Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan néz ki egész pontosan...

Hogyan néz ki egész pontosan egy elektromágneses hllám térbeli alakja?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen ábrák az interneten, de ezek semmit nem mondanak arról, hogy a tér többi pontjában milyenek az elektromos és mágneses vektorok.

[link]


Pl. szeretném látni, hogy div B valóban nulla. Szeretném úgy lerajzolva látni a vektorokat, hogy az azokból kirajzolódó erővonalak valóban önmagukban záródnak.


2022. dec. 29. 23:29
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Szerintem valamit keversz.

Az elektromágneses hullámot úgy is felfoghatod hogy az az erővonalak érték változása. Viszont ebből az is következik hogy nincs semmi ami záródna mert nem mennek ki vagy bele erővonalak, mert az lényegében már önmaga.


Amit megosztottál képet az teljesen jó vektoriálisan írja le hogyan változnak az erővonalak értékei. (És nem az erővonalakat ábrázolja!)


Csak annyit kell hozzágondolnod hogy ez 3Dimenzióban térben történik.

Vagyis forog az egész (vektoriális ábrázolás) ahogy halad előre.


https://www.youtube.com/watch?v=W1cTpqM9DaU


https://www.youtube.com/watch?v=FWCN_uI5ygY

2022. dec. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te keversz valamit, mert ezeket a linkelt ábrákat pont úgy kapják meg, hogy megoldják a Maxwell egyenleteket. Csak nem értem hogy lehet ez a megoldás, ha nem is igaz rá a div B = 0.
2022. dec. 30. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt csak egy egyenes menten van abrazolva a tererosseg nagysaga es iranya. Ha megnezed a teljes terben, na ott mar igaz lesz hogy div B = 0. Sikhullam eseten siman egy konstans vektor aminek a fazisa forog. Es mivel a vektor konstans emiatt a divergenciaja 0.
2022. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!