Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen oldatban kell tenyészte...

Milyen oldatban kell tenyészteni baktériumokat?

Figyelt kérdés
És honnan szerezhető be az az oldat?
2010. okt. 4. 20:01
 1/4 Silber ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, erre a célra agar-agart használnak.
2010. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok féle táptalaj van, folyékony is, szilárd-félszilárd is. A használata attól függ, milyen baktérium kitenyésztésére van szükség. Valóban az agar-agar a leggyakrabban használatos, de rengeteg féle van (mai eszembe jut, véres agar pl., de szoktak húsleveslében is, ha jól rémlik).
2010. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy milyen baktériumot akarsz növeszteni, de az egyik általánosan használt bakteriológiai tápoldat a Luria-Bertani (LB) oldat, ami lényegében só, húskivonat és élesztőkivonat. A húsleves leve is elég jó választásnak tűnik.
2010. okt. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem fog tetszeni, de ne tenyéssz otthon bacikat! Nem tudhatod, hogy mi nő fel a táptalajodon, lehet, fertőző, veszélyes is! Nagy valószínűséggel megtelepszik rajta a Staphilococcus is, ami kis mértékben a normál flóra tagja, de elszaporodva csúnya fertőzéseket okoz! Egyébként is: a tenyészettel nagyon sterilen kell bánni, nem elég hozzá a petricsésze és táptalaj.


Amúgy agaron tarják általában a bacikat, szerintem patikában utánakérdezhetsz, van-e. De szokták zselatinos táptalajon is tartani a bacikat, én mondjuk tutira húsleveskockával főzném ösze a zselatint, és azon tartanék bacikat.

De mindenképpen olvass alaposan utána a bacik "tartásának" mielőtt bármibe is belefogsz!

Mellesleg az üvegcsének, amiben tartod majd őket, fedél kell, és használat előtt alaposan sterilizálni kell! Tedd egy kuktába egy kis vízzel, tedd rá a kuktára a fedőt, és forrald el a vizet, minimum fél óráig "főzd" benne a dolgokat.

De én akkor sem javaslom, hogy otthon ilyenekkel folalkozz. Olvass inkább könyveket a bacikról...

2010. okt. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!