Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaza lehet a neves asztrofizi...

Igaza lehet a neves asztrofizikusnak, arról hogy az emberi tevékenységnek semmi köze a klímaváltozáshoz?

Figyelt kérdés

Piers Corbyn neves asztrofizikus, meteorológus aki nem akárhol a Londoni Egyetem Queen Mary College -án szerzett posztgraduális MSc fokozatot asztrofizikából arra a következtetésre jutott, hogy ad ;


1 - Egyrészt a tudomány nem alkot állandó véleményeket. Másrészt (a klímaaktivisták) mindannyian tévednek.” az éghajlat mindig is változott, de ennek semmi köze az emberekhez.


2 - Nem, az egyetlen összefüggés az, hogy az ember egyszerre van itt azzal, amikor a Nap és a Hold bizonyos dolgokat csinál.”


3 - ... azok, akik ezt mondják, csak pénzt akarnak keresni...”


Korábban egyébként az Egyesült Királyság volt miniszterelnöke, Boris Johnson egykor Corbynt „a világ legkiválóbb meteorológiai jósának” nevezte.


Vajon ha már több ilyen neves tudós is ezen a véleményen van, akkor már lehet ebben valami? [link] * * * [link]



2022. szept. 13. 19:29
1 2 3
 11/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Asztrofizikus, csak el kellett volna olvasni amit a wiki ír róla. Mojjos és tenyergyartó idáig sem jutottatok hehe”


Legyél szíves azt is elolvasni amit mi írtunk. A nevességét/ hitelességét vontuk kétségbe, jogosan.

(A többiek meg a szavazásodat is, azt is jogosan)


“tenyergyartó”


tenyergyartó lol :D

Jó, választhattam volna valami rövidebb, normálisabb nevet, de inkább rövidíts Tevének.

2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a klímával van baj, ezt sokan "kifelejtik". A klíma megváltozása csak a sok közül az egyik kimenete csodás berendezkedésünknek; s pláne ezek összhatása az, ami rendszer szinten oda fog csapni...
2022. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 NTBS ***** válasza:
10%
Talán.
2022. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A klímaváltozás természetes. Az üteme nem az.
2022. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem az a kérdés, hogy hatással van-e az emberiség a természetre, hiszen a csimpánzok, vagy a földi giliszták is hatással vannak rá, hanem az, hogy mekkora ez a hatás. Nekem mindig a Balaton jegén elférő emberiség jut eszembe, ha a klímaváltozásban betöltött szerepe jön szóba. Én e tekintetben szkeptikus vagyok, ami csak csak annyit jelent, hogy nem lehet tudni. Tehát akár igaza is lehet azoknak, akik a humán tényezőt nem tartják jelentősnek a klímaváltozásban, akár a klímaváltozás tempójában sem.
2022. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%
Hát az emberiség lehet, hogy elfér a Balaton jegén, bár ez is elég hihetetlen nekem. De már nem csak azzal hatunk a klímára, ami rajtunk van... Hát a google keresések kiszolgálásához már lehet hogy két, vagy több külön erőmű kell...
2022. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%

Miután az ember a legnépesebb emlős faj a Földön és még ráadásul technikai civilizációt is létre hozott itt, nyilván nagyobb a hatása a környezetre, mint a többi állatnak, de hogy ez a hatás feltétlenül aggodalomra kell hogy késztessen bennünket, abban kételkedem én is. A közkeletű vélekedés miszerint néhány évtizeden belül kihal az emberiség, meg klíma katasztrófa fenyeget simán eredhet a tömegmédia obligát szenzációhajhász jellegéből, meg abból, hogy az emberek sajnos buták, ill. az átlagos műveltség nem elég ahhoz, hogy a ránk zúduló információból kiválogassuk a bullshit-et.

Emellett az az érzésem, hogy a szakemberek számára se lehet egyszerű megsaccolni, hogy mennyi az ember szerepe a globális klímaváltozásban. Persze közöttük is megoszlanak a vélemények, melyeket még a világnézet is befolyásol.

2022. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

1995: "Az észlelés ezen nehézségei miatt a környezeti válság általában feltételezések és vita tárgyává válik, ez pedig könnyűvé teszi az átváltást a tagadásra. Ekkor menedéket találhatunk az elutasításban, elvetve az elképzeléseket, hogy a dolgok annyira rosszul állnának, mint ahogy a környezeti mozgalom jelentései és retorikája sugallják. Úgy tekinthetünk a radikálisabb környezetvédőkre mint egy újabb „érdekkörre”, akiknek végzetes próféciáit kigúnyolhatjuk, és a motivációjukat megkérdőjelezhetjük. A tagadást tovább erősítheti a tényezők nagy száma, amelyek összejátszanak a globális krízisben. A helyzet egy csomó területen romlik egyszerre: vízhiányok, mérgező hulladékok, mocsarak eltűnése, erdőtlenítés, üvegházhatás, és így tovább. Bár mindegyik kérdés önmagában is lényeges, de az összjátékuk az, ami leginkább fenyegeti a bioszféránkat, mivel felerősíthetik egymás hatásait. De pontosan ezek a rendszer-szintű kölcsönhatások azok, amelyeket nehéz megfigyelni, főleg egy olyan kultúrából nézve, aminek tagjai nincsenek felkészítve kapcsolatok meglátására."

[link]


> Ökopszichológia

2022. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Mojjo ***** válasza:
90%
@18: Amikor legutóbb ránéztem a naptárra, 2022 volt.
2022. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%
Igen, Mojjo, szerencsére azóta minden megoldódott, nem is kell már ezzel foglalkozni! kösz, hogy szóltál, elnéztem.
2022. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!