Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha teleraknám a kályhát...

Ha teleraknám a kályhát fűnyesedékkel, és elkezdene korhadni, mennyi ideig melegítene?

Figyelt kérdés
Egyszer egy napig nejlonszatyorba tettem, és forró lett.

2022. okt. 2. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne tedd tele. Legalább 2 éve száradó fát használj.
2022. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Adsz?
2022. okt. 2. 20:59
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Annyi hőt termelne, hogy közvetlenül a kályha mellett talán éreznéd. De hagyjuk abba ezt a fűtési parafesztivált.
2022. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Időtartam volt a kérdés.
2022. okt. 3. 02:00
 5/15 A kérdező kommentje:
Vagy az, hogy hány Watt mennyi ideig, vagy hány fok mennyi ideig. Azért ha mondjuk 70 fokos lenne, az van olyan, mintha 2 emberrel többen lennének bent. Az akkor 200W. Az van vagy havi 6e.
2022. okt. 3. 02:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

de miért raknád kályhába?

dögszag lenne az egész házban, kifolyna alul a rothadék lé.

a kéményhatás meg még zárt légréssel is kiszívná az összes melegét, de még azt is ami a szobában van.

a kályha vas része is szétrothadna...

De gusztus dolga.


"Bontásuk során magas maghőmérséklet figyelhető meg (akár 70 celsius fok), a halomba rakás után már egy-két órával. Ez a szakasz pár naptól 1-3 hétig tart (függ a halom méretétől)."

[link]


ha egy lezárt zsákban a szobába raknád, talán 2-3 napig lenne érezhető hőmérővel, hogy pár fokkal melegebb a zsák, a belsejében meg lehetne 60 fok, de te azt nem éreznéd

2022. okt. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 johny85 ***** válasza:
2022. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"csinálj házilag napelemet"

Legalább a tudományok topikban tudjuk már megkülönböztetni rendesen, hogy a napelem a napsugárzás hatására elektromos áramot termel, a napKOLLEKTOR meg meleg vizet. A linkelt videóban ugyanis napkollektort készítenek.

2022. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Z003 ***** válasza:
100%

"Azért ha mondjuk 70 fokos lenne"

Ha felmelegedne 70°C-ra akkor meghalna benne minden gomba és baktérium ami a lebontást végzi. Ha a komposztot 55°C környékére melegíted és ott tartod pár órát akkor megáll a komposztálás mert meghaltak benne komposztálást végző élőlények.


Meglepő módon amúgy léteznek komposztáló kemencék, a wikipédia bejegyzésében ezzel a keverékkel:

10 m³ faapríték (nyers és ágakból készült),

2 m³ lótrágya,

2 m³ kerti komposzt (falevelek, kerti és konyhai hulladék, emberi trágya),

8 talicska érett komposzt (humusz),

kút- vagy esővíz (jó sok, amennyit csak felvesz a fa).

( [link] )


Napi 30-50 MJ (0,405-0,578Wh) energiát termel és az álltala melegített víz hőfoka 35-40 C°. Nos ez ugye nyilván nem tiszta fű, de viszonyításnak szerintem jó. Meg ugye ez 24m^3+ 5 talicska térfogatú kazán, nem tudom hogy a tied mekkora de feltételezem hogy ennél valamivel kisebb. Ha feltételezzük hogy van 1m^3 helyed van ami még mindig nagyon nagy, akkor napi 1,25-2 Mj energiát kaphatsz (ebbe nem számoltam bele a talicskák térfogatát).


A komposztálás nem varázslat, lassú és a gyors égés közben ugyan annyi energia szabadul fel. Sőt ebben az esetben a komposztálásnál lényegesen kevesebb is mivel nem tiszta CO2-ra bomlik az anyag. Így lényegében ezzel azt éred el mintha 2-3 hónap alatt tüzelnél el egy kályhányi nedves füvet.

2022. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9

hatos voltam.

.

mértem már 70 fokot komposzt belsejében, sajna itt kiakadt a hőmérőm, így nem tudom pontosan mennyi volt

.

a halom közepén alakulhat ki a 70 fok feletti hőmérséklet, ott a hőtűrő lebontók miatt lesz meleg, elpusztulhat a többi lebontó, de a széléről hamar újrafertőzik a halmot.

2022. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!