Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető fraktálszerű...

U. Xorter kérdése:

Elképzelhető fraktálszerű sűrűségfüggvény?

Figyelt kérdés
Ami valós természeti vagy mesterséges eseményeken alapszik.

2022. máj. 21. 18:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10-es, ha beírod a keresőbe, hogy "bitwise calculator" vagy ha van egy okosabb számológéped, akkor abban benne van. Hadd ne csináljak egyik weboldalnak se reklámot.

Annyi a titok, hogy felírjuk a számot bináris számrendszerben, és az azonos helyiértékeken lévő biteket xorozzuk.

Meg ne kérdezd, hogy biteket hogy kell xorozni. :)

Példa: 3 xor 5 = 0b011 xor 0b101 = 0b110 = 6.

Másik példa: 1.5 xor 3 = 2.5.

Az y(x) = 1 xor x egy emelkedő fűrészfog, de az x xor 2x egy sehol sem folytonos fraktálfüggvény.

2022. máj. 23. 16:34
 12/12 anonim ***** válasza:

És ez hol van definiálva matematikailag bármely egész számra? Bocs, lehet, hogy én nem értek valamit. És mit cisnálsz ha az egész szám római számokkal van felírve? A matematikában minden művelet ami definiálva van az a számábrázolástól független. Tehát az összeadás eredménye akkor is uganaz ha a két összeadandót római számokkal írjuk fel és akkor is ha arab számokkal a megszokott tízes számrendszerben. Amit te leírtál valami zagyvaság már bocs. Egy matematikai műveletnek függetlennek kell lennie a számok felírási módjától. De fogadjuk el a zűrzavaros gondolatodat nézzük a te szabályaid szerint BCD alakban (az is kettes számrendszerbeli reprezentáció) a 96 és a 69 bitenkénti XOR-ját /ahogy leírtad azt próbáltam ki/ 96 (BCD binrási kódban) 10010110 a 69: 01101001 és ezt az általad kreált bitenként XOR-al:


10010110


01101001


Eredménye: 11111111 lesz, ami BCD-ben teljesen értelmetlen. Ezzel szerintem a teljesen értelmetlen felvetésedet le is lehet zárni.

2022. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!