Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nem versengett volna...

Ha nem versengett volna egymással az USA és Szovjetunio, lehet, hogy még nem járt volna ember az űrben/Holdon?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

A versengés felgyorsította az űrversenyt.

Valszeg jàrt volna már ekkorra mindenképp ember, de a hidegháború nélkül könnyen lehet, csúszott volna 2-3 évtizedet is.

2022. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 jól mondja

Az ember mindig vágyik az újra.


Repülni, a Holdon járni.


Most a Mars a nagy álom

2022. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A holdon nem biztos mert nagyon sokba kerül es nincs gyakorlati hasznossága.

Nem veletlen nem tért vissza az ember a holdra a hideg háboru óta.

Az űrbe valoszinű akkor is rendszeressen menne ember tudományos kutatások miatt.

2022. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor max. csak megkerülték volna, azt is jóval később. Tulajdonképp kész életveszély volt az összes Apollo misszió, a 13-nál tényleg csak hajszálon múlt a tragédia. Kellett a hidegháborús farokméregetés ekkorra kockázatvállaláshoz, az anyagi részéről nem is szólva.
2022. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Az űrben szerintem járt volna de a Holdon biztosan nem.
2022. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk 30 évet csuszott volna. Kellett hozzá a hidegháborus katonai konfliktus, hogy ne számítsanak a költségek.
2022. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 B2man ***** válasza:
100%
Amúgy megjegyezném, az űrverseny sok technológiában is komoly fejlesztést hívott életre...(teflon, távközlési műhold)
2022. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A versengés ideológiai/hatalmi alapú volt. Ha az nem lett volna, akkor lehetett volna piaci/gazdasági alapú is, vagyis az űrnek, mint különböző erőforrásoknak a kiaknázása, lefoglalása. Ez valószínűleg lassabb folyamat, úgyhogy a fentebb írt pár évtized csúszás nekem is reálisnak tűnik. Amit ki akartam hozni ebből, hogy az ideológiai versengés alternatívája nem csak az összefogás vagy a tudományos érdeklődés lehet.
2022. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!