Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól tudom, hogy a Magyar...

Jól tudom, hogy a Magyar Tudományos Akadémia elnöke kreacionista?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 01:27
 1/8 fersk ***** válasza:
100%

[link]

Ebből megtudhatod.

2022. dec. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eszerint nem. Akkor viszont nem értem, hogy a napokban kirobban vitájában a régi mesterével, hogyan került elő a kreacionizmus, mint vád?
2022. dec. 21. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha elolvasod az interjút akkor az kellene hogy lejöjjön hogy igen, az. Amúgy meg egy bohóc ez is. Az előző elnök alatt szétbaszták az akadémiát aztán most meg kaptunk egy istenhívőt az MTA élére. Fantasztikus. Valahol az apróbetűs részben el van rejtve hogy az akadémia nem foglalkozik teológiával. Úgy látom Tamás bátya ezt már nem olvasta el.
2022. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak vallásos, de azon belül miből látod, hogy kreacionista?
2022. dec. 21. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Attól az még kreacionizmus hogy ő egészen odáig visszavezette az egészet hogy az atommagokat összetartó erőket "kalibrálta a Teremtő". Már a tény hogy valaki ilyen mélyen vallásos magában hordozza azt hogy az illető kreacionista...
2022. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 manly ***** válasza:
0%
cionis.ták
2022. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy szegénységi bizonyítvány az MTA akadémikusairól. Nem tudják még együtt testületileg sem elválasztani a tudományt az áltudománytól.


Erre példa a híres "titokzatos teológus tűzoltó" tábornok sikeresen megvédett MTA-doktori fokozata is.

2023. júl. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"atommagokat összetartó erőket kalibrálta a Teremtő"


Én ezt nem nevezném kreacionizmusnak. Másrészt ez aztán senkit nem zavar, a tudományt sem, mert itt megáll a tudomány is, és akár magyarázza valaki ezzel, vagy nem, az tök mindegy. Még egy tudódnak is, ha valamit gondolnia kell, akkor gondolhatja, hogy valami kreálta a jó paramétereket, hogy istennek vagy minek nevezzük, az már filozófia.

2023. júl. 27. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!