Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi testnek (evolúciós...

Az emberi testnek (evolúciós értelemben) még lenne hová fejlődnie, módosulnia?

Figyelt kérdés

2022. szept. 12. 18:28
1 2 3
 1/21 Pelenkásfiú ***** válasza:
82%

Pl. hogy ne égjen le a bőrünk az erős UV sugárzásban?

Vagy a fogak legyenek ellenállóbbak ilyen egészségtelen táplálkozás mellett is.

Vagy ne kelljen ennyit aludni, hiszen olyan sok dolgunk van.. :D

2022. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem már módosult: nincs bölcsesség fogam, és nem is lesz.
2022. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
A felegyenesedett testtartáshoz sem alkalmazkodott még teljesen a szervezet, több betegség is van, ami a gyakorisága alapján arra vezethető vissza (pl. aranyér, végbélsérv.)
2022. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Bőven.

De most már inkább mesterséges változások lesznek... bár még fut néhány természetes is.

2022. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Pl. ami álítólag megfigyelhető, és több helyen írják, hogy a kis lábujj el fog tűnni teljesen.
2022. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
3.as az aranyér ink az ülő életmód miatt van
2022. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, miért pontozták le a #2-es válaszomat.


A fogröntgen kimutatta, hogy az én fogazatom olyan, hogy nincs benne bölcsességfog. Az orvos szerint is evolúciós változás.


Itt is ezt olvasom:


"Az evolúció során számos olyan esetről tudnak a szakemberek, amikor valami a szervezetben elcsökevényesedett, idővel akár el is tűnt, hiszen esetleg feleslegessé vált az élet során. Vannak, akik úgy vélik, hogy a bölcsességfog is erre a sorsra jut majd, hiszen nem hiányozna, ha nem lenne. Erre utal az is, hogy manapság a fiatalok körében egyre többször fordul elő, hogy már nem mind a négy bölcsességfog nő ki, hanem csak egy, vagy akár egy sem."


[link]


Nálam ez már bekövetkezett, de nem az, hogy nem nő ki, hanem nálam a csírája sincs meg. Tehát én egy lépéssel már a mai ember előtt vagyok.

2022. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert tudatlanok.

Vagy csak irigyek, hogy fejletlenebbek, mint mi.

Anyukámnak, testvéremnek, és nekem sem volt, és nem is lesz.

2022. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Eleve egy evolúciós zsákutca vagyunk… attól meghalhatsz hogy elesel a zuhany alatt…

Rengeteg betegség nagyon könnyen elviszi az embert.

Ha beutod a lábujjad az ágy szélébe, Csillagokat látsz a fájdalomtól. Miért kell egy ilyen kis dolog miatt ekkora fájdalmat átélnünk?

A férfi női erő különbséget sem értem… a férfi az aki meg tudja erőszakolni a nőt, erre ennyivel erősebb. Hol jó ez evolúciós szempontból?

Olyan szinten törékenyek vagyunk mintha nem is ezen a bolygón kellene élnünk. Ebből már csak fejlődni lehet

2022. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

#9 nem vagyunk zsákutca. Minden negatívum mellett van elég pozitívum, hogy fennmaradjunk + lekörözzük az összes többi élőlényt. Nem fogunk egy gepárd ellen nyerni gyorsfutásban, de pl hosszútávon mindennel felvesszük a versenyt.


A törékenység sem igaz annyira. El sem tzdod képzelni mi mindent kibír a tested. Bár az is igaz, hogy aki egy buborékban él, és nem történik vele semmi annak a fájdalomküszöbe lecsúszik a béka segge alá.


A férfi-női erőkülönbség pedig minden állatnál így van. Belemehetnék, hogy szerintem miért de ez csak saját ötlet, azzal meg nem untatok senkit.

2022. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!