Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rosszul emlékszem, vagy...

Rosszul emlékszem, vagy tényleg nem volt még ilyen meleg nyár régen?

Figyelt kérdés
Most nehezebben is bírom a nyarat mint eddig, néha túlságosan fülledt idő van, állandó 30-37 fokok, nagyon kevés eső. Korábban nem figyeltem fel de most szinte sehol nincs fű, kiszáradt mindenhol, korábbi nyarakon ez nem rémlett. Mondták esetleg hogy az idei nyár talán a legmelegebb mint volt? Duna víz szintje is alacsony. Van aki szintén nem bírja ezt a hőséget? Eddig mindig élveztem és vártam a nyárra, de ami most van az durva és várom már az őszt nagyon.

2022. aug. 14. 03:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

"Mondták esetleg hogy az idei nyár talán a legmelegebb mint volt?"

Igen. Ha beigazolódnak az előrejelzések, azaz a nyárból még hátralevő fél hónapban forró vagy mérsékelten meleg idő lesz, akkor ez lesz a mérések kezdete óta a legmagasabb középhőmérsékletű nyár. De ez csak középhőmérséklet, nem feltétlen jelenti, hogy egyúttal ez volt a leginkább elviselhetetlen nyár. Nem voltak annyira rendkívüliek az idei forróságok, volt már erősebb felmelegedés (2007), volt jóval hőhullámosabb nyár (pl. 2015-ben sokkal hosszabbak és komolyabbak voltak a hőhullámok, köztük az egyik során Bp-en zsinórban tíz napon át nem csökkent 35 fok alá a hőmérséklet). Idén részben amiatt is olyan magas a nyár egészének a középhőmérséklete, mert az átlagok szerint még félig-meddig hűvös és változékony június is egyből stabil 28-30 fokokat hozott, másrészt a forró időszakok közt nem hűlt le markánsan a levegő, inkább csak mérséklődött a meleg.

2022. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
25%
Tavaj is ilyen meleg volt szerintem
2022. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb minden nyár hasonló volt eddig szerintem hőmérséklet illetően, de ilyen meleg biztos volt már. Ráadásul az elmúlt hetekben nem is volt extrém meleg. Jön majd a jövő héten egy pár napos hőhullám de hétvégére mar mérsékelődik.

A szárazság viszont már extrém. Azért is érezheted kellemetlenebbnek mivel alacsony a páratartalom nincs nedvesség a levegőben.

Ekkora aszályra még nem emlékszem és ha nem jön valami csoda folytán kifejezetten esős ősz vagy tél amire kicsi az esély bizony tragikus következményei lesznek az ökoszisztémára a talajvízre es a mezőgazdaságra.


Eddig is voltak extrém hőhullámok de esett rendesen az eső, rendszeresen ez most hiányzik. A csapadék nélküli extrém hőhullám a legnagyobb gyilkos.

2022. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Meleg van, az biztos, de vigasztaljon az a tudat, hogy hátralévő életednek ez a leghidegebb nyara.
2022. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 sadam87 ***** válasza:
88%

Ahogy előttem is írták, az idei év főleg olyan szempontból kiurgó, hogy extrém száraz, az év első 7 hónapjában 1901 óta soha nem mértek ilyen kevés csapadékot.

[link]

De melegnek is elég meleg, az idei június a 3. legmelegebb volt a mérések kezdete óta (melegebb, mint 2021. júniusa).

[link]

És szerintem a július is elég forró volt (amellett, hogy extrém száraz).

2022. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mennyire régen, és mennyi idős vagy?

Én a 80as években voltam kisgyerek, 90es években kamasz, ilyen brutál hőségekre nem emlékszem, se ilyen hosszú esőmentes időszakokra.

És a valós adatokat megnézve is az a helyzet, hogy az emlékezetem nem csal, nem voltak ilyen hossszú kánikulák, ha volt is, az tartott max. 2-3 napig, eső tekintetében ugyanez a helyzet, a valódi adatok is azt mutatják, hogy ennyire kevés eső már nagyon-nagyon rég nem volt.

2022. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
82%
Jól rémlik neked . Rekordott döntött az idei . Ez nem meleg, az 25 cfok,ez extrém , forró száraz tartósan az idei nyár . Júni elején már napokig 35-38 volt júliusban több nap és a 40 is megvolt heteken át . Ezt tetézte hogy nem hűlt le este hajnalban és folyamatos erős szél fújt . Most meg az esők után párás szél 33 cfok aki undorító . Minden lerohadt,kiszaradt most meg penészes , egy jó dolgot nem tudtam nyers frisset enni vagy gőzni, ótvar mocsok a termés , kevés választék méregdrágàn. 2015 2017 volt és a 2021 a legszárazabb forróbb de azvidei már ezt verte . Máj 10116ig itt voltak látogatók osztrakból 31cfok robbant be , ők 18cfokból érkeztek. Akkor tudtam hogy baj lesz itt is, amikor marciusban ázsiaiakat verte az aszály , bevált .
2022. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!