Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 5 evőkanálnyi mákból máktejnek...

5 evőkanálnyi mákból máktejnek erős a hatása?

Figyelt kérdés
78 kiló vagyok.
2022. szept. 10. 18:34
 1/10 A kérdező kommentje:
2022. szept. 10. 18:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, van benne valami hatóanyag, de csodát ne remélj.

A szert nem mákszemekből szokás gyártani.

2022. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Z003 ***** válasza:
100%

Két dolgot szoktak máktejnek hívni, az első a nedv ami a megvágott mák gumóból fakad (ha az kiszárad az már mák gyanta), a másik pedig mák szemekből készült tea. Ami opálossá válik innen ered a neve.


A mai étkezési mákok már már nagyon kevés opioidokat tartalmaznak, pláne a magok amik amúgy is keveset tartalmaznak. Nem tudom hogy 5 evőkanállal mire mész, mivel a legtöbb recept elég régi és akkor még más fajta mák volt. Így nem hiszem hogy ilyen adagnak különösebb hatása lenne. Emellett ezeket inkább enyhe nyugtatónak és altatónak használták, eufóriát nem okoz.

2022. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyugtatónak akarnám én is, mert beteg vagyok.
2022. szept. 10. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne pancsolj ilyesmit, inkább menj el egy patikába és használj ismert összetevőket tartalmazó nyugtatót.
2022. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyennel tényleg az a legnagyobb baj, hogy változik a hatóanyag tartalma.

Egyszer összerakhatsz olyat, ami tökéletes, a következőtől kikészülsz, vagy hatástalan lesz.

2022. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Z003 ***** válasza:
100%

"Egyszer összerakhatsz olyat, ami tökéletes, a következőtől kikészülsz, vagy hatástalan lesz."


Ez igaz ha mondjuk vadonélő növényekről vagy gombákról beszélünk. Ebben az esetben az élelmiszer ipari mák meglehetősen uniform, és szabályozott. Nem tartalmazhat a megengedettnél több opioidot. De amúgy tényleg jobb lenne valami gyógyszertári alternatívát keresni, főleg ha nem csak egyszer szeretnéd használni. Vannak vénynélkül kapható nyugtatók amik hatásosabbak, nem okoznak függőséget és a májat sem terhelik annyira.

2022. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Maximum placebo hatása lesz.

Opiátok nincsenek a mákszemekben.


A normális kereskedemi forgalomban kapható mákra pl egy drogteszt se jelez be, mert nincs benne.

2022. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megittam, nem nagyon éreztem semmit. Majd kipróbálok egyszer valami házi mákot.
2022. szept. 11. 16:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarországon termeszthető, és kereskedelmi forgalomba hozható mákok morfium mentesek. Ha a mákos laskát vagy a mákos beiglit nyugtató gyanánt használod, hiába fáradsz...
2022. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!