Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető fraktálszerű...

U. Xorter kérdése:

Elképzelhető fraktálszerű sűrűségfüggvény?

Figyelt kérdés
Ami valós természeti vagy mesterséges eseményeken alapszik.

2022. máj. 21. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis hogyan gondolod, rajzolj már egyet de komolyan. Milyen lenne egy fraktál szerű sűrűség függvény?
2022. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Weierstrass függvénnyel biztos lehetne kezdeni valamit.

[link]

Vagy mi lenne, ha a bitenkénti xorzást vennénk alapul: f(x) = x xor 2x, ami persze a valós számokra is ki van terjesztve.

2022. máj. 21. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A rigók éneke párzási időszakban nagyon hasonlít rá.
2022. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

U. Xorter ideje lenne már valami értelmes dologgal foglalkozni, például:

https://www.youtube.com/watch?v=Fhchtd64nMI

A baloldali Lidija Bačić, tőle kérdezd meg, ő biztosan tudja.

2022. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
"Vagy mi lenne, ha a bitenkénti xorzást vennénk alapul: f(x) = x xor 2x, ami persze a valós számokra is ki van terjesztve." Ezt légyszíves mutasd már meg, hogy a bitenkénti xorzásnak mi a valós sázmokra történő kiterjesztése, mert ezt most itt olvastam először. Valamiről lemaradtam? Hol van ez a tétel leírva, és mi a bizonyítás, és hol lehet ezt használni /angolul és németül is megfelel nem kell magyarul, mert magyarul nem találtam meg eddig sehol/?
2022. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5-ös, ezen már túlvagyunk. És a legjobb hivatkozás maga a gyakori:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Ennél a kérdésnél a #42-es válaszban látsz konkrét példát valós számok xorzására, ill. #38-asban egy rakat összefüggést.

De kiemelve a lényeget:

x xor y = lim log2[h]➡️♾️ ([x×h] bitxor [y×h])/h

Tehát h egészrészének kettesalapú logaritmusa tart a végtelenbe, azaz h egy végtelenül nagy 2-hatványhoz tart. Vagyis felszorozzuk a valós számokat, kerekítjük egészekre, elvégezzük a bitenkénti xorzást, és visszaosztunk. Így minden valós szám xorzata tetszőlegesen megközelíthető, ld. fenti link.

2022. máj. 23. 08:09
 7/12 anonim ***** válasza:
6 jahh hogy ez a te elmeleted minden tudomanyos definicio nelkul.
2022. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Es ha jol latom sajat magaval van defginialva.
2022. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7-es, nem mondta senki, hogy az én elméletem.

Nem önmagával van definiálva, de megmagyarázom: a bitxor az egész számokra értelmezett bitenkénti művelet, a xor pedig a valós számokra.

A rekurzív definíció így nézne ki:

x xor y egyenlő x és y egész xorzatával, ha x és y egész szám, amúgy (2x xor 2y)/2.

Annyi csalás van a dologban, hogy ez valójában csak racionális számokra megy, de közelíteni bármit lehet.

És még mielőtt tudománytalannak minősítesz, én tudom miről beszélek, havi szinten implementálom, és ábrázolok különböző fraktálfüggvényeket.

2022. máj. 23. 15:16
 10/12 anonim ***** válasza:
" bitxor az egész számokra értelmezett bitenkénti művelet" És ez hol van definiálva? Mert ilyen műveletről még nem hallottam.
2022. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!