Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azonos sebességgel való futás...

Azonos sebességgel való futás és gyaloglás ugyanannyi kalóriát éget el?

Figyelt kérdés

Pl 6 km/h-s futás és 6 km/h-s gyaloglás.

Belegodolva azt mondanám hogy igen, mert a test magasabbra emelkedik.

Viszont az összes képlet amit találtam (Minetti, Pandolf, Santee, LCDA, MinMech) csak a sebességet és a lejtő gradiensét veszi figyelembe.

(Valami útvonaltervező szarhoz kell írjak egy ilyen modult)



2023. jan. 11. 13:37
 1/8 A kérdező kommentje:

*javítás: azt mondanám hogy a futás több kalóriát éget, de a képletek szerint nem


[link]

2023. jan. 11. 13:39
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Te hogyan futsz és sétálsz azonos sebességgel?
2023. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A 6kmh-s gyaloglásnál erősen mozognia kell a testnek, ekkor szerintem több kalória ég el.

Futásnál a test saját lendülete sokat viszi előre a testet, kevesebb kalória ég el a mozgás során.

2023. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%
Szerintem alkalmazd a képlete(ke)t amiket találtál, nem kell agyalni rajta túl sokat. Ha a főnök ugrál, akkor mondd meg hogy hát te XY képletét használtad a tudományos irodalomból.
2023. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem igazán változik az energiaszükséglet akkor, ha a megfelelő tempóban végzi a mozgást az alany. Valamikor lovakkal kapcsolatban olvastam erről, ott is az a meglepő eredmény született, hogy alig különbözik a lépés-ügetés-vágta energiaszükséglete ha az adott jármód legkedvezőbb energiaszükségletét nézzük, tehát mindegyiknél egy bizonyos sebességnél (nyilván lépésnél kisebb sebességnél, mint ügetésnél, satöbbi). A fizikáját is tárgyalták ennek, lépésnél inga, ügetésnél és vágtánál meg még rugó is, de bennem csak a Froude-szám kifejezés maradt meg, mert a magyarázat annyira nem érdekelt.
2023. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

2. Gyaloglást ír, nem sétát. Mindkettő sport. Nagyon leegyszerűsítve gyaloglásnál az egyik láb mindig leér a talajra, futásnál nem. Nem láttál még atlétikai közvetítésnél gyaloglást.

Nyilván nem egy sprinter sebességéhez kell viszonyítani.

2023. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, #4 válasza volt a leghasznosabb ;) végül a LCDA képletet használtam, és jó eredményeket adott.
2023. jan. 14. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 válasza volt a leghasznosabb

A jelenség fizikáját meg #5 írta le. :D

2023. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!