Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell annyit wc-znem...

Miért kell annyit wc-znem stressz hatása alatt?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy egyénfüggő, de nálam stressz hatására iszonyú vizelési és székelési inger ér. Sokkal több folyadék távozik vizelés útján mint amennyit megiszok, ami biológiailag lehetetlen, így az egyetlen logikus magyarázat, hogy a szervezetem vizet szabadít fel, akár egy vírusos - hasmenéses időszakban, de adott a kérdés: miért? Miért védekezik így a szervezetem? Mi ellen? Mit szabadít fel a stressz amitől a testem mindenáron szabadulni akar?

2022. aug. 24. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adrenalin hatássára nő a vérnyomás, összehúzódnak az erek. A megnövekedett nyomás vizet présel ki a veséken keresztül.


Plussz az adrenalin utasítja a veséket, hogy válassza ki a káliumot a vizeletbe, gondolom a kálium is szív valamennyi vizet.


A kálium szerepet játszik a relaxációban, ha megváltozik a Na-K aránya, az befolyásolja az idegi folyamatokat. Ezzel segígíti a test a stresszes állapot fokozását.


Ugye a stressz hasznos is lehet küzdelemre, vagy menekülésre.

2022. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ősi biológiai folyamat, a szervezet próbál megszabadulni a fölösleges ballaszttól, ha futni, menekülni kell.
2022. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az idegi impulzusok a zsigerekre, emésztőszervekre hatnak.
2022. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 🙂
2022. aug. 25. 16:19
 5/5 imangasta válasza:
Sikerült megoldási a problémát? Ha igen akkor hogyan?
2023. máj. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!