Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az egyetemi matematikát egy...

Az egyetemi matematikát egy átlagos intelligenciával (100-as IQ) rendelkező ember el tudja sajátítani, vagy sem?

Figyelt kérdés
2022. aug. 24. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy átlagos egyetemen igen. Vagy nem. Az IQ semmit nem mond arról, hogy az illető mennyire szorgalmas, kitartó, illetve érdekli-e az adott tantárgy. Van néhány átlagos vagy afeletti IQ-s aki nem végezte el az egyetemet, mert megbukott a matek szigorlaton.
2022. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
96%

Szerintem simán, aki érdeklödik a matek iránt, érti a dolgokat és nem megtanulta (“bemagolta” - ugye ez középsuliig müködik), az szerintem “IQ függetlenül” képes lehet megtanulni.

Nyílván van egy értelmi szint, ami alatt ez lehetetlen, de én azért nem hiszem, hogy IQ a legmegfelelöbb “méter” erre.

2022. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Hát jo kérdés, nálunk elte proginfón elég szívós a matek, tényleg nem elég magolni, de szerintem pont ezért fontos az iq, hogy meglássuk az összefüggéseket.

Szerintem ezekre az egyetemekre inkább azok jelentkeznek akiket tényleg érdekel és azoknak eleve magasabb az iqja (ez csak feltételezem), emlékszem az osztályból sokan még a középszinttel is küzdöttek olyanok, akik többi tárgyból 4-5 voltak. Ők biztos nem voltak lusták.

De nem kell aggódnod, ha tényleg érdekel akkor biztosan meg tudod csinálni, de számítás rá, nehezebb mint a gimis matek.

2022. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég elszánt akkor levizsgázik belőle, de nem fogja "elsajátítani".

100 IQ ponttal (populációs átlag) és alatta általában nem megy az ember műszakira.

2022. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A jó IQ olyan, mint egy jó szakácskés. Megkönnyíti a dolgod, de attól még nem leszel mesterszakács.
2022. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy matematika alapszak vagy gazdálkodás és menedzsment alapszak.

Amíg matematika alapszakon gondolkodni tanítanak (több oldalas bizonyítások, levezetések stb.), addig a gazdálkodás és menedzsment alapszakon inkább egyszerűbb típusfeladatok vannak.


A siker az alkalmazott módszertantól függ.

Ha kérdező rendelkezel megfelelő módszerekkel (például Titu Andreescu: Putnam and beyond) és ezeket alaposan begyakorlod, illetve adott a megfelelő lelki állapot és szokásrendszer, ha nem is ötösre, de simán teljesíted a tárgyakat.

2022. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Szívesen tanulnék felsőfokú matematikát, még elválik, hogy bevállalom-e vagy sem. De végső soron, ha kiesek az egyetemről, nekem akkor is megérte oda elmenni, hiszen a matematika a logikus gondolkodásra tanít, így okosabban fogok eljönni onnan.

2022. aug. 26. 13:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Még valami: az én IQ-m gyerekkorban 105 volt. Most nem tudom pontosan mennyi.
2022. aug. 26. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha számít a logikus gondolkodás, akkor ajánlom még:

- P.D Magnus: Forall x - Calgary - An Introduction to Formal logic

- Brilliant.org

- Sakk

- Raymond Smullyan könyvei

- Margitay Tihamér: Az érvelés mestersége (2007)

- google: te.ervelesi.hibad.hu

- www.uni-miskolc.hu/bolantro

2022. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a linkeket!
2022. aug. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!