általi megértést célozza meg, a tudós a valóságot akarja megérteni és megismerni.
2022. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert az áltudomány azt mondja mit hallani akarnak, és még gondolkodni se kell hozzá. Nem fáraszt olyannal mint matematika meg hasonlók.
2022. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TappancsMancs ***** válasza:
71%

Jó meglátások. És tovább árnyalja a helyzetet, hogy akadémikusan áltudománynak titulálnak komoly, de kényes témákat feszegető tudósokat is. Még további, hogy az áltudomány területén is felvetnek fontos kérdéseket, de olykor a téma tárgyalása az ami dilettáns, ettől viszont az egész témát lejáratódik, pedig fontos is lenne vizsgálni. Ugyanez megvan akadémikus oldalon is, minthogy a régészeti anyag és publikációk már sok mindent megcáfoltak, és a történelemkönyvek még sincsenek frissítve, a tudományosan kifogásolható (nyilván) hiába akadémikus és "hivatalos". Szóval a kérdéskör közel sem olyan két szélső lehetőségben körvonalazódik, ha jobban megnézzük, hanem sok változata van.


Az előadásmód a törikönyvek esetében is igencsak felmerül, mivel alapvetően unalmas nem csak a tartalmuk, hanem a közlésmódjuk is. Oda kellene adni őket egy jó tollú írónak, hogy írja meg olvasmányosabbra. Erre komplett országoknak sincs pénze - érdekes módon, miközben "jujj az oktatás a mindenünk" hangzik a hivatalos válasz ... bla bla :)

2022. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
61%
*bocsi az elírásokért
2022. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek olyan embereket szeretnek hallgatni, akik azt mondják, amit a hallgatók hallani szeretnének.
2022. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert az ilyen előadások faék egyszerű dolgokkal magyaráznak. Például a "vonzás törvénye"="ha erősen gondolsz rá, akkor bevonzod, és a tiéd lesz". Ami amúgy egy nettó baromság, mert hányan gondolnak világszerte arra, hogy nyernek a lottón, mégsem nyert mindenki. És akkor felhoznak példákat, hogy "neki-neki-neki sikerült, úgyhogy ez egy létező dolog", a miérteket meg úgysem kell hozzá tudni, mert "a mikrohullámú sütő működési elvét sem ismerjük (mármint a hozzá nem értők), mégis megmelegíti a kaját".


Míg egy tudományos igényű előadáshoz mindenképp kell egy alaptudás, hogy meg tudjuk érteni az abban elhangzottakat, és az is igaz, hogy jellemzően eléggé szárazok ezek az előadások; amikor sokaknak egy 45 perces általános/középiskolás matekóra is kihívást jelent, ne várjuk azt, hogy a több órás, mélyreható előadásokat meg fogják érteni.

2022. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor ez valószínűleg a társadalom hibája is?!
2022. márc. 27. 14:51
 8/14 Z003 ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül mondanám a társadalom hibájának, sokkal inkább az emberi alaptermészetének. Az ember mindig a könnyebben befogadhatót/ kényelmesebb magyarázatot keresik. Akkor is ha tudják, vagy sejtik hogy nem igaz, akkor is hinni akarnak benne, mert hinni könnyű és megnyugtató.


A vonzás törvényét példának véve, sokkal kényelmesebb és megnyugtatóbb abban hinni, hogy ha valamiben nagyon hiszel vagy szeretnéd az a tied lesz. Ahelyett hogy elfogadja hogy vannak elérhetetlen dolgok.

Így ezt sokkal inkább mondanám az emberi alaptermészet hibájának mint társadalmi problémának.

2022. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan dolog is, hogy az okos embereket az okosak hallgatják szívesebben, míg azokat, akik buták, vagy így beszélnek, azt inkább a butábbak.

Ebből pedig sajnos több van.

2022. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülhetünk, hogy Stephen Hawking-ra legalább odafigyeltek az emberek.


Ő igazi tudós volt, és a betegsége ellenére is sokat tett azért, hogy a laikusok között nem népszerűsítse az igazi tudományt.

2022. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!