Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A születendő baba hajszínét...

A születendő baba hajszínét hogy befolyásolják?

Figyelt kérdés

Többször láttam, főleg déli eredetű népeknél (pl. cigányok), hogy a baba minden őse (szülő, nagyszülő) fekete hajú, de a baba szőke lesz.

Ezt hogy befolyásolják?


Viccek, poénok nem érdekelnek. Köszi.



2023. jan. 11. 14:43
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
88%
A világosabb színek általában recesszívek vagy többgénesen öröklődnek és sokszor generációkat ugranak át. Nálunk apai ágon minden generációban 1 db szőke van, a többi sötétbarna. Apám egyik nővére volt szőke (11 gyerekből), az ő gyerekeik közül csak én (20+ gyerekből) és az unokáik közül is csak egy csaj. Tovább nem tudom, már nem tartok velük kapcsolatot de ez jellegzetes mintázat volt.
2023. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
A baba haja lehet szőke,de idővel besötètül.
2023. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Náluk viszont a családban mindenki fekete, a baba úgy lesz szőke. És nem csak babaként, de még pár éves gyereknél is láttam ezt.

Ez az utóbbi 15 évben jelent meg, és főleg Gábor-cigányoknál láttam.

Egész biztos hogy az orvos manipulálja a gént.

2023. jan. 11. 15:34
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Milyen orvos?Úristen:) A nőgyógyász?:D Nem lehet manipulálni,ahhoz komoly labor kell és ha már megfogant a gyermek azt nem lehet módosítani a pocakban vagy hogy gondolod?Max ha lombik terhesség esetleg ott lehet módosítani de nem itt ebben az országban az tuti.
2023. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát pedig ezek a cigányok itt élnek és Romániában. Az viszont biztos hogy nem természetes módon lesznek manapság egymás után szőke babáik.
2023. jan. 11. 20:12
 6/16 anonim válasza:
34%
Esetleg albinók,az lehet,hogy a csalàdban recesszíven öröklődő genetikai betegsèg miatt nèha hófehèren születnek,de àltalàban rövidebb ideig èlnek
2023. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem albínók.
2023. jan. 12. 06:05
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát, kérdező, ez sima konteó a részedről.

Irány az ezotéria.

2023. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Semmi konteó nincs benne 8-as. Csak mert neked új vagy furcsa vmi, nem feltétlen az ezotériába tartozik.


Két lehetőséget tartok valószínűnek:

az orvostudományt használják fel vagy

"eldobott" (intézetis stb.) babát a sajátjukként nevelnek fel.

De utóbbit nem tartom valószínűnek.

2023. jan. 13. 13:31
 10/16 A kérdező kommentje:

Itt vannak pl. képek a Gábor cigányokról.

Az idősebbek mind feketék,

de a kisgyerek a legelső kép baloldalán már pl. szőkésbarna, pedig az is cigány:

[link]

2023. jan. 13. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!