Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányba bele lehet őrülni?...

Hamis Velociraptor kérdése:

A magányba bele lehet őrülni? (Vagy a szimpla egyedüllétbe? ) Úgy értem, pszichiátriai értelemben.

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 02:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igen, de ezt az egyén nyilván nem így éli meg. Nagyon enyhe furcsaságokat én is tapasztaltam már, igazából nem tudok erre semmilyen tudományos dolgot, tehát ez csak az én véleményem és képzeletem. Ha abszolút magányos az ember, és mondjuk egy néhai minimális társalgást sem folytat le senkivel (boltban a Marika néni megkérdezi hol találja csirkeszárnyat és aztán nem akad le rólad és megbeszélitek az életét, aztán hazafele régi osztálytársba botlasz, akinek mesélned kell arról, hogy mi lett veled azóta..), ha tényleg nincs olyan külső inger, ami emberektől származik, ezáltal az adott személyből új és új gondolatok és érzéseket vált ki, akkor abba menekül, ami még van. Ha nem ismersz meg senkit, így nincs kit kedvelned, szeretned, utálnod, ha nem dühít fel senki, ha nem mondanak neked kedves dolgokat, ha nem támogatnak, ha egyáltalán nem érzel magad körül senkit, akkor csak te maradsz. És ekkor jön a kényszer arra, hogy bármi más lehetőség híján arra figyelj, hogy mi maradt. Csak az vesz körül, ami a saját fejedben van. Egy egyszerű példa bár, de te mondjuk utálod az egyik műsort a tévében, és senki nem fogja neked azt mondani, hogy "nekem nagyon tetszik" és te nem fogod tudni megpróbálni megérteni, hogy miért, ezért tényleg csak az marad, hogy te utálod. És szép lassan ezekkel a hangokkal a fejedben fogsz csevegni a dolgaidról. Ezt szerintem mindenki megteszi, de ebben az esetben ez más, intenzív. Iszonyatosan bele zuhan az ember a saját tudatába, megismeri, olyan, mintha éjjel nappal ugyanazzal játszanál, egy idő után már a játék összes pontját ismernéd és ezernyi taktikád lenne arra, hogy hogyan nyerd meg. Viszont ebből, ha az ember rosszul bánik vele sok rossz dolog következhet. Ha csak magaddal élsz, akkor egy idő után egyre nehezebb lesz másokkal, talán egy határ után rossz ötlet. A magad körüli világodban mindenre kerül egy "csomagolás" belőled, mindent a saját gondolkodásodra fordítasz majd, mintha megtalálnád a saját egyéni nyelved és azon kezdenél el beszélni. És szerintem ez rengeteg értelemben szülhet az ember fejében tévképzetet. Hiszen azt gondolsz, amit csak akarsz, egymagad vagy, és annyira könnyen mesél be magának az ember bármit. Egy magányos időszak alatt nagyon sok dolog kiszabadul az ember fejéből, és élje meg ezt az ember bárhogy, egy külső szemlélő azt fogja látni, hogy "az ember gyűjti papírokat az utcákról (mondjuk mert azt reméled, hogy valami érdekeset találsz), tele van a háza lámpákkal (mert úgy érzed, hogy a fény megvéd attól, hogy rossz dolgokra gondolj), nevetni kezd, ha buszt lát (mert a két reflektort a szemének látod és viccesnek tűnik, mintha arca lenne), nem csoda, hogy magányos". Tudom, hogy ez mindenkiben meg van, hogy ezek abszolút átlagos dolgok, de azt is tudjuk mind, hogy az emberek nem engedik ki. Nem nevetnek a busz látványától, és nem állnak meg az utcán felszedni valamit, nehogy rosszat gondoljanak róluk. Ha magányos vagy senki sem fogja befolyásolni semmilyen értelemben, hogy milyen legyél, és ha egyszer tényleg te Te vagy, az hidd el, hogy pillanatok alatt elnyel és örültté tesz. A tévképzetek a skizofrénia tünetei, szerintem ez a legesélyesebb, az agy kreatív, a tulajdonosa legtöbb esetben pedig tehetetlen.
2017. okt. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
A 'magány' és az 'egyedüllét' nem szinonímák.
2017. okt. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Akinek olyan a habitusa, hogy igényli a másik embert, de nincs a közelébe senki, annak igen. De aki feltalálja magát egyedül is, az nem fog bekattanni.
2017. okt. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Az első nagyon jól elmondta.
2017. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Igazából igen, de ez nem jön egyből, hanem szép lassan. Ha huzamosabb ideig nem mész emberek közé, nem beszélgetsz-, vagy egyáltalán semmi dolgod nem akad velük, hajlamos vagy eltávolódni a valóságtól. Ha hosszabb idő után először lépsz majd közéjük, valószínű félni fogsz tőlük, és az önbizalmad is csökken. Önbizalom nélkül pedig lassan kezdesz majd a mélybe zuhanni. Azt fogod érezni, hogy senkinek sem vagy elég jó, hogy mindenkit cserbenhagytál és ehhez hasonlók. Ha valami jó dolog ér, nem lesz kivel megoszd, a bánatod nem lesz kinek elmond, és így segítségre sem számíthatsz. Tényleg beszélgetni fogsz saját magaddal, csakhogy ne érezd a magányt, hogy legyen egy beszélgetőpartnered, akitől tanácsot kaphatsz, megvitathatsz dolgokat. Ez önmagában nem olyan rossz, mert mint az első válaszoló írta, sokan csinálják, azonban egy adott pont után már nem csak egy-egy részt osztasz meg az elméddel az életedből, hanem mindent, és ez irtó rossz. Az is meglehet, hogy éjszakánként alvási zavarokkal küzdesz majd, reggelre viszont ismét visszaáll a mosolygós éned. Az is fontos tényező, hogy milyen magányos vagy? Körül vagy véve emberekkel, de mégse tudod megtalálni senkivel a közös hangot? Vagy abszolút senkid sincs, és a négy a fal között éled le az életed?

Ha magányban szenvedsz, próbálj változtatni rajta, mert tönkre fog tenni. Menj emberek közé, ismerkedj olyanokkal, akiknek hasonló az érdeklődési körük a tiéddel.

2017. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
én két év alatt eddig még nem őrültem bele, alig beszéltem vkivel
2017. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
#3 Én ugyan introvertált vagyok, de nem szeret senki, és ettől bizony be lehet csavarodni, legyen akármilyen ,,remete" is az ember.
2017. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Én bele fogok őrülni, már látom előre.
2017. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Én is ilyen úton haladok, már nagyon nem érzem, hogy lenne erőm elviselni a magányt.
2017. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem bele lehet őrülni, de pl. én öngyilkos leszek, ha egyszer végleg magamra maradok. Az évtizedeken át tartó magány rosszabb, mint a halál.
2017. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!